Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO Wajda raczej nie ma szansy na Oskara. To nagroda raczej uznaniowa, zwłaszcza w tej kategorii. Wajda już dostał Oskara i to za całokształt więc tak jakby i za ten film :D

Obstawiam że Oskara dostanie tak superprodukcja o Dżyngis Hanie. Amerykanie mordowanie żołnierzy mają na codzień w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą w Faktach dwóch żołnierzy którzy wysiedli z samolotu który się rozbił z rozbrajającą szczerością powiedziało że nie spali całą noc. Reszta wojska zasmarkana i łzy w oczach. Kurcze od razu poczułem sie bezpieczniej że tacy "twardziele" będą mnie bronić przed wrogami. Na prawdziwej wojnie po tygodniu walk większość z nich przeszłaby załamanie nerwowe i potrzebowała pomocy psychologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą w Faktach dwóch żołnierzy którzy wysiedli z samolotu który się rozbił z rozbrajającą szczerością powiedziało że nie spali całą noc. Reszta wojska zasmarkana i łzy w oczach. Kurcze od razu poczułem sie bezpieczniej że tacy "twardziele" będą mnie bronić przed wrogami. Na prawdziwej wojnie po tygodniu walk większość z nich przeszłaby załamanie nerwowe i potrzebowała pomocy psychologa.

 

nie wiem czy masz do konca racje... wojna to wojna, a czas pokoju to czas pokoju... druga rzecz to otoczka medialna... sugeruje sie, wrecz narzuca taka "wylewna żałobę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że żołnierze to jednak ludzie ale przynajmniej przed kamerami nie udają twardzieli :D

 

Co do tragedii. Na pewno jest wielka ale wg. mnie większe tragedie sa spowodowane wypadkami drogowymi.

Jedzie sobie rodzina, czołowe zderzenie, ginie ojciec i matka a dzieci zostają same. Czy ktoś im zapewni jakąś zapomogę, opłaci szkołę? Albo na odwrót. Giną dzieci. Czy ktoś zapewni ojcu, matce psychologa? A takich tragedii jest kilka dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwożą tyłki samolotami za 25mln $ i latają sobie po jakichś konferencjach. A przepraszam bardzo - autobusów, pociągów czy też samochodów nie ma?

Wydajemy mnóstwo pieniędzy na jakieś wojsko, samoloty nieloty, szkolenia, wojny... Tylko nie mówcie mi, że przez to bezpieczeństwo w kraju mamy większe :lol: Jak na razie, to grozi nam atak terrorystyczny przez te zabawki od USA :P

Zresztą o jakim bezpieczeństwie my mówimy? Na monitoringi, policję, straż miejską - na to kasy nie ma. Ale żeby sobie kupować samolociki by latać na konferencje, to kasa jest... Sorry, ale to mi bezpieczeństwa nie zwiększa. Wolałbym, by najpierw zajęto się tym co się dzieje na ulicach.

 

To takie luźne dywagacje.

 

Co do żałoby narodowej: Zrobili z tego pośmiewisko, a nie prawdziwą moment zadumy. Mi już ta żałoba narodowa powiem szczerze, że zwisa. Ludzie mają zaplanowane śluby, studniówki, imprezy, PŚ w Zakopanem. Co to kogo obchodzi, że zmarł ktoś anonimowy? Codziennie ktoś umiera. Dlaczego każdy ma na siłę się "zatrzymać" w zadumie? Bo tak mu każe pan Kaczyński? Świetnie...

 

Zresztą jak to jest? Umiera bodajże 12 osób na Mazurach z powodu sztormów i żałoby nie ma. Umiera 20 ludzi, którzy rozwożą się za nasze pieniądze i mamy 3 dni żałoby... Rozumiem że są równi i równiejsi? A może katastrofy lotnicze są bardziej spektakularne i medialne?

 

Jedyną słuszną żałobą którą pamiętam, to jest śmierć JP II - autorytetu dla większości Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie co by to było gdyby zginęli górnicy :D Wystarczy że jeden zginie w kopalni a już czerwone paski na telewizorach. Dwóch to non stop live-y w TVN24 spod kopalni.

 

Co do wojska. To po co nam ono? Załóżmy że Putin się spił i wysłał troszkę sprzętu na Polskę. Nie mamy z nimi najmniejszych szans. Oczywiście mamy sojuszników. Tylko co zrobiłyby USA? Wysłały żołnierzy by walczyć z Rosją? Czy zwołały radę ONZ, starały się sprawę załatwić dyplomatycznie? Byłoby tak jak we wrześniu 39.

Najlepiej byłoby zrzec się niepodległości i zostać jednym ze stanów USA :D Bo w socjalistyczno-biurokratycznej zjednoczonej Europie nic dobrego nas nie czeka. Teraz dostajemy więcej niż wpłacamy ale kiedyś się to skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GTV - widzisz, tylko ja jakoś nie uważam, żeby kupowanie nielotów F16, czy samolotów Casa do latania na konferencje w Warszawie w jakikolwiek sposób zwiększyło moje bezpieczeństwo ;)

Już nie wspomnę tej szopki, że nie wiadomo było ile osób jest w samolocie. Najpierw mówili że 10, potem 17, potem 18, a skończyli na 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano w radiu obudziły mnie jakieś smenty (budzi mnie radio, TOK FM, Bis, lub Radiostacja - ostatnio najrzadziej - dziś Biska). Konkursy poodwolywane - co mi akutar nie przeszkadza - ale audycja same smenty - no bo zaloba. Wczoraj w TVP same smenty. Mnóstwo imprez poodwoływanych. W Zakopanem będzie wersja smętna - no bo żałoba...

