Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dla polskiej wersji OEM nie ma, w sumie producent dla innych OEM w podobnych wersjach boxa  daje 11 a nawet przewiduję w modelach najnowszych 14. 

 

W polskim wątpię by była przynajmniej w najbliższym czasie dostępna 11. 

Box nie jest produkowany i wcześniej można się spodziewać tylko nowego modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to już wiadome od dawna tylko niektórzy spodziewają się że jak inne podobne mają to dlaczego akurat Canal+ Box 4k ma nie mieć. :)

 

Nieoficjalnych też na tego boxa nie będzie można instalować z powodu zablokowanego bootloadera. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.05.2024 o 13:54, LorDx napisał(a):

Nie dostanie certyfikacji usług googla na A11 i wyższe bez sprzętowego kodeka AV1

S905X2 ma certyfikację dla 14. Nawet 3 lata starszy S905X ma 12.

http://openlinux.amlogic.com/mw/index.php?title=Android_SDK_release

To C+ nie udostępnia nowych wersji i skończyło się na 10.

W dniu 18.04.2024 o 09:15, danielpes5 napisał(a):

Pewnie czyszczą magazyny i parę palet jeszcze się znalazło.

Jednak cały czas mają napisane, że wkrótce, a więc nic nie mają.

https://mediamarkt.pl/pl/product/_dekoder-canal-box-4k-1436291.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek bez Av1 niedostanie certa.

https://satkurier.pl/news/199833/android-tv-kodek-av1-nowym-standardem-google.html

 

Mylisz SDK dla programistów z certami dawanymi na konkretny box OEM lub innemu podmiotowi.

Zawsze można zrobić własny sklep zrobić z własnym DRM, tak jak zrobił Huawei i żyć bez Googla.

 

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz przeczytać ze zrozumieniem to co zalinkowałeś. Artykuł jest z 19 stycznia 2021.

 

(…)każde nowe urządzenie z Android TV, które ma wejść na rynek po 31 marca i korzysta z Androida 10 lub Android 11, powinno obsługiwać kodek AV1.

 

C+ Box 4K wyszedł w 2020. Xiaomi Box 4K z 2018 dostał Android TV 12 z usługami Google.

Na początku 2021 wyszedł S905X4 już z obsługą AV1 i był pakowany do nowych pudełek. Także wszystko się zgadza z tym co napisałem.

 

Huawei to ma akurat bana na usługi Google, także nie mają wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że nie temat bezpośrednio związany z KODI ale może ktoś doradzi. Otóż mam Canal+ Box jak na zdjęciu i wczoraj żona w strachu przed burzą wyjęła bezpośrednio wtyczkę z kontaktu. Od tamtej pory dekoder ma czarny obraz .Mogę go włączać i wyłączać ale nic. Twardy reset z przytrzymaniem + na pilocie nie pomaga. Da radę go uratować czy coś się przepalilo i już można spisać go na straty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LorDx napisał(a):

Co to za certyfikat skoro 4k Av1 nie obsłuży, taki był tego cel.

Producenci mieli przestawić się na procki z AV1

 

Netflix YT i inne treści 4k, tylko nie mów że działa dziś bo docelowo ma być tylko AV1.

Napisałeś "Nie dostanie certyfikacji usług googla na A11 i wyższe bez sprzętowego kodeka AV1", a Xiaomi Box z 2018 w zeszłym roku dostał najnowszy Android TV 12 z usługami Google i ma jeszcze starszy o 3 lata układ od tego, który jest w C+ Box. S905X jest z 2016, a S905X2 z 2019. Prawo nie działa wstecz i Google daje certyfikację na stare urządzenia bez AV1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co da praktycznie to że ktoś obejdzie zalecenie na etapie certa ?

Skoro wielcy zdecydowali inaczej.

 

Xiaomi z A12 się wycofało zbyt problematyczne, uwalało boxy.

Nikt inny nie chce wziąć za to odpowiedzialności i wpierać boxy który z natury są martwe biznesowo przez brak kodeka AV1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto obejdzie? Jakie zalecenie? S905X ma oficjalne wsparcie Google do 12 i na tym koniec, a S905X2 do 14 i dalej nie wiadomo.

