Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MikeStorm napisał:

Ale czasem nie była to aktualizacja tylko aplikacji?

No była w google play aktualizacja canal+, lekko się ekran startowy odświeżył i tyle. Tak to android i poprawki zabezpieczeń fabryczne, jak były pewne wady-np. miganie przy oglądaniu dvb-t co jakiś czas, to do teraz są. Ale za tą cenę to i tak bym drugi raz kupił jakbym potrzebował, bo głównie z yt, cda i twitcha korzystam, a te działają bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jimbeam napisał:

Niechcący ucegliłem box 4k HY4001. Przed odinstalowaniem launchera zapomniałem zmienić na stockowy. Ten crap nie ma sprzętowego resetu. Da się podnieść?

wejdz glosowa komenda do ustawien i z aplikacji odpal ta apke do zmiany launchera jak to nie pomoże a masz wlączone adb to moge ci podać nazwe pakietu stockowego launchera potem zebys wlaczyl adb przez wifi o ile polaczałeś wszystkie potrzebne adb opcje wczesniej ale jeśli robiłes widgety to pewnie masz. 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lamcza napisał:

wejdz glosowa komenda do ustawien i z aplikacji odpal ta apke do zmiany launchera

Czyli co mam powiedzieć? Do zarządzania był chyba "Launcher Manager".

 

Ok, odpaliłem. Wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez jimbeam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jimbeam napisał:

Czyli co mam powiedzieć? Do zarządzania był chyba "Launcher Manager".

Jak co masz powiedzieć 😜 ?? ustawienia albo wejdz do ustawien 😜 szukasz aplikacji LM_canal+_tv box klikasz i dajesz otwórz .

Gdybyś musiał działać adb przez wifi to nazwa pakietu launchera stockowego to po prostu com.canal.box chyba. 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam NC+ BOX. Kupiłem go jako uzupełnienie Ultrabox o DVBT-2 ,  YT i parę serwisów streamingowych których nie ma na ultrabox 4k.

Nie mogę jednak jakoś się z tym pudełkiem dogadać.

1. W Netflix nie mogę uzyskać na wyjściu HDMI dźwięku Dolby Atmos. Co prawda w samej aplikacji wyświetla się ścieżka dźwiękowa w DolbyAtmos, ale do amplitunera leci tylko DD+ 5.1. Amplituner jest dosyć nowym modelem bo to Marantz SR7015 więc obsługuje praktycznie wszystko co się da obecnie. Tym sposobem mam 2 najbardziej "wypasione" sztandarowe dekodery od Canal+ i nie mogę mieć dźwięku Atmos :(

2. Gdy włączę sterowanie pilotem przez HDMI to reaguje on ze znacznym opóźnieniem 0,5- 1s. Nie działa też sensownie przytrzymanie przycisku

3. Nie udało mi się znaleźć HBBTV

4. Przełączanie między kanałami DVBT jest dosyć wolne, EPG... jakie EPG? Zarządzanie listą ulubionych DVBT kiepskie.

5. Nie ma amazon Prime.

 

Chyba trzeba to sprzedać i kupić osobnego chromecasta4 i jakiś osobny tuner DVBT-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, connor07 napisał:

1. Dolby Atmos chyba nie obsługuje ten box.

2. U mnie też jest opóźnienie, dodatkowo co jakiś czas box sprawdza czy używasz pilota od boxa.

3. Nie ma HBBTV.

4. Do EPG potrzebna jest apka Live Channels.

5. Musisz pobrać apkę z internetu i wgrać np. przez pendrive.

 

2. u mnie nie ma opóźnieni za to stary tv sony lubi czasem sam sobie boxa wlaczyc :D co do sprawdzania jestem prawie pewien ze jak zamrozisz pewne dwa lub nawet wystarczy jeden proces od canalplus to przestanie sprawdzać. Testowałem 2 dni bez pilota i nic nie wyskoczyło. 

