Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Pojawila sie nowa wersja oprogramowania dla dekoderow CLRA o nr 0x39.

 

1. W zakladce informacje o systemie - Wyslij diagnostyke

2. Zmiana formatu 3D - 2D

3. Plynnie smiga EPG Gazeta*

4. Szybciej przelacza kanaly*

Brak logotypow Polsatu itp. byc moze bedzie nastepna aktualizacja z logotypami jak dolacza PSN i Szostke.

 

* Przynajmniej u mnie, widze ta poprawe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D na 2D i co dla niektórych ważne to 2D na 3D - czyli pseudo 3D dla wszystkich kanałów. Ciekawe jak się sprawdza w rzeczywistości, bo wiadomo, że jest to tylko symulacja 3D (we właściwym 3D są dwa obrazy pod różnymi kątami nagrane).

Większość telewizorów 3D posiada funkcję konwersji obrazu 2D do 3D. Nieliczni posiadacze telewizorów 3D bez tej funkcji pewnie się ucieszą, ale czy to naprawdę było takie konieczne?

Ale ważne że wreszcie na HBO HD można wybrać napisy DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić w promocji N ten środkowy dekoder z dyskiem 250GB i mam pytania:

1. Czy w tym dekoderze mogę stworzyć własną ulubioną listę programów? Będę miał soft blue podejrzewam ale postaram się o serię CLRA. Czy po wyłączeniu i włączeniu dekodera nadal jestem na liście programów ulubionych? Czy muszę po włączeniu dekodera najpierw naciskać przyciski, by się do listy tej dostać? Jak to wygląda? Obecnie mam w Cyfrze Opticum 402 i jest prosto a coś czuje z przeczytanych opinii, że nbox nie grzeszy prostotą w tym.

2. Co sądzicie o tym białym najprostszym dekoderze nki? Jak w nim tworzenie ulubionej listy wygląda?

3. Czy dostać można dekoder 250Gb czyli ten środkowy z serii CLRA? jakie wtedy on ma oprogramowanie?

4. Poproszę o numer gg kogoś kto jest w nce, zna problematykę tej sieci i na gg wytłumaczył by mi parę kwestii ( kwestia dekodera, jakości sygnału ) - proszę o pomoc:) Mam konkretne pytania i przez gg szybko to pójdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić w promocji N ten środkowy dekoder z dyskiem 250GB i mam pytania:

1. Czy w tym dekoderze mogę stworzyć własną ulubioną listę programów? Będę miał soft blue podejrzewam ale postaram się o serię CLRA. Czy po wyłączeniu i włączeniu dekodera nadal jestem na liście programów ulubionych? Czy muszę po włączeniu dekodera najpierw naciskać przyciski, by się do listy tej dostać? Jak to wygląda? Obecnie mam w Cyfrze Opticum 402 i jest prosto a coś czuje z przeczytanych opinii, że nbox nie grzeszy prostotą w tym.

Lista ulubiona tak (cztery takie listy możesz stworzyć) ale numery kanałów pozostają takie same (jakbyś chciał z pilota wpisać numer). Po włączeniu dekodera ze stand-by zdaje się że trzeba najpierw wcisnąć jakiś przycisk żeby przejść do listy. Ale nie jestem pewny bo dla mnie te listy są kompletnie nie przydatne.

 

 

3. Czy dostać można dekoder 250Gb czyli ten środkowy z serii CLRA? jakie wtedy on ma oprogramowanie?

Jak weźmiesz dekoder CLRA ale jako zwykły recorder to będziesz miał właśnie dysk 250GB. Jednak jeśli później będziesz chciał przejść na turbo to wystarczy tylko że zamówisz płatną aktualizację softu i zostanie odblokowana większa pojemność dysku. Przed tym będziesz miał soft jak w zwykłym recorderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Listy w białym i czarnym z softem blue tworzy i obsługuje się identycznie. Podobnie jest w turbosofcie, ale tam listy nie są bezpośrednio dostępne, za to są zapamiętywane po wyłączeniu nboxa.

Ad.4 GG nie mam, ale możesz tutaj lub na priv zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym mieć albo biały dekoder albo ten 250 GB. Miałem już dekoder polsatu samsung 305 a teraz mam w cyfrze opticum 402. W jednym i drugim stworzyłem sobie listę programów ulubionych i zawsze po wyłączeniu i włączeniu dekodera jestem na tej liście. By mieć listę standardową cyfry musiałbym na nią przejść, a tak mam moją prywatną listę i tylko w obrębie jej krążę.

 

Czy tak samo w nboxach wygląda? o co chodzi o naciskanie jakiegoś kolorowego przycisku po włączeniu nboxa? Po co to w ogóle? Przecież lista prywatna jest dla mnie do codziennego użytku, to są tylko przeze mnie oglądane programy, więc po co wracać do ogólnej listy po wyłączeniu nboxa?

 

Czy w turbo sofcie jest inaczej z tą listą? trochę mi to bezsensem pachnie, bo jeżeli tworzę listę codziennie i tylko oglądanych programów, to to ona jest główną listą - domyślną, nigdy się nie spotkałem w dekoderach z takim absurdem.....

 

Czy jeżeli na noc nboxa wyłączę w ogóle z prądu, to czy listy utworzone nadal pozostaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "małym" białym i w czarnym z softem Turbo listy ulubione są zapamiętywane po wyłączeniu odbiornika.

 

W pozostałych dekoderach z softem blue wybierasz listę kolorowym klawiszem (można utworzyć 4 takie listy).Po włączeniu dekodera domyślnie ładuje się lista główna ale chyba nie jest jakimś dużym problemem przełączyć się na swoją listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A propo wyłączania nBox'a na noc - to nie polecam tego robić w noc z ostatniego dnia miesiąca na pierwszy dzień nowego miesiąca i z 10 na 11 dnia miesiąca - jak dekoder bedzie wyłączony to możesz na jakiś czas utracić oglądanie części lub całości pakietów.

Wszystkie karty są co miesiąc aktywowane na okres miesiąca kalendarzowego i w ostatnim dniu miesiąca następuje pierwsze przesłanie odnowienia uprawnień na podstawie zaplat na koncie abonenckim, które wpłynęły do ostatniego dnia roboczego miesiąca. n czeka jeszcze do 10 dnia miesiąca następnego na spoźnialskich i następuje powtórna wysyłka uprawnień na nBox'y.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę sprawę list.

W sofcie blue (nie turbo) możesz stworzyć 4 listy do których wchodzisz kolorowymi przyciskami do obsługi teletextu.Wybrana lista (lista, a nie kanały w niej zapisane) nie jest zapamiętywana po wyłączeniu nboxa do trybu standby.

W sofcie turbo (carbo) możesz stworzyć 8 list do których wchodzisz naciskając EPG i wybierając interesującą Cię listę. Wybrana lista jest zapamiętywana po wyłączeniu nboxa do trybu standby.

Każdorazowe wybranie kanału (klawiszami numerycznymi) nie znajdującego się na liście powoduje wyjście z niej.

Nie polecam zbyt częstego wyłączania nboxa z prądu bo nie służy mu to zbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyłączaniem z prądu to mogę potwierdzić. Warto dodać że wyłączanie z prądu może spowodować że nie ściągnie się VOD lub nie nagra się jakieś zaplanowane nagranie. Nie ma co się bać głośnej pracy boxa w nocy. Nowe boxy (głównie seria CLRA) chodzą cichutko. Dodatkowo jak box nie ściąga VOD ani nie ma zaplanowanego nagrywania to sam wyłacza dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...