 

Ludzie! Strzelmy sobie wszyscy kulkę w łeb z tej okazji! Co dziennie są mniejsze lub większe tragedie. Pomyślcie ile ludzi ginie w wypadkach, ile gdzieś na wojnie, a ile w innych okolicznościach. Zmarło kilku wojskowych VIP`ów którzy zupełnie mnie nie interesują. Nie lubie tej firmy, podobnie jak Policji. Wiem wiem, nie ma utopi muszą istnieć, ale nie są dla mnie jakimś wyznacznikiem, Gdyby rozbił się rejsowy samolot na pewno bym nie narzekał - w końcu zgineli obywatele - normalni ludzie, wielka tragedia. Ale tam zgineli ludzie - niechce przesadzić - na własny rachunek! Coś jak Żelaźni! Oni mają to wliczone w ryzyko zawodowe! Jeśli zginie saper, mozna pochylić głowę, ale nie można się zastanawiać dla czego akurat on! Tak samo górnicy! To ryzykowne zawody - ryzyko w cenie pracy!

 

Żałoba? Nie dla mnie, o dwunastej będe po prostu pracował, a jeśli bedę miał chwile wolno być może pisał na naszym forum. Wieczorem ide do miasta wypić piwo z znajomymi, być może do klubu potańczyć. Słyszałem wczoraj Tuska - "Wielka tragedia, blablabla, apeluje niech każdy uczci pamięć poległych". Panie Tusk. Uczcić pamięć? Jaką kur** pamięć? Ja tych ludzi nie znałem - nie pamiętałem, tak? Jak bym miał się tak na troje rozdzielać to depresja murowana. Panie Tusk, panie Kaczyński - od dziś żałoba 24h w wypadkach. Cześć ich pamięci! Ludzie to paranoia!

 

ps. ale mi się post 1000`sięczny trafił...... taki... żałobny :roll:

 

 

a i jeszcze ciekawy artykuł na media2.pl polecam

 

logo.gif

Telewizja: Co z tą żałobą?

Prawie trzy lata temu po śmierci Jana Pawła II podczas żałoby narodowej praktycznie wszyscy nadawcy łączyli się w żalu. Jednak decyzja ogłoszenia kolejnej już żałoby staje się dla nadawców już tylko przykrym obowiązkiem dostosowywania się do panującej atmosfery wśród... polityków.

 

Jak po każdym ogłoszeniu żałoby narodowej na antenach stacji telewizyjnych pojawiły się czarne logotypy. W niektórych wypadkach przy znaczkach pojawiła się czarna wstążka. Jednak częste wprowadzanie żałoby narodowej w Polsce skłania nadawców do coraz mniejszych cięć jeśli chodzi o emisję programów rozrywkowych oraz niektórych filmów. Kiedyś po wprowadzeniu żałoby narodowej kanały rezygnowały nie tylko z programów z wątkami humorystycznymi, ale także z erotyki i rozrywki. Dzisiaj żałoba wygląda całkiem inaczej. (...)

więcej: media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałoba narodowa ?? ...a ja sie pytam po co?? już nie będę powtarzał za innymi osobami ile to ludzi codziennie ginie i żadnej żałoby nikt nie ogłasza!!

Teraz Prezydent z Premierem wzajemnie przekrzykują się to wobec tej tragedii, po co ta cala szopka :?:

 

Nie lepiej wobec tej tragedii po prostu .....zamilknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj żałobę miały trochę dłużej stacje takie jak: 4fun.tv i Podróże.tv :D żałoba minęła, większość stacji nie miała nic czarnego a tutaj nagle 4fun.tv i Podróże.tv jeszcze w żałobie. Miałem na ten temat newsa pisać, ale nie miałem pomysłu na całość, żeby śmiesznie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka mała ciekawostka. You Tube usunęło mój filmik pre4zentujacy fragment serwisu informacyjnego "Fakty" Telewizji Wrocław. A oto jaki powód podali:

 

Dear Member:

This is to notify you that we have removed or disabled access to the following material as a result of a third-party notification by TVN S.A. claiming that this material is infringing:

 

Fakty: http://www.youtube.com/watch?v=EAGH0IuJa2I

 

 

tylko co ma Piernik ("Fakty") do wiatraka (TVN)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN nie zgodził się by na YouTubie były ich materiały. Dla mnie to dość dziwna decyzja... Ta blokada jest już od kilku miesięcy.

 

Swoją drogą ciekawe jak ten system YT rozpoznaje, że to materiał TVN... Bo to chyba automatycznie się blokuje... Może na niektóre frazy jest blokada (tylko to głupie byłoby, bo ktoś może przez przypadek użyć jakąś frazę). To by wyjaśniało dlaczego usunęli Twój filmik...

 

Niestety przez to dużo materiałów RTL7 poszło w kosmos :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...