 

@MikeStorm Jeśli jakiś zrobisz :P to nie widze problemu, no może cięzko bedzie recovery odpalić, ale jeśli jakies zrobisz ^^. BTW z telefonami sie tak dalej robi. 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2021 o 21:14, marcin7650 napisał:

Cześć. Zdecydowałem się na ten sprzęt i powiem że jak na moje umiejętności jest ok. Działa VIAPLAY, to plus.👍

 

Mam tylko do Was prośbę, powiedźcie jak zainstalować w tym sprzęcie aplikację Amazon Prime Video? Wiem, że nie ma certyfikatu, ale podobno się da.

 

Pytam, bo mam subskrypcję APV i chciałbym z niej w sposób normalny korzystać. 😉

 

Będzie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

 

 

W dniu 15.09.2021 o 21:29, Matheusz napisał:

żaden problem. Musisz po prostu przerzucić plik apk na urządzenie i zainstalować. Możesz to zrobić przez pendrive, menadżer plików np x-plore lub apkę na smartfona np "Send files to tv" Sposobów jest kilka. :-)
Najnowsza wersja wyciągnięta prosto ze sklepu play. LINK
 


Czy Amazon Prime Video tak zainstalowany ( spoza sklepu z pliku apk ) na Canal+ Box 4k daje video w 4k lub Full HD czy tylko 480p ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Heroes said:

 

 


Czy Amazon Prime Video tak zainstalowany ( spoza sklepu z pliku apk ) na Canal+ Box 4k daje video w 4k lub Full HD czy tylko 480p ?
 

https://apkpure.com/pl/prime-video-android-tv/com.amazon.amazonvideo.livingroom/download/505006003-APK?from=versions%2Fversion

 

Wersja 5.6.4 Nie działa dla mnie. 5.6.3 działa idealnie. Pobierz na telefon i wyślij do dekodera. Użyj aplikacji "send files to TV"

Edytowane przez Malcolmjcrobinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Malcolmjcrobinson napisał:

https://apkpure.com/pl/prime-video-android-tv/com.amazon.amazonvideo.livingroom/download/505006003-APK?from=versions%2Fversion

 

Wersja 5.6.4 Nie działa dla mnie. 5.6.3 działa idealnie. Pobierz na telefon i wyślij do dekodera. Użyj aplikacji "send files to TV"


Nie mam jeszcze tego boxa dopiero planuje zakup dlatego pytam czy po zainstalowaniu tego apk i odpaleniu aplikacji na boxie Amazon Prime Video działa w pełnej jakości 4k lub Full HD czy tylko w 480p - pytam dlatego bo box oficjalnej certyfikacji dla Amazon Prime Video nie posiada ( a zwykle jak coś nie posiada certyfikacji to jakość obrazu lubi być najniższa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bgmnt napisał:

Wspaniałe są kombinacje z tym boxem. Niczym z jakimś noname chińczykiem za 20 euro z Aliexpress ;).

 

Ten box przecież tyle kosztuje :D okolo 100 zł na promocjach, 150 bez ;) i jest dosłownie chinczyk jak wszystko ( w zasadzie lepiej kupic chinski noname bo majnfirend ci wszystko wytlumaczy i firmware wysle a canal plus niet ) ; ) zresztą kombinacje sa nawet z shiledem i mi boxem ogólnie androidowe boxy są jakie sa jak i cały android jest jaki jest :D 

 

Nie nie oszukujcie sie Panowie ten box jest dobry, bo jest tani i tlyko tyle :D ma mase wad, nawet takich podstawowych jak brak fizycznej mozliwości zrestartowania go, czy wjescia w recovery. 

 

@Heroes Pytanie jeszcze czy chcesz mieć do tego AFR :D jeśli tak to celuj w cos innego i pewnie droższego. 

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bgmnt napisał:

@Lamcza niektórzy na forum robili tutaj z tego na początku sprzęt klasy superpremium :).

