Skocz do zawartości

Użycie prądu przez dekodery


matt12345
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie pomiar prądu i wychodzi na to, że dekodery nawet wyłączony biorą prawie tyle samo prądu jak wtedy co są włączone.

Ultrabox 4k - 16W

Wifibox - 7W

To w skali roku ponad 100zł do rachunku.

Do tego ultrabox jest cały czas ciepły i pracuje mu dysk.

Czy to normalne i czy da się to jakoś zminimalizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast mierzyc trzeba bylo poszukac na forum

bylo opisywane setki razy.

 

i ultrabox i wifibox spadaja ponizej 1W, ale:

ultrabox nie spadnie, jesli jest multiroom masterem, bo inaczej slave przestalby ci dzialac.

ultrabox spada jesli nie ma nic do zrobienia, szczegolnie nowy dekoder ma sporo do zrobienia, bo pobiera vod na dysk. skonczy, to zacznie spadac ponizej 1w, ale jesli nie jest multiroom master

wifibox - sprawdz ustawienia, masz pewnie szybki start wlaczony, wylaczyc. cos za cos. albo dekoder oszczedza energie, albo dlugo sie odpala.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rok temu, jeszcze przed założeniem fotowoltaiki, pisałem ile prądu pobierają 4K UltraBox+ i WifiBox+. Z moich danych wychodziło, że pobierają odpowiednio 16W i 8W. Rocznie to kosztowało 120 zł. Teraz, gdy prąd mam za darmo, nie muszę się martwić kosztami trybu czuwania (tym bardziej, że od prawie półtora roku mam taki nakaz, żeby nie wyłączać z prądu [tak zalecił mi monter satelity]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoją instalację 4kw zapłaciłem 15400 w 2018r. Wtedy płaciłem za prąd 2500 zł rocznie. Teraz są to tylko koszty stałe ok 200zl rocznie. Przy stawkach z 2018r czas zwrotu wynosił ok. 7 lat. Czyli za 3 lata czysty zysk a może wcześniej bo cena prądu idzie w górę a mnie to już właściwie nie interesuje bo "przepłaciłem". Oczywiście z czasem wydajność paneli spada ale na razie spadek jest niezauważalny (co roku mam zbliżona ilość wyprodukowanej energii)

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...