Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cWCw07YAH5m.gif

Raczej pewne, że Niemcy je zakodują.
Nie sadze ... Pozyjemy zobaczymy !

Zakodowanie kanałów ARD i ZDF może wystąpić tylko i wyłącznie na Hotbirdzie ewentualnie zastąpienie ich innymi kanałami jak to miało miejsce na MŚ 2006 tzn za ARD był Einsfestival a za ZDF ZDFinfokanal.

Na Astrze na pewno nie zakodują.

cWCw07YAH5m.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

15 grudnia podpisałem nowa umowę z Cyfra. Umowa na 24 miesiące pakiet komfortowy+ mimo kilku pytań podczas podpisywania czy zawarte jest opcja HD nie została ona ujęta w umowie( zorientowałem się po 3 dniach od podpisania). Wykonałem 5 telefonów + wizyta w oddziale gdzie podpisywałem umowę bez rezultatów.

Wreszcie list do cyfry i odpowiedz po 30 dniach!!! Może zacytuje:

 

"Odpowiadając na zgłoszenie, uprzejmie informuję, że przed zawarciem Umowy istniała możliwość weryfikacji przedstawionych warunków.

Każdy przedstawiciel posiada Regulamin Umowy o Abonament oraz szczegóły ofert promocyjnych, w tym Aneks do Umowy o Abonament.

Składając podpis na Umowie o Abonament oraz na Aneksie Akcja Rabat zaakceptował Pan warunki Umowy.

 

Zaakceptowana przez Pana oferta nie zawiera programów w jakości High Definition. W związku z tym brak mi podstaw do uwzględnienia Pana wniosku o

włączenie dodatkowych programów na promocyjnych warunkach.

 

Z poważaniem,

 

Dział Relacji z Abonentami"

 

Wiem wiem powiecie trzeba czytać i jeszcze raz czytać umowy tylko ze na umowie są zawarte w sposób niejasny dane opcje oraz w życiu się nie spodziewałem ze o opcje gratisowe trzeba się tak dopominać.

Odpowiedz cyfry po 30 dniach tez niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Cyfry. Na chwilę obecną nie mogę narzekać na jej ofertę ale....

Usiadłem i z czystej ciekawości przejrzałem ofertę kablówek a dokładniej Toya i Multimedia. Zauważyłem, że pewne programy w ogóle nie są dostępne na platformach cyfrowych (i nie mówię już jedynie o Cyfrze) np. NG Music, NG Wild i Wild HD, Viasat History i Explorer, paczka MTv (Two, Hits, Base) o ESPN America nie wspomnę :lol2: . Czym jest to podyktowane?? Czy chodzi oto iż kablówki trafiają do większej rzeszy ludzi?? Mało tego cenowo pełne pakiety wychodzą dość atrakcyjnie...Toya -> 118pln pełen pakiet cyfrowy (chyba, że coś źle sprawdziłem) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@myslak12 Bo dziś nastąpiła zmiana parametrów transpondera na którym nadają kanały, które wymieniłeś. Niestety, ale dokładnie nie powiem ci jak to zrobić, aby znów się pojawiły - czekaj aż ktoś kto miał ten dekoder się pojawi i ci wytłumaczy, ewentualnie zajrzyj w instrukcje obsługi, jak zaktualizować listę kanałów.

 

Zauważyłem, że pewne programy w ogóle nie są dostępne na platformach cyfrowych (i nie mówię już jedynie o Cyfrze) np. NG Music, NG Wild i Wild HD, Viasat History i Explorer, paczka MTv (Two, Hits, Base) o ESPN America nie wspomnę :lol2: . Czym jest to podyktowane?? Czy chodzi oto iż kablówki trafiają do większej rzeszy ludzi??

NG Wild HD oraz ESPN America są przecież w ofercie n-ki :wink: A co do reszty, to że ich nie ma w ofercie platform, a są w kablówkach, to podyktowane może być wieloma czynnikami, np. tym, że platformy nie są zainteresowane tymi kanałami lub nadawcy nie są zainteresowani obecnością w platformach, bądź żądają wygórowanych opłat za swoje kanały itp. itd. :roll: Sama liczba odbiorców chyba nie gra większej roli, bo przecież dołączenie do którejś z platform oznaczałoby tylko poszersznie ilości odbiorców danego kanału, a to byłby + dla nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Cyfry. Na chwilę obecną nie mogę narzekać na jej ofertę ale....

