Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym watku. Zamierzam zmienic operatora z Cyfry+ na N. Zastanawiam sie, ktory z dekoder PVR jest lepszy (oczywiscie cgodzi mi o sprzet: awaryjnosc, zawieszanie, glosnosc, bo dane techniczne przejrzalem).

Z Doswiadczen z dekoderem Cyfry, wiem, ze dysk 250GB spokojnie wystarcza na moje potrzeby, ale czy jest dekoderach TURBO cos, za co warto zaplacic wiecej.

Wiem, ze wszystko jest opisane w dwoch watkach, ale latwo przeoczyc pewne rzeczy,a pewne moga byc juz nieaktualne.

Dekoder bede zamiawial na dniach, poprzednia umowa konczy sie 30 kwietnia.

Z gory bardzo dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderach turbo masz 500gb dysk lepszy soft i youtube. Ja osobiście polecam Ci wziąć turbo bo jest świetny, soft śmiga bardzo szybko epg jest fajniejsze niż na zwykłym recorderze. Sam na początku wziąłem zwykły a potem żałowałem i wziąłem turbo :) 100% satysfakcji :)

EDIT: Oczywiście zapomniałem o ngry :lol2: a i jeszcze w turbo można nagrywać programy DVB-T a na zwykłym recorderze nie (wiem bo sam testowałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Graba11,

Czy w N-box DVB jest zafixowane tylko na polskie kanaly?

Mieszkam blisko granicy i "jakims cudem" jestem w zasiegu cyfrowej telewizji brytyjskiej (ktora sobie odbieram na moim telewizorku), ale fajnie by bylo, gdyby mozna bylo ja nagrywac.

PVR Cyfry nic mi nie znajdowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego powiedzieć Ci nie mogę częstotliwości na pewno obsługuje ale czy Ci złapie kanały tego nie wiem ponieważ w zasięgu innego DVB-T niż polskie nie jestem. A i jeszcze dodam, że do turbodekodera trzeba dokupić tunerek dvb-t za 99zł jeszcze bo w zestawie go nie ma ;/ Pocieszeniem jest to, że działa on w laptopie i tam na pewno odbierzesz brytyjskie DVB-T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sanfran jeśli nie zależy Ci na dwóch tunerach weź pod uwagę najmniejszy dekoder eNki.Ma praktycznie soft Turbo,wbudowany tuner naziemny a za zaoszczędzone pieniądze za aktywacje i soft Turbo kupisz spokojnie dysk zewnętrzny.

Jeśli natomiast zastanawiasz się wyłącznie nad PVR to tylko z softem Turbo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podepnę się pod temat.

Właśnie zakończyłem przygodę z Cyfrą + i przeszedłem do N.

Zamówiłem w niedzielę,kurier przyjechał we wtorek,aktywacja programów bardzo szybko.

Ale na tym koniec zadowolenia.

Dekoder średnio co 15 minut się zawiesza i wyświetla "testting" i od nowa się restartuje.

Druga opcja to nagle ekran telewizora zaczyna sobie mrugać i następuje potem to samo co wyżej.

Trzecia opcja nagle czarny ekran i brak reakcji na pilota i przyciski na dekoderze.

Dekoder CRLA.

Wymienić dekodera nie można bo umowa nie figuruje w systemie,nie wiadomo kiedy będzie.

Troszkę się rozczarowałem że jest do klienta wysyłany zepsuty dekoder.

Czy nikt tego naprawdę nie sprawdza?

Gdyby sie zepsuł po miesiącu to bym zrozumiał ale tego że przyszedł do mnie już zepsuty nie jestem w stanie zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz dekoder pod pachę i leć do serwisowego APS celem wymiany bo sam nic nie poradzisz. Niestety ciągłe ograniczanie kosztów prowadzi do tego, że taniej jest wypuścić 5% uszkodzonych sprzętów (jakichkolwiek), które potem się wymienia na sprawne, niż zatrudnić osoby do testowania każdego sprzęta przez min. 2h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie dotyczace zlecenia nagrywanania przez Internet.

Kiedy programuje takie nagranie, to dekoder otrzymuje zlecenie nagrania, ale strona Internetowa nie potrafi wyswietlic potwierdzenia tego faktu jak i informacji o obecnym statusie dekodera - caly czas mam "wiatraczki". Probowalem na FireFox pod XP i na Safari na produkcie Apple.

 

Czy musze odblokowac konkretny port na Routerze, czy moze zrobic Port Forwarding?

 

Przy okazji, czy zlecenie "idze" po laczu satelitarnym czy po Internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...