Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podpisałem umowę przez kuriera ok 17 z dekoderem TURBO.

Do 20 wszystko zamontowałem (2 kable) , ustawiłem i dostałem aktywację... śmiga ładnie, ale nie ma jeszcze softu TURBO (ponoć do 24h).

Największy problem to jednak to, że nie działa timeshiffing i nie można nic nagrywać. Cały czas pokazuje 0% wolnego miejsca! Oczywiści nie ma żadnych nagrań na liście i nie pomaga twardy reset EPG+REC+up.

Co robić? Nieść do punktu n, czy czekać na soft TURBO - może on odblokuje dysk?

Dzwoniłem na infolinię, ale tak koleś zupełnie zielony nie wie o czym do niego mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wprowadzeniem umowy do systemu to jest tak, że jak już masz aktywację to praktycznie masz też "wprowadzenie do systemu". W moim wypadku nboxa odebrałem od kuriera o godz.16, aktywowałem telefonicznie o godz.22, a następnego dnia o godz.10 był soft turbo do pobrania, a dodam, że była to wigilia ub.roku.

Co do działania nboxa to raczej jest uszkodzony. Odpowiem na Twoje następne pytanie - mnie też walnął dokładnie tydzień temu, wymieniłem w APS-ie, aktywacja została uruchomiona w APS i trwało do jakieś 1,5h, a następnie po 0,5h pojawił się soft turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wprowadzanie umowy odbywa się inaczej niż wcześniej i trwa to do 5 dni. Kanały będą odbierać bez problemu. Zadzwoń dziś wieczorem na infolinie lub próbuj się zalogować do ICA. Jak będzie informacja o zablokowanym koncie to nie ma umowy jeszcze, jak się zalogujesz to znaczy, że się pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ja miałem na aktualnej umowie tak, że umowa była wprowadzona itd ale ktoś mi zapomniał ICA odblokować i dopiero jak zadzwoniłem (bodajże po tygodniu) to Pani od ręki dostęp odblokowała. Co do nBoxa to wygląda na uwalony, bo bez TURBO powinien bez problemu nagrywać itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że timeshift też nie działa... no to napewno jest uszkodzony, bo timeshift działa nawet jak HDD jest zajęty w 100% - ma poprostu wydzielone miejsce na dysku na timeshift. Najpierw zadzwoń na infolinię i zgłoś usterkę... chociaż... Ty naciskasz EPG-RES, czy EPG-REC? Bo ma być EPG-RES!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że soft TURBO coś zmieni... i zmienił, brak aktywacji od wczoraj do dzisiaj rano, zawieszanie się dekodera po wybraniu jakiejś pozycji w menu, a wolne miejsce na dysku pozostało na poziomie 0%, chociaż czasem pokazuje też 3%. Jedym słowem dostałem jakiś bubel ;/ Już spakowany i po południu jadę po wymianę, liczę na soft TURBO dzisiaj i aktywację od razu!

Na razie przygoda z n zle się zaczyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że sprzęt który wydają nowym klientom powinni dokładnie sprawdzać, bo najłatwiej jest w ten sposób sobie zrazić klienta. Mogę zrozumieć, że nbox się zepsuje po pół roku, wtedy idę wymieniam i nie zrażam się, ale gdybym odebrał funkiel nówkę (teoretycznie) i nagle okazuje się, że nie działa, a ja muszę czekać 2 czy 3 dni na aktywację i dopiero wymieniać to też bym był delikatnie mówiąc zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można powiedzieć pech... Ja miałem do czynienia z trzema czarnymi (1xRecorder zwykły, 1xTurbo bez Turbo, 1xTurbo - aktualny) i nigdy nie było z nimi żadnych problemów. Nawet tak rozsławione zwiechy mi się nie zdarzały i nie zdarzają. Mam tylko nadzieję, że cię to nie zrazi na początku :) Z drugiej strony, lepiej, że padł teraz niż po kilku miesiącach jakbyś miał już na dysku pozycje ponagrywane i by poszły w las ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie turbo padł po prawie roku, na dysku było zajęte 80%. Jak tak pomyślałem to w sumie nie miałem tam nic, czego bym żałował, lub czego nie nagram/obejrzę w ciągu najbliższego kwartału. Gorzej jak trafia się nowy, napalony klient jak @dziabolek7, a tu od samego początku problem, bo raczej nikt nie sprawdza jaki i czy sprawny dekoder wypuszcza na rynek. I jakie mogą być pierwsze wrażenia takiego klienta? Tylko niegatywne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe taki napalony to nie jestem, ale skoro sprzęt stoi, za turbo zapłaciłem extra to chciałbym się pobawić tymi funkcjami, po testować...

 

Oko wymieniony, uturbiony i działa, ale przez neta nie chce zaprogramować nagrania, pisze że dekoder offline za pierwszym razem a przy kolejnej próbie zaczyna się łączyć z dekoderem i nic się nie dzieje... o co może chodzic? Dekoder poprawnie podłączony do neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ,kupiłem pakiet za 48 zł,dostałem biały dekoder .I mam problem . Gdy dekoder jest w stanie czuwania i gdy oglądam telewizję cały czas słychać delikatne piszczenie(jakby wydawał ultradźwięki ).Czy też macie taki problem ,czy może z dekoderem jest coś nie tak.Problem może nie duży ale strasznie drażniący .Proszę o odpowiedź. :(

podpinam sie do tego pytania i prosze o odpowiedz gdyż też mam taki "dyskomfort" z białym nboxem. byłem sie pytać w punkcie gdzie dekodery sa wymieniane ale mily pan powiedział ze ten typ tak ma i podobno w recorderach jest to juz poprawione. dodam ze piszczenie jest zawsze po wyłączeniu i ok 75% kanałów N w trakcie oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko co może być przyczyną nie działania Youtube?

Całe menu Youtube ładnie się wyświetla, miniaturki również, wyszukiwarka działa a gdy próbuje odtworzyć jakiś film wyskakuje komunikat "wystąpił problem z odtwarzaniem video".

Dodam że nradio czy nportal działają bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowym uzykownikiem Nki (to znaczy bede od dzis lub jutra) i chialem sie zapytac czy Nbox recorder (ale nie turbo) bedzie bez problemu dzialal z pojedynczym konw (oczywiscie wiem jakie sa ograniczenia)

Pytam dlatego ze obecnie mam Pace w cyfrze, i mimo oficjalnych deklaracji, ten dekoder przy pojedynczym konwerterze jest bardzo kaprysny i nie nagrywa mi wielu zaprogramowanych audycji. Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...