 

Tia ja osobiście po tym co tutaj się namodziłęm z tym boxem nie polecam go nikomu kto oczekuje urządzenia plug&play. Z tym boxem w skrajnych przypadkach jak stary Sony bravia mojej mamy można się bawić kilka dni napotykając coraz to nowe problemy, owszem z większości da się wyjść, ale czy warto to nie wiem. 

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Heroes said:


Nie mam jeszcze tego boxa dopiero planuje zakup dlatego pytam czy po zainstalowaniu tego apk i odpaleniu aplikacji na boxie Amazon Prime Video działa w pełnej jakości 4k lub Full HD czy tylko w 480p - pytam dlatego bo box oficjalnej certyfikacji dla Amazon Prime Video nie posiada ( a zwykle jak coś nie posiada certyfikacji to jakość obrazu lubi być najniższa ).

Nie wiem 4k. Ale działa w 1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Heroes said:


Masz Telewizor Full HD czy 4k ? Jak Full HD to box idzie w Full HD, a jak masz 4k to poszukaj innego materiału i koło czasu ile trwa powinno pisać UHD = 4k.

Tylko telewizor Full HD, nie ma 4k.

On 10/16/2021 at 3:44 PM, bgmnt said:

Ten dekoder jest dobry w porównaniu do taniego chińskiego "Android TV box full HD/4k"  sprzedam na allegro. Canal+, Netflix, Ipla, Amazon wyświetlacz w jakości HD na minimum. Widevine DRM L1 na tym dekoderze jest wazne.

Edytowane przez Malcolmjcrobinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Malcolmjcrobinson napisał:

Tylko telewizor Full HD, nie ma 4k.

Ten dekoder jest dobry w porównaniu do taniego chińskiego "Android TV box full HD/4k"  sprzedam na allegro. Canal+, Netflix, Ipla, Amazon wyświetlacz w jakości HD na minimum. Widevine DRM L1 na tym dekoderze jest wazne.

Nie, nie jest dobry, szczerze w takim stanie w ogóle nie powinien być sprzedawany, mam na względzie ludzi którzy maja mniejsze pojęcie i oni sobie z takim problematycznym dekoderem nie poradzą. 😜  Podzespoły ma w cenie dobre jedynie i jak ktoś ma siłę się z nim bawić to wtedy nabiera sensu.

 

L1 jest ważne ale:

-Brak fizycznego resetu czy możliwości wejścia w recovery aby tego dokonać, dekoder będzie działał do momentu aż cos sie rypnie w systemie, albo google coś spaprze na chwile jak ostatnio i koniec tylko serwis. 

-System leży, ma poukrywane podstawowe opcje, które bardzo pomagają przy konfiguracji i rozwiazywaniu problemów(zmiana kodowania obrazu która pomaga na dziwna polaryzacje zazielenienie ekranu czy konwertowanie z hdr na sdr np.) 

-Fabryczny launcher to taki gniot, że się tv nie chce używać, a z innym nie można juz uzywać tego bonus contentu canal +. 

-Ma poinstalowane jakieś aplikacje co sprawdzają sparowanie pilota i nie widza, że jest sparowany po czym wyrzucają na cały ekran sparuj pilota :D(da się naprawić ale kto ma czas na siedzenie na forach)

-Działanie pilota przynajmniej mojego zakłóca działanie bt (mam pilot bez guzika netflixa jedyny fix jaki znalazłem do teraz to wyciagnięcie baterii z pilota) 

-Sam pilot jest takiej jakości, że napomknę o tym tutaj. 

-Brak podstawowych funkcji naziemnej tv jak epg. Wiem, że można zainstalować live channels ale skoro to się reklamuje jako dekoder naziemnej wszystko powinno być z pudełka.

 

Ma tych "ale" jeszcze parę  można poczytać w wątku o nich, jednak dodałem tylko swoje. 

 

Jak już pisałem wcześniej, nie polecam ludziom oczekującym bezproblemowego urządzenia plug&play, natomiast jeśli ktos lubi sie bawić to flaki ma lepsze od mi boxa i da się tego używać początkowo nie bez problemów ale da się. 