Wycofało się z Mi Box 2016, a Mi Box S 2018 dostał 12. Oba mają S905X. Póki co, AV1 jest tylko na YT oraz Netflix i zanim się spopularyzuje to minie wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze starą wersje z dvb t, kanały chodzą ale apk LiveChanel nie działa. Czy jest jakas inna do obsługi kanałów dvb t? Drugie pytanie: nie mogę uruchomić dźwięku dolby digital poprzez wyjscie optyczne, czy jest to możliwe w tym pudełku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Kto obejdzie? Jakie zalecenie? S905X ma oficjalne wsparcie Google do 12 i na tym koniec, a S905X2 do 14 i dalej nie wiadomo.

Wycofało się z Mi Box 2016, a Mi Box S 2018 dostał 12. Oba mają S905X. Póki co, AV1 jest tylko na YT oraz Netflix i zanim się spopularyzuje to minie wiele lat.

https://9to5google.com/2024/04/19/android-av1-software-decoder/

 

Google nikt nie zaprzeczyło ani nie potwierdziło polityce certyfikacji

YT ustawiło Av1 jako domyślny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie rozumiesz co tam jest napisane. Google w Android 12 dodał programowe dekodowanie AV1 i póki co, tylko YT z tego korzysta. My tutaj rozmawiamy o sprzętowym dekodowaniu AV1, czyli YT i Netflix streamują AV1 i to rządzenie dekoduje AV1, a jeśli tego nie potrafi, to aplikacja streamuje AVC, HEVC lub VP9.

I co ma do tego certyfikacja?

To jest energożerna funkcja systemu Android 12 i nowszych, a aplikacja nie ma obowiązku z niej korzystać w przypadku braku sprzętowego dekodowania AV1 przez urządzenie.

Zresztą to przejściowe, bo coraz więcej urządzeń ma sprzętowe dekodowanie AV1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz niema obowiązku a wyboru nie zostawiają, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Reszta płatna innym za kodeki, po co mają wspierać innych jeśli mogą zapłacić sobie :-)

 

https://www.techspot.com/news/102693-new-av1-software-decoder-coming-android-devices-promises.html

 

Tym sposobem załatwili aby Av1 dział na większej ilości sprzętu od A12 i wyższe.

Pójdzie do 720p30 bez dodatkowych wymagań.

 

Bedzie wysyp nowych updatów z A12 o ile procek pociągnie wydajnością tyle procesów naraz.

To problem PR i programistów czy takie coś nada się do sprzedaży, z przystawkami za 200 zł pal licho kupie sobie nową, ale z TV i telefonami wtopa to murowane problemy.

 

To nie dlatego Xiaomi pominęło A10 A11, tylko A12 wydali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś drugi link z tą samą informacją. Jest wybór, bo aplikacje streamują w AVC, HEVC i VP9, a tylko YT i Netflix dodatkowo w AV1. Update do 12 jest tylko dla Mi Box S jeśli chodzi o stare przystawki bez sprzętowego dekodowania AV1, a Mi Box z tym samym układem S905X nie dostał 12. Na początku 2021 wyszedł S905X4 ze sprzętowym dekodowaniem AV1 i od tego momentu był już w nowych przystawkach. Taki programowy dekoder AV1 na starszych smartfonach i tabletach to już w ogóle bezsens, bo długo na baterii nie pociągnie.

No i jeszcze Chromecast 2020 nie ma AV1, a dostał 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dotyczyła okresu A10 A11 gdy A12 nie był dostępny,  dla A12 widać zrobili inne wytyczne i dają bo maja kodek AV1 softwarowy.

Serwery i łącza Googla też nie są z gumy, wszystko robią na swoja korzyść.

 

Skoro jest wparcie to trzeba sprzedać nowe licencje i skasować swoje tak się kręci biznes.

 

https://aomedia.org/membership/members/

Zacna zgraja która wspiera AV1, teraz ruchy kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie licencje? YT jest Google i tylko oni włączyli DAV1D na urządzeniach bez AV1. Reszta usług w ogóle nie ma AV1, a Netflix ma gdzieś ten programowy dekoder. Od 2021 telewizory i przystawki już mają sprzętowe dekodowanie AV1 i DAV1D jest zbędny dla YT i Netflix. Reszta to dopiero się zastanawia na wprowadzeniem AV1 w swoich usługach, więc Google tylko sam dla siebie korzysta z programowego dekodera, który sami kupili i tylko na urządzeniach bez AV1, bo na nowszych jest po prostu niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko 2 przystawki bez AV1 i posiadające co najmniej Android 12, a telewizora żadnego, bo te które dostaną aktualizację do 12, to i tak mają AV1. To bardziej do starych smartfonów bez AV1 i z co najmniej Android 12, ale bateria szybciej będzie drenowana przez YT. Także rozwiązanie bez sensu dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...