Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam do was pytanko.

Dochpodzą mnie słuchy o jakimś alternatywnym oprogramowaniu do nboxa DVBT (ten od TNK HD)

 

Tutaj video:

http://www.youtube.com/watch?v=AMxJcyay8Qs

 

Tutaj cytat z komentarzy z media2.pl

 

Przy okazji wszystkim posiadaczom nboxów chciałbym polecić alternatywne oprogramowanie na te tunery bazujące na znanej Enigmie 2, które opracowali zapaleńcy. Oprócz tego, że jest ono znacznie bardziej stabilne niż fabryczne oprogramowanie, to jeszcze między innymi eliminuje ono wszystkie blokady założone na tuner przez Nke, daje swobodny dostęp do listy kanałów oraz nagrań na dysku, oraz przede wszystkim zapewnia dodatkowo obsługę kart Cyfry+ oraz Polsatu (karty umieszcza się w czytnikach Smargo podłączanych do tunera przez USB). Jego instalacja sprowadza się do podłączenia odpowiednio nagranego pendrive i uruchomienia nboxa z naciśniętym klawiszami wymuszającymi tryb serwisowy

 

_____________________________

 

Macie jakieś szerwsze informacje na ten temat??

Zapowiada się ciekawie, będzie można oglądać na jednym tunerze N, C+ oraz CP na coś takiego chyba wszystcy czekali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemik mam z czymś takim:

proszę upewnić się czy dekoder jest prawidłowo podłączony

występuje na kanałach FOX HD, FoxLife HD i AXN HD - po kilkunastu sekundach (ok. 30) już działa, ale nieco uciążliwe to jest.

Antenę ustawiał dzisiaj monter. Reszta kanałów chodzi bez zarzutów.

Jakośc 60-74%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemik mam z czymś takim:

proszę upewnić się czy dekoder jest prawidłowo podłączony

występuje na kanałach FOX HD, FoxLife HD i AXN HD - po kilkunastu sekundach (ok. 30) już działa, ale nieco uciążliwe to jest.

Antenę ustawiał dzisiaj monter. Reszta kanałów chodzi bez zarzutów.

Jakośc 60-74%.

 

U mnie swego czasu jak monter ustawiał antenę to stwierdził , że n-ka wymaga bardzo dokładnego ustawienia.

Na TVN HD mam: siła - 81% , jakość - 100% , BER - 0,00

Na pozostałych kanałach siła waha się od 78% do 87% a jakość i BER bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemik mam z czymś takim:

proszę upewnić się czy dekoder jest prawidłowo podłączony

występuje na kanałach FOX HD, FoxLife HD i AXN HD - po kilkunastu sekundach (ok. 30) już działa, ale nieco uciążliwe to jest.

Antenę ustawiał dzisiaj monter. Reszta kanałów chodzi bez zarzutów.

Jakośc 60-74%.

Najprawdopodobniej będziesz musiał wyregulować ustawienia anteny/konwertera. Wszystkie te kanały (plus jeszcze HBO HD) są nadawane z jednego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakośc 60-74%.

 

No to paploch jakiś był, a nie monter. Ja na FOX HD czy AXN HD mam jakość dla ant1: 80-82, a dla ant2: 99-100% na 64 cm antenie ustawianej metodą ręki (skierowanej poziomo) i oka (patrzy na satelitę HB). Dzwoń do montera i niech przychodzi ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że po pewnym czasie te kanały zaskakują.

Tylko lekko irytujące jest, jak muszę czekać z minutę aż kanał się włączy.. :)

A szkoda, bo to fajne kanały (szczególnie FoxLife) i denerwuje mnie to.

Możliwe, że uszkodzony konwerter?

Teraz jak kanał zaskoczył mam jakosc 90-92.

LOL. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego musisz znowu montera zamawiać? antenę powinien miernikiem ustawić i nawet jeśli konwerter jest walnięty to powinien użyć swojego, jeśli tak zrobił to wystarczy tylko podmienić konwertery i ewentualnie ustawić kąt na nim, anteny ruszać nie trzeba ;) jeśli od razu stwierdził, że konwerter ustawiony i anteny nie ustawi to ja bym mu nie płacił: miał antenę ustawić, a to że zdiagnozował usterkę to tylko i wyłącznie jego problem, on musi być przygotowany na takie ewentualności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupię, ale muszę na allegro. Miałem temu monterowi już kazać wymienić, ale chciał 70 zł za niego, no dla mnie to za dużo. Kupię za 40 na alle. Tylko znowu będę musiał zabulić za montera.

OMG :)

 

Jeśli musisz kupić konwerter to dopłać trochę i kup porządny (np.Inverto).

Co do tego "montera" to zgadzam się z poprzednikami.

W życiu bym mu nie zapłacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko znowu będę musiał zabulić za montera.

 

Przecież wymiana konwertera i ustawienie anteny (w sumie nie wiemy jaki masz dostęp do anteny - ja np. wymieniając konwerter muszę antenę obrócić w swoją stronę bo za balkonem na elewacji jest zamontowana) to nie jest jakaś wielka filozofia. Trochę się może nawkurzasz, ale po góra godzinie, dwóch powinieneś uzyskać zadowalającą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupię, ale muszę na allegro. Miałem temu monterowi już kazać wymienić, ale chciał 70 zł za niego, no dla mnie to za dużo. Kupię za 40 na alle. Tylko znowu będę musiał zabulić za montera.

OMG :)

 

Jeśli musisz kupić konwerter to dopłać trochę i kup porządny (np.Inverto).

Co do tego "montera" to zgadzam się z poprzednikami.

W życiu bym mu nie zapłacił.

Mam teraz Inverto właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twin'a dałem dwa lata temu szwagrowi (sam go miałem ok.2lat) a quad'a w zeszłym roku bratu i działają bez usterek do dzisiaj.

Octo mam od lutego 2010 i też chodzi bezproblemowo.

Zgadzam się co do żywotności tych starych.

Teść ma założony mój stary konwerter (chyba Samsung) od Cyfry+ z 2001 roku i też działa bez problemów. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...