Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety czekanie nic nie dało.... musiałem zadzwonić jeszcze raz, gość powtwierdził, że mój dekoder pobrał oprogramowanie do TnK a nie do abo. Zebrał jeszcze raz wszystkie dane dekodera, karty etc. i powiedział, że dział IT wprowadzi to wszystko manualnie. 1h później wszystko działa! Morał... dzwonić do oporu, aż wezmą się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam czarnego recordera 250 giga. Bardzo często zaczął się wieszać, oddałem go do punktu nc+, coś z nim zrobili, zaczął dobrze działać podobno oprogramowanie zmienili. Jest jeden mankament teraz brak kanałów z astry. Mam konwenter monoblok, wszystko wcześniej działało a teraz pokazuje siłe sygnału 80% a jakość zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam nastepujacy problem z moim bialym dekoderem.

 

W pewnym momencie jakosc sygnalu spadla ze 100% do ok 55%. Sila sygnalu pozostaje bez zmian - ok 80%.

 

W miedzyczasie zdazyly sie dwie rzeczy

1. update oprogramowania w dekoderze

2. urwanie anteny - wylamal sie uchwyt podtrzymujacy antene i antena zawisla na kablach, uchwyt wymienilem, antene zamontowalem i ustawilem z wykozystaniem miernika.

 

Teraz nie wiem czy spadek jakosci sygnalu to wynik zmiany oprogramowania, czy tez wypadku...a jezeli wypadku to czy problem bedzie w kablach czy raczej konwerter do wymiany?

 

Konwerter to Golden Interstar twin 0,2dB (choc kozystam z jednego gniazda jak na razie), po drodze do dekodera jest jescze wzmacniacz sygnalu.

 

W setupie mam ustawiona opcje "bez diseq", jak dam "jednokablowy" to pomimo, ze w diagnostyce pokazuje lepsze parametry sygnalu to kanalow nie lapie wogole.

 

Poradzcie cos prosze, bo kanalow HD nie da sie ogladac - mozaika albo informacja o braku sygnalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to daje niższy odczyt. Ale skoro masz mozaikę to prawie na pewno wina jest po stronie instalacji. Nie możesz się przejść do kogoś z dekoderem i tam się upewnić, że dekoder działa poprawnie?

 

Tryb jednokablowy jest do konwerterów/multiswitchy jednokablowych, jak czegoś takiego nie masz - to nie ustawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem kabel - ta czesc, ktora jest na zewnatrz budynku - zysk na jakosci niewielki (kilka%).

Tak mnie zastanawia, jak latwo uszkodzic konwerter? Chodzil bez problemu 2,5 roku ...

 

Zaczyanam sie sklaniac ku wersji, ze to zmienione oprogramowanie dekodera jest winne :( A na to chyba lekarstwa nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakonczenie historii:

 

Dekoder sprawny.

Winny byl konwerter - po wymianie na nowy - wszystko lata az milo -> sila 60, jakosc 100 :)

 

UPDATE

 

A jednak pudlo :(

 

P{arametry sygnalu spadly do poziomu 60% sila i 55% jakosc - jestem w punkcie wyjscia ...

 

Moze mi jednak kabel gdzies strzelil i jak kombinowalem z wymiana czesci kabla to akurat na chwile lepiej sie ulozyl .... sam juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polaczylem kablem besposrednio od anteny do dekodera.

Sila sygnalu 80, jakos 60.

Przy ustawieniu programu 70 (Planete+HD) -> jakos 36%, przy czaszy 90 to zdecydowanie za malo.

 

Jakis miesiac temu jakos przy takim polaczeniu byla 100%.

 

Chetnie bym dekoder wymienil, ale serwisant z ncplus stwierdzil, ze dekoder dziala i mi nie wymieni.

 

Czy da sie wykozystac niezalezny dekoder do nc+? Czy koniecznie musi byc dedykowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj ustawić antenę i skręt konwertera na kanale Super tenis HD z miernika sygnału dekodera,jak uzyskasz jakość powyżej 60% i podobną siłę to na Planete+hd powinna być jakość między 80 a 90%

a jaką masz teraz jakość supertenis hd? ja musiałem zmienić konwerter aby uzyskać jakość z 60% na od 80% do 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Zakładam, że nikt nie miał do porównania Turboboxa z PACEm ale czy ogólnie to dobry sprzęt ?

Czy obsługuje napisy na kanałach HBO ?

Jakieś konkretne wady Turbodekodera?

Pace jest słaby i będę go chciał wymienić na mediaboxa, wifi premium ale biorę pod uwagę ewentualnie właśnie wymianę na turbodekoder...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...