Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce do domu wziąć Cyfre+, umowa na 25 miesiecy, pakiet optimum + canal+hd (aby móc wziac dekoder hd). Drugi dekoder z kartą multiroom chce pozyczyć znajomemu, który ma już cyfe ale potrzebuje do 3 telewizora w domu dekoker i karte klienta. Pytanie czy karta wzieta na mnie bedzie działać u niego ?

Plus drugie pytanie. Rozumiem, że kara umowna to 299zł i np. po 10 miesiacach mogę rozwiązać umowę, zachować sobie dwa dekodery, oddajac tylko swoją kartę cyfry + zestaw multiroom. Potem mogę podpisać nową, dowolną umowę na cyfre. A znajomy np. kupić jakiś spliter kablowy który podłaczy do tego dekodera który bym mu oddał. Dobrze mysle? Pzdr i z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga karta multiroom'a będzie działać u znajomego, ale będzie musiał biegać do Ciebie co 6 godzin, aby aktywować moduł dodatkowy.

Inną sprawą jest to iż jest to nielegalne. Multiroom'a można używać w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

Jeśli chcesz zachować dekodery po skończeniu / zerwaniu umowy z Cyfrą to musisz je wykupić na własność.

Dlatego jeśli znajomy chce oglądać na trzech telewizorach niech kupi splitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Helen za odp.

Co do legalności - znajomy ma już cyfre i multiroom, ale potrzebuje jeszcze kartę na 3 telewizor. Pytanie czy mógłby tą pożyczyną kartę ode mnie uaktywniać na swojej karcie głównej? Co do własności teraz najbardziej się opłaca na własnosc wziac dekoder z Cyfry wychodzi 99zł za philipsa hd. Chyba ze jakis inny hd polecasz (do 300zł?) na którym dobrze działa sharing. btw na allegro są urządzenia do sharingu po kablu telefonicznym - raczej nie można przesysać sygnału pomiedzy kartami wykorzystajac domową siec telefoniczną po której płynie sygnał z tp (bez neo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wziąłbyś multirooma na siebie to do obu kart zostanie przypisany pakiet który weźmiesz / posiadasz i takie uprawnienia będą wysyłane.

Kartę od multiroom'a można włożyć do splitera i też będzie chodzić, ale takie coś mija się z celem.

Jeśli znajomy chce mieć Cyfrę na 3 telewizorach niech zwróci multiroom'a (pod warunkiem, że minęły już 2 mięsiące rozliczeniowe w których za niego zapłacił) i weźmie kartę, a do tego kupi splitter i po sprawie :wink:

Splitter może wziąść przewodowy lub bezprzewodowy, jego plusem jest to, że nie trzeba prowadzić kabli, ale jest droższy.

Jeśli chodzi o dekoder HD dedykowany to zdecydowanie bierz Philipsa.

Własny dekoder też możesz kupić, ale teraz nasuwa się jedno pytanie, mianowicie czy będziesz korzystać z wypożyczalni VOD?

Bo jeśli tak, ona działa tylko na dekoderach dedykowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy biorę multiroom na dwa telewizory to muszę wziąć antenę 80 bo posiada konwerter twin bo ta zwykła 60 ma pojedynczy czy to prawda? Z tym, że w konfiguratorze pakietów, jak wybieram Optimum to mam do wyboru tylko antenę 60. Dzwoniłem do konsultanta i poradził mi coś takiego, że na pierwszy miesiąc ustawi mi wyższy pakiet darmowo czy tam za 5zł. Ale z kolei pojawia się kolejny problem bo gdy konfiguruję np. Optimum HD to już mam do wyboru tylko dekodery HD. I czy jakbym kupił dekoder philips hd to będzie on kompatybilny ze starymi telewizorami? Może nadawać w SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z podłączeniem splitera(http://www.fotoszok.pl/show.php/235539_ ... 2.jpg.html) do dekodera Sagem(http://www.fotoszok.pl/show.php/235537_ ... g.jpg.html) takiego jak na zdjęciu.Problem polega na tym że wyświetla mi komunikat niewłaściwa karta.Dodam że na innym dekoderze spliter działa bez zarzutu.Czy to możliwe że spliter nie działa z Sagemem który wziełem z usługą Multiroom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.

A właściwie to problem z MR. Po pierwszym załadowaniu jeszcze w salonie C+ karty działały bez zarzutu. Po 6 godz. jedna wiadomo padła. Została doładowana, zapaliła się dioda zielona ale niestety program podczas którego padła nie działa poprawnie, tzn. brak jest obrazu, fonia ok, wszystkie inne kanały bez zarzutu. Jak to naprawić, co zrobić by taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości, bo oglądam jakis program, karta wygaśnie i po załadowaniu brak obrazu :(

Proszę o pomoc.

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko.

A właściwie to problem z MR. Po pierwszym załadowaniu jeszcze w salonie C+ karty działały bez zarzutu. Po 6 godz. jedna wiadomo padła. Została doładowana, zapaliła się dioda zielona ale niestety program podczas którego padła nie działa poprawnie, tzn. brak jest obrazu, fonia ok, wszystkie inne kanały bez zarzutu. Jak to naprawić, co zrobić by taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości, bo oglądam jakis program, karta wygaśnie i po załadowaniu brak obrazu :(

Proszę o pomoc.

Dziękuje.

MENU GŁÓWNE -Wykonaj "operację" przeszukania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>bogdan425

Bardzo dziękuje. Pomogło, jest ok.

Co zrobić by uniknąć w przyszłości takich niespodzianek? Drugi dekoder do użytku mają osoby starsze i nie ukrywam, iż wchodzenie w menu i szukanie może byc dla nich kłopotem.

Czy można wcześniej niz po upływie 6 godz. doładować kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...