Usiadłem i z czystej ciekawości przejrzałem ofertę kablówek a dokładniej Toya i Multimedia. Zauważyłem, że pewne programy w ogóle nie są dostępne na platformach cyfrowych (i nie mówię już jedynie o Cyfrze) np. NG Music, NG Wild i Wild HD, Viasat History i Explorer, paczka MTv (Two, Hits, Base) o ESPN America nie wspomnę :lol2: . Czym jest to podyktowane?? Czy chodzi oto iż kablówki trafiają do większej rzeszy ludzi?? Mało tego cenowo pełne pakiety wychodzą dość atrakcyjnie...Toya -> 118pln pełen pakiet cyfrowy (chyba, że coś źle sprawdziłem) :>

 

118 zl ktore przytoczyles to kiepska konkurencja dla pakietu Prestizowego ktory w promocji noworocznej mial znizke na ponad polowe czasu umowy i cena wynosila ponizej 100 zl /mies :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie dawno ciekawy przypadek, który zakończył się wizytą policji z nakazem.Rozwiązałem umowę z dystrybutorem w ciągu 48h, z powodu błędu dystrybutora. Nie wpisał opcji hbo digital, oraz zataił, że przy braku multiroma dostajemy drugi tuner z kartą do czasu dostarczenia multiromu, twierdząc ze nie miał takiego obowiązku. Może i tak,ale umowę anulował.I tu popełnił następny błąd, nie zabrał sprzętu.Oczywiście i ja z niczego nie zdawałem sobie sprawy, będąc święcie przekonany że za sprzęt odpowiadam w ramach regulaminu o abonament. Po paru dniach dzwoni do mnie i mówi że umowa się anulowała w systemie, i żebym przyjechał i podpisał nową umowę lub zdał sprzęt. Pech chciał że byłem chory. Powiedziałem że przyjadę na początku przyszłego tygodnia, a on że w żadnym przypadku.Straszył mnie nawet policją, jak nie oddam tunera (pace 500gb).Bardzo mnie zaniepokoiła natarczywość, ale puściłem to mimo uszu.Przecież przeczytałem regulamin. No i za kilkanaście minut miałem wizytę dystrybutora w towarzystwie policjanta. Puściłem ich ze strachu z kwitkiem, dopatrując się znajomości tych dwóch Panów. Za około 20min wpada do mieszkania dwóch policjantów z zamiarem przeszukania mieszkania.Jak nie oddam tunera dobrowolnie, to mi przetrzepią mieszkanie. Nie miałem nic to ukrycia, więc tuner oddałem.Spisali protokół, dali pokwitowanie za tuner.Teraz czekam na finał sprawy.Z[beep]o trochę mnie wzięło, jak już po dwóch godzinach tuner znajdował się w rękach dystrybutora.Piszę to ku przestrodze innych.Znajomość regulaminu to nie wszystko.Zrobili ze mnie złodzieja, i narazili na straty moralne. Mieszkam w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie dawno ciekawy przypadek, który zakończył się wizytą policji z nakazem.Rozwiązałem umowę z dystrybutorem w ciągu 48h, z powodu błędu dystrybutora. Nie wpisał opcji hbo digital, oraz zataił, że przy braku multiroma dostajemy drugi tuner z kartą do czasu dostarczenia multiromu, twierdząc ze nie miał takiego obowiązku. Może i tak,ale umowę anulował.I tu popełnił następny błąd, nie zabrał sprzętu.Oczywiście i ja z niczego nie zdawałem sobie sprawy, będąc święcie przekonany że za sprzęt odpowiadam w ramach regulaminu o abonament. Po paru dniach dzwoni do mnie i mówi że umowa się anulowała w systemie, i żebym przyjechał i podpisał nową umowę lub zdał sprzęt. Pech chciał że byłem chory. Powiedziałem że przyjadę na początku przyszłego tygodnia, a on że w żadnym przypadku.Straszył mnie nawet policją, jak nie oddam tunera (pace 500gb).Bardzo mnie zaniepokoiła natarczywość, ale puściłem to mimo uszu.Przecież przeczytałem regulamin. No i za kilkanaście minut miałem wizytę dystrybutora w towarzystwie policjanta. Puściłem ich ze strachu z kwitkiem, dopatrując się znajomości tych dwóch Panów. Za około 20min wpada do mieszkania dwóch policjantów z zamiarem przeszukania mieszkania.Jak nie oddam tunera dobrowolnie, to mi przetrzepią mieszkanie. Nie miałem nic to ukrycia, więc tuner oddałem.Spisali protokół, dali pokwitowanie za tuner.Teraz czekam na finał sprawy.Z[beep]o trochę mnie wzięło, jak już po dwóch godzinach tuner znajdował się w rękach dystrybutora.Piszę to ku przestrodze innych.Znajomość regulaminu to nie wszystko.Zrobili ze mnie złodzieja, i narazili na straty moralne. Mieszkam w bloku.

