Skocz do zawartości

Unicable a kart dvb-s2?


DDiablo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc od końca dobra wiadomość jest taka, że przemknęło mi w sieci potwierdzenie, że akurat Twoja S2-3600 powinna umieć Unicable ;)

https://www.dvbviewer.tv/forum/topic/63035-unicable-mit-technotrend-tt-budget-s2-3200-bda/?do=findComment&comment=485396

 

Warunek to aplikacja, która obsługuje Unicable, a z tym nie jest kolorowo, DVB Viewer, a poza nim - nie wiem, chyba nie za wiele.

 

Bardziej ogólnie wsparcie Unicable I w kartach DVB jest mniej zależne od sprzętu, bo tam nazwijmy to sygnalizacja jest bardzo bliska zwykłemu DiSEqC i jak długo sprzęt nie ma problemów z DiSEqC, sterowniki czegoś nie wycinają i jest software - jest szansa. Z Unicable II jest gorzej bo komendy są bardziej oddalone od standardowych DiSEqC i już niekoniecznie musi się udać to wysłać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo skoro niby działa to ciekawe, muszę się chyba doszkolić trochę w temacie. A jak już jesteśmy w temacie to czy aktualnie jest coś w miarę taniego na usb na co mogę wymienić swojego tt? Bo pod tvheadend ma on swoje ograniczenia niestety szczególnie odnośnie SR, ale tu bardziej kwestia sterowników, po pod windowsem śmigał. Czyli rozumiem, że całe unicable opiera się również na komendach a nie sprzętowch rozwiązaniach? Bo skoro działać powinno unicable I. Coś do 200 zł znajdę z używek? Koniecznie musi być usb, bo zabawa z przeróbkami na minipcie nie wchodzi aktualnie w grę i jest to zbyt problematyczne.

 

A z ciekawości, testowałeś może ten miernik? Według testów na yt ma widmo pasma + blindscan i niby obsługuje dvb-s2x jak i 16apsk i 32apsk.

 MIERNIK-SATELITARNY-Z-PODGLADEM-DVB-S2-F 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymianę, to aktualnie na rynku jest w sumie tylko TBS. Reszta producentów zniknęła lub została zepchnięta do marginesu, bo to mały rynek i TBS najbardziej się starał ;)

Ale jeśli 3600 działa, to nie śpieszyłbym się do wymiany - jest na dość dobrych podzespołach od STM, nowe TBS na SiLabs są raczej budżetowe - mają plusy (multistandard - można przełączać między satelitą, naziemną, kablową), ale nie wiem, czy dorównują czułością tamtym konstrukcjom. Na 5520SE zjechałem z SR pod Windows nawet do 128 ksps, ale karta nie jest za bardzo wyścigowa pod tym względem, raczej męczy się... Nie wspominając, że wylatuje za budżet - chyba wszystko teraz przeskoczy 200 zł...

 

Miernika nie znam, straciłem kontakt ze sprzętem ogólnie. Tyle co sam coś sobie kupię ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że jednak lipa, przeszukałem net i jednak jest ciężko cokolwiek znaleźć. Czy warto z używek może prof7500 kupić? Tylko on chyba 16 apsk nie obsługuje. Natomiast z moimi tt jest problem z odbiorem transponderów s2 8psk powyżej SR 25000, chociaż 8PSK 22000 na asrtrze śmigają bezbłędnie, pod windowsem też wszystko śmiga, ale pod różnymi distrami(openelec, libreelec, alpinlinux, ubuntu, etc) linuksa i386 jak i x64 jest taki sam problem z odbieraniem tych transponderów. Ba, nawet zainstalowałem wczoraj najnowszy freebsd i po lekkiej konfiguracji webcamd i wrzuceniu modułów aby wykryło kartę + zainstalowaniu  tvheadend występuje ten sam problem :( Gdyby nie to to nie szukałbym innej karty bo te są idealne. Nawet wrzuciłem już windowsa i media portal, ale to jest jakaś parodia bo obsługuje tylko diseqc 1.0 z 4 lnb, gdzie ja mam ich dużo więcej + kaskadę, która działa idealnie pod linuksem. Dramat jednym słowem. Chyba, że znasz jakiś serwer pod windowsem, który obsługuje diseqc 1.1? Bo testowałem też stary argus tv ale też tylko 1.0 obsługuje.

Edytowane przez DDiablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prof7500 raczej nie ma szans, a nawet gdyby się trafił, to te karty są tak stare, że bałbym się, że za długo nie podziała...

Z TT S2-3600 przyznam, że nie wiem czemu jest problem z wyższymi SR, nie spotkałem się, na linuxtv.org nic o tym nie piszą, także nie wiem - pod Windows znaczy tego problemu nie ma?

