Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam. Chciałem zapytać, bo mam mętlik już w głowie.

Chcę na święta wziąć Cyfrę+ z multiroomem, pakiet Optimum.

Będę płacił normalnie 63,90?

Mam Arive100, wiem że ona do multiroomu się nie nadaje. Lepiej wykupić dwa dekodery na własność czy wypożyczyć?

Pozdrawiam,

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zapytać, bo mam mętlik już w głowie.

Chcę na święta wziąć Cyfrę+ z multiroomem, pakiet Optimum.

Będę płacił normalnie 63,90?

Mam Arive100, wiem że ona do multiroomu się nie nadaje. Lepiej wykupić dwa dekodery na własność czy wypożyczyć?

Pozdrawiam,

P.

Można wiedzieć dlaczego się nie nadaje, ja mam A200 i działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z cyfrą od prawie 3 lat ,chciałem zamówić multiroom w ica uzyskałem następujące info. dla kogo jakie opłaty i rabaty ,dla nowych klientów 35zl. opłata15zl. dla abonenów powyźej 12 mies. a 7,50zl. tylko dla przedłuźających umowy ,proszę o jakieś info.w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam 2 dekodery: PACE PVR HD i Sagem SD. W pierwszym znajduje się moduł główny, w drugim dodatkowy. Od jakiegoś czasu po rozładowaniu się dodatkowego pojawiły się problemy z jego ponownym doładowaniem. Po zbliżeniu go do głównego i wciśnięciu przycisku lampka nadal świeci na czerwono. Wymieniałem już czterokrotnie moduł dodatkowy w salonie Cyfry, ale za każdym razem sytuacja się powtarza. Gość z Cyfry doładowywał go w salonie, ale już za pierwszym razem po rozładowaniu nie dało się go z powrotem naładować i wyświetlał się komunikat: "Karta abonencka uszkodzona lub włożona niewłaściwie" Próbowałem zmieniać położenie modułów w dekoderach, ale nic to nie dało. Pytałem gościa, czy w takim razie jest możliwość żebym dostał 2 moduł główny - niestety nie ma takiej opcji. Macie jakieś pomysły co z tym dalej zrobić? Co może być przyczyną? Dekodery, antena, czy po prostu (co chyba jest mało prawdopodobne) 4 razy dostałem wadliwy moduł dodatkowy? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taiszo: "Weź multiroom i kup dekoder za 198zł. Zniżki na PVR ci pozostaną, multiroom możesz oddać po 3 miesiącach , a dekoder Ci zostanie. To jest znacznie tańsze rozwiązanie" Tak napisałeś w wątku o Philips HD 6201. Na jakiej zasadzie można zrezygnować z multiroomu po 3 miesiącach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys ktos napisal ze nie mozna legalnie nabyc sprzetu PVR cyfry bo nie mozna go kupic na wlasnosc

 

teoretycznie mozna , bo jesli w okreslonym terminie sie nie zwroci wypozyczonego terminala , do domu przychodzi monit o zaplate kary za sprzet , a w umowie jest ze gdy taka kare uiscimy to sprzet prawnie przechodzi na osobe na ktora byla zawarta umowa , oplacasz monit i stajesz sie legalnym wlascicielem sprzetu ,

przyklad jest z zycia wziety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie :-( Ta sprawa już była wałkowana kiedyś od strony prawnej na forum :-)

 

Nie dostajesz faktury zakupu sprzętu tylko notę księgową na sumę 800 zł, która jest odszkodowaniem za utratę/zniszczenie sprzętu :-( Opłacasz odszkodowanie a co za tym idzie nigdy, oficjalnie i zgodnie z prawem nigdy nie stajesz się właścicielem tego sprzętu :-( Niestety :-(

 

Gdybyś był jego właścicielem otrzymałbyś fakturę za sprzedaż :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan z dzialu cyfry napisal zupelnie co innego , ze skoro oplacil moj kolega note to nota jest dokumentem stwierdzajcym zakup tego sprzetu , sprawa sprzed chyba 2 lat i nikt koledze nic nie zarzucil ani nie uprzykrzal zycia a nawet jak wzial kolejny raz cyfre to karta w tym wlasnie sprzecie dziala full wiec gdzie tu logika ?? bo chcialbym sie dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać sobie to konsultant mógł wszystko, na nocie jest wyraźnie jest napisane, ze jest to odszkodowanie za utracenie sprzętu, gdyby C+ mu sprzedała dekoder otrzymał by fakturę lub paragon z wpisanym typem sprzętu 8)

 

Taki bajki ludzie sobie mogą opowiadać ale one nie mają nic wspólnego z rzeczywistością :shock:

 

"Odszkodowanie lub kara umowna nie jest żadną z czynności wymienionych w art. 5 ustawy o VAT, wobec czego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Odszkodowanie (kara umowna) nie stanowi bowiem zapłaty za dostawę towaru *, jak również nie jest zapłatą za świadczenie usług a co za tym idzie nota księgowa dokumentującą odszkodowanie nie jest w rozumieniu KC przeniesieniem własności materialnej lub niematerialnej.... "

 

* w tym przypadku terminalu

 

I tak to wygląda z pukntu prawnego, natomiast, praktycznie mogę sobie w zaciszu domowym używać tego sprzętu ale prawnie nie jestem nadal jego właścicielem, nie obowiązuje gwarancja, ani prawa konsumenckie itd bo oficjalnie został utracony 8)

 

P.S To jest temat o Multiroomie, więc zaraz sam się bedę musiał ukarać jako Moderator :read::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra nie wymagała zwrotu tych kart od abonentów

Przy wymianie kart jasno był zapis, że starą trzeba zwrócić razem z nową po rozwiązaniu umowy. Zatem nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

Jak w zeszłym roku rozwiązałem umowę, to zdałem tylko nową, o starą się nie upominali. I FTA chodzi do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to wątek dot. multiroomu, ale tylko w 2 "słowa" do rozpoczętych tematów.

1- co do wymiany starych kart we wrześniu 2008r, to w CentrumTelefon.Abon. C+ informowali że nie ma konieczności zwrotu tej karty, ale nie wolno jej wyrzucac do kosza tylko dokonac utylizacji lub faktycznie przesłać do operatora.

2- odszkodowanie to nie jest forma zakupu towaru(dekodera) , a przy tym dodatkowo oszukuje sie operatora że np. sprzęt zaginął.

 

Wracając do właściwego tematu Multiroomu, to czy karty multiroomu też będą podlegały wymianie przy ewentualnej wymianie kart ze zmianą sytemu kodowania ?

Wiadomo że taka karta posiada jeszcze w sobie układ i baterię i odpowiednia większą cene produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...