Skocz do zawartości

Jaki TV do C+??


koleś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam C+ pakiet komfortowy+ i opcje premium C+ oraz HBO.

Chce kupić TV i waham się między dwoma modelami.

Pierwszy z nich:

Samsung 42 cale plazma Informacje:

rodzielczość 1024x768, kontrast dynamiczny 30000:1,jasność 1500cd/m2, format 16:9, SRS TruSurround XT, #x HDMI, HD Ready

 

A drugi to Panasonic 37 cali również plazma info.:

Rozdzielczość 1024x720, kontrast 33000:1, format 16:9, filtr grzebieniowy 3D, Viera Link, multiplikacja obrazu PAT, podwójne skanowanie 100Hz, progresywne skanowanie, 2x HDMI

 

I jak myślicie który będzie lepszy?? Dodam że nie mam dekodera HD ani żadnych urządzeń tego typu.

A i jeszcze takie pytanko jak na tym będą wyglądały kanały CP?? Jakość będzie słabsza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymienialem w Cyfrze+ dotychczasowy tuner mediasata na philipsa hd pvr to konsultant zapytał mnie jaki mam telewizor :?: . Kiedy spytałem go dlaczego pyta - odpowiedział że tv lcd sony nie współpracują dobrze z ww. tunerem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu mam sony i co jakiś czas tak jakby był zanik sygnału z dekodera, ale to chyba bardziej wina tv i wyskakuje mi informacja o formacie i dźwięku, natomiast w pracy sygnał z PVR rozdzielony przez splitter hdmi i sony cały czas odbiera więc sam nie wiem do końca czego to jest wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym żeby ktoś mi wytłumaczył niektóre z funckji TV LCD i Plazm.

Ponieważ chcę kupić taki TV a nie wiem na co zwracać uwagę.

Chodzi mi między innymi o:

Rozdzielczość (co to daje i jaka najlepsza)

Jasność , Kontrast, Czas reakcji, itp.

 

I mam jeszcze takie pytanko; co myślicie o tym TV:

LCD LG 42 cale LG3000 kosztuje 1999zł

a LCD z tej samej serii tylko że 37 calowy kosztuje 1899zł.

Który lepiej wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to forum!, a różnica w tych tv to tylko wielkość i nic więcej, im większy tv tym większa rozdzielczość powinna być, no chyba, że lubisz kwadraciki na ekranie, a model bez szału i szkoda pieniędzy, aha i pomocny link, co dla laików może być pomocne bo tym razem w miarę znośnie opisali kłopoty przy zakupie tv:

 

http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Idz ... &_ticrsn=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zobacze jakiś TV to zaraz mi go odradzają.

To może ktoś mi poda jakiś dobry model, sprawdzony przez siebie który dobrze odbiera cyfrową telewizję.

Szukam TV 37 lub 42 calowego tak do 2300zł.

Da się coś dobrego za to kupić??? Może chociaż coś średniego?? Bo nie stać mnie na tą chwilę na droższy TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jakiejś rady to w chwili obecnej zdecydowanie bym się na Twoim miejscu skłaniał ku telewizorowi FullHD czyli z rozdzielczością 1920x1080. HD rozwija się w dość szybkim tempie a Ty chcesz mieć telewizor który nie daje Ci możliwości odbioru telewizji w tej rozdzielczości? Za 2300 zł kupisz Samsunga 37 cali FullHD za ok 200-300 zł więcej 40 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na zakup Panasonica 42" Viera TH-42PY80, ale nie ma zbyt dużego wyboru u dostawców :/

 

czy ktoś ma u siebie ten model...bo będę mógł go jedynie przetestować w n-ce po hdmi, pozostałe platformy tylko sd :oops:

