Skocz do zawartości
  • 0

MIERNIK SAT ???


artur7878
 Udostępnij

Pytanie

Witam, nie za bardzo wiedziałem gdzie taki wątek wstawić a więc rozpocznę go tutaj. Mam pytanie i zarazem prośbę, jaki miernik sat kupić ? i nie mam tu na myśli ,,wychyłowego pudełka za 25zł z LIDLA ,, Na ten czas korzystam z dużego, ale zarazem dobrego miernika Niemieckiej firmy z wbudowanym pomiarem całego pasma VHV,UHV naziemnej tv , sat z podaniem oczywiscie napiecia i ma wbudowany monitor. Na podgląd to pewnie nie mam co liczyć bo chciłabym się zmiescić w kwocie 2000zł, ale jeśli ktoś ma jakieś dobre zdanie o jakimś mierniku proszę o podpowiedź.

 

Dodam jescze że znalazłem dwa mierniki które mnie zainteresowały , MEZON SM 2200 i SATLOOK MICRO + . Ten pierwszy trochę mnie kusi bo ma kolorowy lcd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Witam! Mam zamiar kupić tani miernik sygnału. Znalazłem coś takiego:

1. Sat Finder wychyłowy http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=33&id=182

2. Wskaźnik sat diodowy Axing http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=33&id=354

Który byście mi doradzili? Chodzi mi głównie o "łapanie" pozycji łatwo dostępnych m.in. 23,5E czy 4,8E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Osobiście korzystam z miernika Schwaiger Satfinder Plus 9000. Super sprzęt za niecałe 600zł. Montuję anteny satelitarne, więc taki mi był niezbędny. Nie każdego stać na taki wydatek a te chińskie wynalazki są mało warte . Dla amatora tak, ale za dużo zabawy w ustawianie. Przy moim sprawdza się w instalacjach na dachu. Nie trzeba latać i sprawdzać czy aby napewnno znalzłem np Hotbirda :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Ja Tobie nic nie mogę doradzić gdyż nie jestem specjalistą. Ale sam się zastanawiałem, który wybrać czy wychyłowy czy diodowy i wybór padł na diodowy.

To tak jak dzieci się zastanawiają czy wybrać zegarek "elektroniczny" czy "wskazówkowy". Wiadomo, że wybór raczej padnie na "elektroniczny". Łatwiej się nim posługiwać. :wink:

 

Właśnie od jakiegoś czasu zbieram się na zrobienie swojej pierwszej instalacji, zbieram po trochu sprzęt i siły. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Chyba kupię ten "ze światełkami" :lol2: Ja akurat trochę kasy mam, teraz trzeba wydawać. :P Kupi się antenę, potem następny konwerter i walnie Amosa czy Siriusa, a potem... 24/7 przed TV :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Myślałem że zajrzą tu inne osoby zajmujące się na co dzień inst sat, tv, albo mające konkretne mierniki :( .

Ok jakby ktoś coś wiedział to prosze o wpis, Ja narazie ustwaiam na moim niemieckim sprawdzonym przyrządzie. Ale czasy ustawienia czaszy na wskażnik wychyłowy się powoli też kończą ..... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Do pomiarów (zabaw) amatorskich wystarczy "Sat Finder - wychyłowy". Tez posiadam podobny przywieziony z Niemiec. Użytkuje go już ok. 10 lat w różnych warunkach i na razie ani razu mnie nie zawiódł :brawo: Latem to wiadomo jakie są temperatury (szczególnie na dachu), a zimą do minus 15C tez działa-sprawdzałem koledze sygnał satki bo coś miał za niski(szybciej człowiek zmarznie :smile: ). No chyba, że masz trochę więcej $ to polecam "Wskaźnik DSM15" ( miałem pożyczony do testów), ale wole swój wskazówkowy.

PS. 10lat temu to za Sat Fingera musiałem dać 60 DM. Pozdrawiam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Któryś z tej listy, np. DSM 200. Tutaj masz pokazane mniej więcej jak wygląda w trakcie działania.

 

Na plus takiego miernika jest przede wszystkim to, że masz pełną dowolność modyfikacji transponderów z dowolnego satelity, to jest tak jakbyś miał przy sobie dobry tuner i telewizor w jednym.

 

 

SF-9000, również jest fajny. Bardzo łatwo jest nim ustawić antenę, nawet np. na takiego Badr'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może ja dodam trzy grosze. Użytkuje osobiście miernik SF-30 (wersja z pilotem). Jeżeli chodzi o ustawienia bardzo dobry, nawet na mniej popularne pozycje. Dużym plusem tego i nie tylko miernika jest wbudowany tuner. Pomaga to w sytuacjach kiedy klient nie ma TV (np. w nowym domu) albo nawet tunera. Pokazuje kanały FTA np. Vivę i nie ma dyskusji czy jest coś nie tak. Wejścia które posiada wykorzystuję przy ustawianiu kamer gdyż też się tym zajmuję. Z pilota jeszcze nie korzystałem i wątpię czy będę. Długo też można pracować na wbudowanym aku chyba 2Ah. W zimię kiedy było full roboty to co prawda na 1 dzień maks 1,5 no ale wiadomo zima :). Poza tym futerał dobrze że jest bo chroni przed brudem i wilgocią. No i ładowarka samochodowa też na plus tego sprzętu że jest w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...