 

To co opisujesz nadaje sie nie tylko do napisania skargi do Rzecznika Praw konsumenta, ale przede wszystkim do Cyfry ktora powinna jak najszybciej anlowac umowe/licencje na sprzedawanie swoich produktow przez takich oszustow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też uczynię.Być może że po uzyskaniu odpowiedzi, założę dystrybutorowi sprawę cywilną. Sposób jaki działali w współpracy z policją, przynajmniej w mojej ocenie przekraczał wszelkie granice.Dla policji wystarczył sam fakt zgłoszenia przez dystrybutora.Nie dali mi żadnych szans wytłumaczenia się.Twierdzą że tak zawsze działają. Wystarczyło kilkanaście minut żeby po zgłoszeniu wpaść do mieszkania z nakazem.Ja im na to że w ten sposób, skrzywdzicie wielu ludzi.Przecież każdy mógłby po złości zrobić taki numer, że najpierw przydało by się wysłuchać drugą stronę, a dopiero potem ewentualnie wpadać z nakazem.Ale to nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie dystrybutor nawalił, w momencie anulowania umowy powinien odebrać od Ciebie sprzęt. przestraszył się, że dekoder gdzieś zniknie, a Ci policjanci to na 100% jego znajomi. beznadziejne zachowanie z ich strony.

 

swoją drogą ile można czekać na nowe dostawy PVR'ów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i za kilkanaście minut miałem wizytę dystrybutora w towarzystwie policjanta.

Zapamiętaj człowieku na zawsze policjant może wejść do mieszkania i przeszukać tylko z nakazem prokuratora anie żadnego dystrybutora..

Ja bym w tym przypadku powiadomił prokuraturę o najściu i dopuszczenia sie przestępstwa przez dystrybutora i policjanta

Nawet gdy byś w punkcie z lady zwinął dekoder . dystrybutor powiadamia policje .. policja uzyskuje nakaz prokuratora do rewizji tyle prawo,, Może zrobić nalot bez nakazu prokuratora w określonych wypadkach określonych prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Godunow nie przeczytałeś uważnie moich wypowiedzi.Lucass zrozumiał to doskonale.Policja wpadła z zamiarem przeszukania, na zwykłą legitymację, niestety ale takie mają prawo.Nakaz powiedzmy wirtualny. Jak bym nie oddał dobrowolnie, to by przeszukali mieszkanie, i w ciągu 7 dni musieli by dostarczyć nakaz. Smutne ale prawdziwe. Nawet konstytucja na to nie pozwala, ale niestety jest to prawny wyjątek.Znałem te prawo już wcześniej, zresztą pouczyli mnie o tym. Nie miałem nic do ukrycia, więc tuner oddałem. Chyba był to mój błąd ,bo jakby sami wzięli, to by musieli wystawić nakaz.

Odniosłem wrażenie ze strasznie się tego bali.Może i lecieli na wydrę, ale tego nie dociekałem. Tuner jest własnością cyfry, więc go oddałem.

Istota sprawy nie leży w tunerze, ale w sposobie postępowania. Jak można w imię prawa, wręcz naginania jego, zgnoić człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą kiklop1, że sytuacja była żenująca i metody jakieś dziwne, tym bardziej, że śmierdzi mi sytuacją opisaną przez luccassa... Ale godunow ma dużo racji. Owszem, policja ma prawo wejścia "na legitymację", ale tylko w sytuacji toczącego się postępowania, a więc gdybyś był świadkiem albo podejrzanym. Do tego nie wystarcza tylko fakt zatrzymania bezprawnego dekodera, bo w pierwszej kolejności wyczerpuje to znamiona deliktu cywilnego, a nie występku. Po prostu - musi rozpocząć się formalne postępowanie czyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i wszczęcie tegoż najpierw "w sprawie" a potem "przeciw komuś". To zaś należy do prokuratora, a konkretne czynności do przełożonego. Poza tym dekoder musiałby być 1) albo dowodem w sprawie już toczącej się; 2) albo przedmiotem pochodzącym z przestępstwa podlegającym zajęciu. A tak chyba nie jest, prawda kik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pochopnie oceniłem wypowiedź godunowa, bo rzeczywiście ma rację.Nawet zapytałem ich o to.Cytuję ich "przeszukanie w celu zabezpieczenia dowodów w toczącej się sprawie" Szybko nadali jej tok. Fakt jest faktem.Jestem uczciwym człowiekiem i postąpiłem jak opisałem wyżej,i uważam nadal że postąpiłem prawidłowo.Problem tylko co zrobić żeby sytuacje się nie powtarzały, jak ustrzec innych .Co ja mogę teraz w tej sprawie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wchodziłoby w rachube zażalenie na czynności ale:

a) musi być protokół przeszukania i zajęcia (piszesz, ze masz)

B) tuner musiałby być na policji, albo "u osoby godnej zaufania gotowy do przedłożenia na każde wezwanie organu prowadzącego" itp. itd.; pewnie tak tłumaczyliby oddanie tunera dystrybutorowi, a ten by nie zaprzeczał...