 

edit: już jest podłączony, po zamówieniu w środę wieczorkiem po 2 dniach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś, ale za te pieniądze które chcesz wydać lepiej kup już tego Philipsa 5603 i będzie ok, a najlepiej porównać Samsunga 551 do Philipsa 5603 (oba w podobnej cenie) oglądając mecz polskiej Ekstraklasy, na Samsungu jakby biegali po wykładzinie, taka sztuczna ta zieleń i bez utraty jakości czy zamglenia obrazu nic nie da się zrobić, a na Philipsie trawa jak żywa, ale co kto lubi :wink:

 

RC, naprawiłem swój błąd bo zbytnio uogólniłem, ale 756 to już inna półka cenowa, ale i tak do małego jestem przyzwyczajony do odbioru Philipsa lub Sony i nic tego nie zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja polecam Sony BRavia 32cale ful hd:) z tunerem dvbt mpg4:) cena jest dość przystępna często można znaleźć ciekawą promocje w sklepach.Jest to moim zdaniem jeden z ciekawszych tv do c+ i do hdtv:) Osobiście Mam Tv sharpa hd jakis 32 cale i przyznam że nie zachwyca mnie działaniem>Tuner mam podpiety do fergusona 8900 w slocie jest moduł astron dedykowany do hd i karta z c+ w zależności od tego czy jestem na wsi czy w domu albo 40zl+hd albo 19zl i powiem tak Ogladając ten sam program na innym tv niz sharp widziałem roznice na kozysc innego sprzętu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś - poczytaj sobie na forach dotyczących HDTV (http://www.hdtv.com.pl, http://hdtvpolska.com/ lub jakiekolwiek inne) i wyrobisz sobie zdanie. Później idź do sklepu i wybierz ten, na którym obraz najbardziej Ci się podoba. :) Nie sugerowałbym się wypowiedziami w stylu tylko FullHD, nigdy poniżej 52", LCD jest najlepsze, itp. A Panasonica, o którym piszesz posiadam i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś - poczytaj sobie na forach dotyczących HDTV (http://www.hdtv.com.pl, http://hdtvpolska.com/ lub jakiekolwiek inne) i wyrobisz sobie zdanie. Później idź do sklepu i wybierz ten, na którym obraz najbardziej Ci się podoba. :) Nie sugerowałbym się wypowiedziami w stylu tylko FullHD, nigdy poniżej 52", LCD jest najlepsze, itp. A Panasonica, o którym piszesz posiadam i jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam

 

Czyli uważasz że telewizor w rozdzielczości 1024x768 będzie podobnie odbierał albo i lepiej od takiego 1920x1080? Po co mu robisz mętlik w głowie? Kupując dzisiaj kup sobie telewizor przystosowany do oglądania telewizji wysokiej rozdzielczości, bo za jakiś czas będziesz żałował. Kanałów w jakosci HD jest coraz więcej i uwierz mi że różnica w jakości jest kolosalna. Na telewizor 37 cali w jakości FullHD z Twoim budżetem Cię stać, to po co kupować inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja testuję od 5 dni panasonica 42 py80 i jestem bardzo zadowolony z obrazu,

szczególnie na kanałach hd, choć i na sd oraz analogowej antenie też nie jest źle...o dvd nie wspomnę...

może jak ceny spadną to pomyśli się o zakupie blu-ray :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtekk99 - Nie, nie uważam, że telewizor HD Ready będzie miał lepszy obraz niż Full HD. Uważam, że na telewizorze 32 lub 37 cali ciężko dostrzec różnicę. Uważam także, że należy wybrać telewizor taki, w którym obraz będzie subiektywnie przyjemny dla oka, a nie taki, z parametrów, którego wynika, że jest świetny, ale obraz mi się nie podoba... Jak zapewne zauważyłeś, odsyłam także kolegę na fora, które rozpisują się dziesiątkami postów na temat wyższości świąt jednych nad drugimi (LCD kontra plazma, Full HD kontra HD Ready) żeby sobie wyrobił opinię - znajdzie tam znacznie więcej informacji niż na forum poświęconym TV-SAT. Daleki jestem od stanowczych osądów i wskazywania konkretnego modelu - moim zdaniem to się nie sprawdza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...