Z DiSEqC pod Windows zapewne musisz polować na software, który konkretnie umie komunikować się po protokole TechnoTrenda. Pod Windows jest tak, że Microsoft w standardzie BDA (ani WDM też) nigdy nie zaadresował kwestii potrzeby sterowania DiSEqC, więc każdy z producentów robił sobie swoje "rozszerzenia", które następnie są obsługiwane niestety pod konkretnymi aplikacjami. Jeśli pod Windows dana aplikacja nie doczekała się wsparcia "prywatnych" rozwiązań danego producenta, to najczęściej wsparcie DiSEqC urywa się na 4 portach. To jak pisałem nieco wyżej - DiSEqC i Unicable są bardzo mocno programowe pod Windows i zależne od aplikacji.

 

Widziałem, że w temacie AltDVB pisałeś, żeby nie klonować, to AltDVB ma aplikację klient-serwer i możesz się przerzucać między serwerem z kartą, a klientem, którym jednak jest wtedy konkretnie AltDVB, pewnie to właśnie sobie badasz. Tam powinny być pełne możliwości AltDVB, więc spodziewam się, że obsługa DiSEqC powinna być normalna, ale Unicable AltDVB chyba nie dotyka, jeśli mnie w tej chwili pamięć nie myli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaję przy moich 3600 :/ Tak problem z sr wyższym niż 25000 8psk występuje wyłącznie pod linuksem i freebsd.  Pod windosem strumień 72.7 mbps jest bez problemu obsługiwany, sprzęt się grzeje aż parzy z radiatorem na stb0899, pctv452e od pinnacle ma lepsze solidniejsze chłodzenie niż tt. ale na obu dałem radiatory. 

Nawet nie wiedziałem, że takie jaja są z diseqc pod windowsem, to wyjaśnia też upośledzoną obsługę w mediaportal, który kiedyś testowałem i właśnie dlatego go porzuciłem na rzecz linuksa, ale tutaj się dopiero niedawno dowiedziałem o problemie z sr.

Aktualnie siedzie na altdvb i właśnie aplikacji klient-server, jakoś udało mi się zmusić moje tt do obsługi kaskady diseqc 1.1 + 1.0. Działa to wyśmienicie i nie przesyła całego strumienia a tylko aktualny strumień jednego kanału co jest ważne jak będę korzystał z tego poza miejscem docelowym. Szkoda, że nie działa to pod androidem, byłoby to praktycznie to co potrzebuje bo z linuksem aktualnie się poddaje. Chociaż mam podłączone oba, przełączane są przekaźnikiem który zrobiłem dla testów żeby nie bawić się w ciągłe przełączanie sygnału ręcznie. Domyślnie będzie to działało automatycznie po odpaleniu drugiego tunera. Nie mogę tylko rozgryźć streamowania z altdvb na innym urządzeniu, częściowo rozwiązałoby to problem działania problematycznych transponderów pod linuksem. Próbowałem różnych opcji, ale vlc nie odpala żadnego strumienia w sieci jak włączyłem streamowanie na altdvb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft, będąc w USA, nie czuł potrzeby DiSEqC, to europejska myśl techniczna ;)

Nie wiem jak AltDVB zrobił strumieniowanie, można byłoby próbować walczyć, np. Wiresharkiem i badać co tam idzie, kojarzę, że komunikacja idzie po dwóch portach, więc może wskazanie jednego z nich - nie tego od sterowania, coś by dała?

 

Ale też jeszcze możesz zerknąć na linuksa, bo może jest jakiś trop - są pewne podpowiedzi w bliźniaczej karcie S2-3200: https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/TechnoTrend_TT-budget_S2-3200

Z jednej strony wskazują tam, że ten patch jest istotny: https://patchwork.kernel.org/project/linux-media/patch/BLU0-SMTP58AB09E7C9178301416281D8520@phx.gbl/

Z drugiej, żeby nie wpisywać dokładnego SR przy wstrojeniu wysokich SR, tylko zaniżać, więc zamiast np. 30000 dawać 29998, zapewne zamiast 27500 w tej sytuacji 27498 itp.

Możesz jeszcze popróbować podpowiedzi z tamtej strony, ale wygląda trochę na rzeźbienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z aplikacją klient-serwer idzie po 2 portach. W sumie ciekawy pomysł z wiresharkiem, może spróbuję. Jednak bardziej mi chodziło o stream bezpośrednio z aplikacji altdvb którą bym odpalił na serwerze ;) Tu mam problem z odebraniem strumienia spoza serwera. Kiedyś z smartdvb i innych normalnie strumień szedł na innych kompach. Ogólnie ta aplikacja jest świetna, jakby jeszcze miała watchdog w razie zerwania strumienia + odbiór na androidzie  to byłoby super.

Z podmianą SR na niższe niż oficjalne nic niestety nie pomogło. Nie rzeźbiłem w paczowaniu bo aktualnie nie bardzo wiem jak to rozgryźć. Może w wolnej chwili się pobawię. Natomiast gdzieś czytałem post CrazyCat`a, że właśnie problem z obsługą tych tt jest pod linuksem nierozwiązany. Niby się cieszyłem że działa jest obsługa śmiga, ale po czasie wyszło co dokładnie nie działa i błąd jest widać powielany z wersji na wersję. Aż dziw, że do tej pory tej karty nie obsłużyli poprawnie mimo, że jest stara i znanego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...