Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy jeżeli skorzystałem początkiem tego roku z multiroomu i zakupiłem dekoder, po czym po dwoch miesiącach z usługi zrezygnowałem, to teraz biorąc multiroom na nowo mogę u dystrybutora zakupić do niego dekoder? Pytam, bo w punkcie wydano mi kartę ale dekodera nie, bo system nie pozwolił. Pani z punktu konsultowała to ze swoją infolinią. Ja także zadzwoniłem na ogólną infolinię i powiedziano mi, że dekoder powinienem dostać bez problemu... Dodam jeszcze, że do głównej umowy dzierżawię dekoder HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców jest taki, że Pani dekodera mi nie sprzedała. Byłem u niej drugi raz po mojej rozmowie z infolinią. Ponownie zadzwoniła na swoją infolinie i ponownie uzyskała informacje, że dekodera sprzedać nie może. Więc zostałem z samą kartą. Jakoś nie potrafiła wyjaśnić czemu tak jest. Ja nie zauważyłem w umowie zapisu, który zabrania zakupu dekodera przy kolejnych zawieranych umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wydawane są karty, a kto może wiedzieć co będzie w przyszłości...

 

Dzisiaj przy okazji wymiany Sagemcom HD (oddany już drugi, który się zawiesza - pomaga tylko wyjęcie wtyczki z zasilania) dostałem info że podobno wracają karty MR. To kwestia kilku miesięcy.

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ale ja przedłużyłem obecną umowę (wycofanie wypowiedzenia) pod warunkiem wymiany modułów MR na dwie niezależne karty (wcześniej, przed wysłaniem wypowiedzenia było to niemożliwe, ale tydzień przed jak najbardziej). Tak więc jak tylko zażądają ode mnie wymiany kart z powrotem na moduły, to wysyłam wypowiedzenie (niedotrzymanie warunków umowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby masz rację, ale numery modułu głównego i dodatkowego na pierwszej stronie umowy pokrywają się z numerami kart cameleon. A poza tym w całej umowie nie ma najmniejszej wzmianki, że karty są rozwiązaniem tymczasowym. Moim zdaniem nie ma żadnych podstaw do wymiany, tym bardziej, że pracownicy w APS-ach nic nie mówią o tym, że to rozwiązanie tymczasowe (konsultanci na infolinii też), więc można to zakwalifikować jako wprowadzenie w błąd przy podpisywaniu umowy (nie wszyscy mają Internet żeby sprawdzić na stronie, że normalnie są ładujące się moduły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę niektórych ce[beep]ę duża doza optymizmu i wiara we własne siły..

Masz jakimkolwiek zapisem ustanowione, że 2 karty cameleon masz na okres umowy?

 

Po pierwsze podczas negocjacji dot. przedłużenia umowy wyraźnie zapytałem czy dwie oddzielne karty to rozwiązanie tymczasowe - dostałem odpowiedź zaprzeczającą.

Po drugie dostałem od Cyfry pismo (w zasadzie dwa) z regulaminem oraz o możliwości wymiany modułów na karty.

Po trzecie liczne maile do i od Cyfry dot. warunków przedłużenia umowy. Jeden z nich dotyczył reklamacji ponieważ w punkcie Cyfry+ kiedy poszedłem wymienić moduły na karty, stwierdzono że jest to niemożliwe, aczkolwiek wymieniono po krótkiej rozmowie, ale policzono mi MR za 35 zł, a nie za 15 jak umawiałem się podczas rozmowy dot. przedłużenia umowy.

Obcenie wszystko się wyjaśniło - widocznie w systemie nie było takiej opcji - i płacę 15 zł za MR oraz dwie niezależne karty.

Niemożliwe ? A jednak.

 

To samo dotyczy warunków przedłużenia umowy, dałem wyraźnie do zrozumienia (ustnie oraz pisemnie), że dwie niezależne karty są dla mnie podstawowym warunkiem i tylko i wyłącznie dzięki temu że zgodzono się na to przedłużyłem umowę. Koniec biegania co 6 godzin po rożnych kondygnacjach domu. Gniazdo karty dekodera Pace HD 500GB wyglądało jakby ktoś go papierem ściernym traktował, ale co się dziwić przy takiej ilości wkładania i wyjmowania karty.