 

 

Edytowane przez Lamcza
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2021 o 15:24, Heroes napisał:


Nie mam jeszcze tego boxa dopiero planuje zakup dlatego pytam czy po zainstalowaniu tego apk i odpaleniu aplikacji na boxie Amazon Prime Video działa w pełnej jakości 4k lub Full HD czy tylko w 480p - pytam dlatego bo box oficjalnej certyfikacji dla Amazon Prime Video nie posiada ( a zwykle jak coś nie posiada certyfikacji to jakość obrazu lubi być najniższa ).

 

Ja mam TV tylko full hd i amazon na moje też w tym full hd chodzi. Na 60Hz nic nie tnie bo wcześniej miałem z tym problem o czym tu pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 18:44, Mikizncplus napisał:

Od 2 sierpnia obserwujemy problem podczas aktywacji CANAL+ BOX 4K. Nie działają kody, które należy wprowadzić na stronie aby powiązać sprzęt z kontem. 

 

Cześć,

Czy jest jeszcze ktoś, kto ostatnio miał problemy z aktywacją boxa?
W czwartek kupiłem sprzęt, chciałem aktywować abo i po wpisaniu kodu startowego wyrzucało mi błąd. I nie mogę dokończyć aktywacji oraz skorzystać z abonamentu.
Pisałem do działu technicznego (mail oraz czat) i jak na razie jedyne odpowiedź to taka "informatycy znają problem, prosimy o wyrozumiałość". 
Sprzęt fajny, ale trochę zniechęca mnie już to czekanie.
 

Edytowane przez Artekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artekm napisał:

 

Cześć,

Czy jest jeszcze ktoś, kto ostatnio miał problemy z aktywacją boxa?
W czwartek kupiłem sprzęt, chciałem aktywować abo i po wpisaniu kodu startowego wyrzucało mi błąd. I nie mogę dokończyć aktywacji oraz skorzystać z abonamentu.
Pisałem do działu technicznego (mail oraz czat) i jak na razie jedyne odpowiedź to taka "informatycy znają problem, prosimy o wyrozumiałość". 
Sprzęt fajny, ale trochę zniechęca mnie już to czekanie.
 

W zeszłym tygodniu miałem taki problem jak opisujesz. Wyloguj urządzenie z google, następne przywrócić box do ustawień fabrycznych i uruchom cały proces aktywacji od początku. U mnie to zadziałało i podczas wpisywania kodu nie było błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Krzyk79 napisał:

W zeszłym tygodniu miałem taki problem jak opisujesz. Wyloguj urządzenie z google, następne przywrócić box do ustawień fabrycznych i uruchom cały proces aktywacji od początku. U mnie to zadziałało i podczas wpisywania kodu nie było błędu. 

 

Generalnie powtarzałem taki proces ze dwa albo trzy razy. Właśnie włącznie z przywróceniem boxa do ustawień fabrycznych (bo tylko wtedy można pozyskać kod startowy). I niestety nie pomagało.
Robiłeś coś specjalnego przy tym? Na jakiej przeglądarce? Zastanawiam się np. czy nie ma na to wpływu np. ustawienie adblocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Artekm napisał:

 

Generalnie powtarzałem taki proces ze dwa albo trzy razy. Właśnie włącznie z przywróceniem boxa do ustawień fabrycznych (bo tylko wtedy można pozyskać kod startowy). I niestety nie pomagało.
Robiłeś coś specjalnego przy tym? Na jakiej przeglądarce? Zastanawiam się np. czy nie ma na to wpływu np. ustawienie adblocka.

Oczywiście wcześniej opisałem mój problem konsultantowi. Dział techniczny doradził, aby spróbować założyć nowe konto i ponownie aktywować. Nie skorzystałem z tej metody, ponieważ tj wyżej wspomniałem proces aktywacji przebieł pomyślnie po wylogowaniu boxa z google i przywróceniu ustawień fabrycznych.. 

Uzywam przeglądarki Edge. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...