 

Więc na Twoim miejscu bym się "pożalił" jednak wydaje mi się, że po ruszeniu sprawy pójdzie do umorzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxec chciałem się zastosować to twoich wskazówek, ale umorzenie sprawy będzie bankowe, więc jaki sens.Wiem że nie jest to forum prawne, ale patrzcie na co przypadkiem wpadłem.

Art. 308. (207) § 1. W granicach koniecznych dla zabezpieczenia śladów i dowodów przestępstwa przed ich utratą, zniekształceniem lub zniszczeniem, prokurator albo Policja może w każdej sprawie, w wypadkach niecierpiących zwłoki, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, przeprowadzić w niezbędnym zakresie czynności procesowe, a zwłaszcza dokonać oględzin, w razie potrzeby z udziałem biegłego, przeszukania lub czynności wymienionych w art. 74 § 2 pkt 1 w stosunku do osoby podejrzanej, a także przedsięwziąć wobec niej inne niezbędne czynności, nie wyłączając pobrania krwi, włosów i wydzielin organizmu. Po dokonaniu tych czynności, w sprawach, w których prowadzenie śledztwa przez prokuratora jest obowiązkowe, prowadzący postępowanie przekazuje sprawę niezwłocznie prokuratorowi.

§ 2. W wypadkach niecierpiących zwłoki, w szczególności wtedy, gdy mogłoby to spowodować zatarcie śladów lub dowodów przestępstwa, można w toku czynności wymienionych w § 1 przesłuchać osobę podejrzaną o popełnienie przestępstwa w charakterze podejrzanego przed wydaniem postanowienia o przedstawieniu zarzutów, jeżeli zachodzą warunki do sporządzenia takiego postanowienia. Przesłuchanie rozpoczyna się od informacji o treści zarzutu.

§ 3. W wypadku przewidzianym w § 2, w sprawach, w których prowadzenie śledztwa jest obowiązkowe, najpóźniej w ciągu 5 dni od dnia przesłuchania wydaje się postanowienie o przedstawieniu zarzutów albo, w razie braku warunków do jego sporządzenia, umarza się postępowanie w stosunku do osoby przesłuchanej.

§ 4. (208) W sprawach, w których obowiązkowe jest prowadzenie śledztwa, postanowienie przewidziane w § 3 wydaje prokurator.

§ 5. Czynności, o których mowa w § 1 i 2, mogą być dokonywane tylko w ciągu 5 dni od dnia pierwszej czynności.

§ 6. W wypadkach określonych w § 1 i 2 czas trwania śledztwa lub dochodzenia liczy się od dnia pierwszej czynności.

Więc na policję nie ma się co napinać, to tak jakbym chciał się z koniem kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na policję nie ma się co napinać, to tak jakbym chciał się z koniem kopać.

 

Ja bym na Twoim miejscu.. deczko namieszał..

Zawiadomił bym prokuraturę opisał bym całe zdarzenie..

( Podał bym w skardze do prokuratora nazwisko policjanta bądź numer służbowy )

Bo mogło być tak ,że dystrybutor wziął swojego kolegę policjanta by ciebie nastraszyć..

Policjant w tedy nie był na służbie li tylko był jako straszak czyli osoba prywatna..

A za taki czyn policjantowi grozi wydalenie ze służby.. !!!

Zapytał bym prokuratora w jakim charakterze dystrybutor przyszedł z policjantem do Twojego domu..

 

Zapytał bym cyfrę nie dystrybutora. czy pozwala na takie zachowanie swoich ludzi... Skargę skierowałbym do Cyfry Polska w formie pisma procesowego ( przesyłka prawnie doręczona) ..na działanie dystrybutora z podobnym opisem jak do prokuratora..

 

Piszesz

Art. 308. (207) § 1.
Z tego co piszesz tu na forum ten artykuł KK nie ma tu żadnego zastosowania .. Nie było tu przesłanek które by uzasadniały takie postępowanie policji..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...