Ładownie co 6 godzin karty jest ze wszech miar rozwiązaniem beznadziejnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być niesamowitym maniakiem telewizyjnym, żeby dwa, trzy razy dziennie ładować moduł dodatkowy.

Pewnie, że wygodniej jest z kartami ale bez przesady. Idzie z tym żyć.

Prawie lato i właśnie z tego trzeba się przede wszystkim cieszyć i korzystać. A telewizja na bok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być niesamowicie cierpliwym, żeby za każdym razem pamiętać o ładowaniu karty i nie mam na myśli ładowania karty kilka razy dziennie, ale chociażby raz na dwa dni.

Proceder opisywałem wcześniej.

Przychodzę właczam TV i szczerze mówiąc nie wiem czy coś mnie w TV zainteresuje, ani nie wiem ile zostało mi limitu na karcie. Jeśli akurat leci jakaś ciekawa pozycja i okaże się że dekoder w środku tej pozycji przestaje działać, ponieważ moduł trzeba naładować, to wówczas niszczymy miłą atmosfoerę (np. oglądanie z żoną filmu wieczorkiem) zaświecić światło jeśli ktoś potrzebuje ponieważ kartę trzeba wyjąć, zejść do innego pomieszczenia a następnie włączyć drugi dekoder ponieważ inaczej nie doładujemy modułu, a samo uruchomienie dekoderów Cyfry do krótkich nie należy, o czym wszyscy wiemy. Następnie powrót do pomieszczenia i koniecznie zaświecić światło aby trafić modułem w slot kart.

Jest to (piiiiiiiiiip) procedura.

Jeśli dwie oddzielne karty zostańą wycofane, wtedy stanę się nielegalnym użytkownikiem Multiroomu bez dodatkowych comiesięcznych opłat (CLONE i rozdzielenie sygnału). Jestem uczciwy i nie robię żadnych przekrętów z rodzielaniem sygnału. MR używam w jednym gospodarstwie - salon i sypialnia, ale widzę że uczciwość nie do końca popłaca.

 

Nie twierdzę że wszystkim to rozwiązanie (moduły MR) musi przeszkadzać, ale mnie i mojej żonie bardzo. Zręsztą nie tylko nam, bo nasi znajomi do dziś przeklinają to rozwiązanie.

 

Poza tym moduły są brzydkie, wystające i były wadliwe (info z punktu Cyfry+) co nie napawa mnie zbytnim optymizmem na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o splittery - nie jestem zbytnio w temacie. W każdym bądź razie, Cyfra+ nie zarobi na użytkownikach splietterów, choć stworzyli sobie oni własny MR. Rzeczywiście określenie "nielegalne" to zbyt przesadzone, bo przeicż w punktach sprzedaży Cyfry+ oferują tego typu urządzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, operator poszedł po rozum do głowy i pakuje na rynek karty (które zalegałyby magazyn) wyciągając parę zł. Uprzykrzanie życia spliterom próbowane w ubiegłym roku jakoś zarzucono. Może to próba obłaskawienia rynku. "Podziel się, ale nie z 5-cioma".

Ja postawiłbym , że to rozwiązanie jest trwałe (może jakaś zwyżka cen) bo przecież C+ nie ma nic do stracenia. Jak ktoś kupi sliter obsłuży 3-4 , a tu promo tylko dla 1 sąsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bat, mówisz już o czymś nielegalnym, bo to co opisałeś to jest udostępnienie sygnału osobom trzecim (poza gospodarstwo domowe). Multiroom oraz splitery jeżeli rozdzielają sygnał w jednym gospodarstwie domowym są jak najbardziej legalne, choć cyfra sama poleca swoje rozwiązanie (wiadomo dlaczego :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W przypadku Multirooumu nie musisz czekać na żadeń list, idziesz do punktu i od ręki dostajesz 2 kartę :D List może być potrzebny tylko w przypadku zakupu dekodera w specjalnej ofercie przedłużeniowej ale to nie ma nic wspólnego z MR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...