Skocz do zawartości

Vectra TV Smart 4K Box - problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od tygodnia mam dwa dekodery Smart TV 4K od Vectry i od tygodnia męczę się z nimi strasznie. 

1. Po ustawieniu rozdzielczości na AUTO ustawia mi się 2160p/60Hz, a TV jest zazwyczaj w 50Hz więc pojawia się dziwne klatkowanie kanałów. Jak ustawię 2160p/50Hz to jest lepiej ale oglądając sport mam wrażenie, że kanał leci w 30Hz a nie 50Hz bo płynność jest o wiele za niska. Co ciekawe jak zainstaluję aplikację PlayNOW (bo tam też mam TV) to telewizja działa płynnie.
2. Nie da się oglądać kanałów w 4K. Obraz albo lata w 24Hz albo strasznie ścina. 

3. Dekoder potrafi się zaciąć raz na jakiś czas. Znikają kanały z listy programów. Co ciekawe zewnętrzne aplikacje działają idealnie.

 

Spotkał się ktoś z takimi problemami?
Mam Internet 600 Mb/s od Vectry. Problemy są zarówno po WiFi jak i kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam porównanie, że jak był wczesniejszy interfejs było gorzej. Teraz lepiej, ale wiele do poprawy. 

 

Kanały z list znikały, ale mi nie znikają ostatnio.

A co do czy 30Hz czy 50hz aż tak tego nie pilnuję, może dlatego, że sportu nie oglądam :) Mam wyłączoną rozdzielczość automat. 

Jestem na 450mb dekoder tylko na wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

 

Dekoder tv smart 4k Box DV8519.

 

Problem jest taki ze przy pierwszej instalacji (uruchomieniu) wybieram język. Nastepnie sieć. (Próbowałem z siecią bezprzewodową I Ethernet) klikam dalej . Pokazuje sie ekran "Połączono z internetem". I cofa sie do początku.  Czyli wyboru języka.

I tak w kółko.

 

 

Czy ktos wie jak dekoder zresetować albo naprawić.

 

Czy dekoder nadaje sie na złom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy HDR musi być cały czas włączony?. Automatycznie włącz najlepszą rozdzielczość ma być włączone? Czy macie sugestie by coś zmienić? Zauważyłem, że ten box sam potrafi zmienić rozdzielczość na 1080. Podłączony jest dobry przewód HDMI. Nie wiem jak mam to ustawić by to sensownie grało. Jak ustawić dobrze to cudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wyłączyć HDR to wejdź na:     Ustawienia> Ekran > Rozdzielczość ekranu> Ustawienia głebi kolorów> Wyłączone

---

Jest jeszcze takie coś jak tryb wyświetlania: standardowo jest włączone 4k2k-59.94hz , ja zmieniłem na 4k2k-50hz- obraz mam płynniejszy ( choć u Ciebie może być inaczej) - warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarżycie się na różnorakie problemy z dekoderem. Po podłączeniu do sieci internetowej (najlepiej kablem) wykonajcie aktualizację oprogramowania w dekoderze. Po ponownym uruchomieniu zróbcie przywracanie ustawień fabrycznych. Vectra / Multimedia często robiła tak, że przynosiła sprzęt klientowi odebrany od innego klienta i robiła wymianę sprzęt używany za używany. Nie wiadomo więc jak z kondycją tego sprzętu i ustawieniami. Kluczowa jest też wersja oprogramowania, bez aktualizacji brak jest poprawek wydajności i stabilności. Co do ustawień - jeśli macie odbiornik 1080p bezsensem jest ustawianie auto / 4k, auto / 2k. Dekoder produkuje wtedy obraz i dźwięk wysokiej rozdzielczości następnie jest robiony downscaling do 1080p. HDR ma sens też tylko wtedy gdy dany odbiornik w pełni wspiera HDR. Polega to na tym, że obraz jest wytwarzany w wyższej rozdzielczości i robiony jest downscaling do 1080. Przy wysokich ustawieniach (większych jak 1080) dekoder mocno się męczy i grzeje. Stabilność i reakcja na pilota spada.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...