Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Kirk napisał:

A ginęli zwykli obywatele w blokach mieszkalnych. Rakiety zabłądziły?

Tak w Donbasie, gdzie od 2015 roku  w wyniku ostrzału ukraińskiego zginęło 14.500 cywili. 

 

11 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Zacznij oglądać coś innego niż rosyjskie przekazy

A ja tobie radzę zawsze poznać temat z kilku stron a nie kierować się propagandą. Dla mnie od razy sprawa śmierdzi jak jest nakładana cenzura i blokowana jest wolna dyskusja. Ja znam kilka języków i poprzez VPN czytam różne media z różnych stron świata. Obraz wyłaniający się z tej lektury jest inny niż przekaz dnia dlaj gawiedzi telewizyjnej.

Nie mam zamiaru kopać się z koniem i prowadzić tu dalej dyskusji. Podsumuję tylko temat:

-uchodźcą wojennym jest osoba uciekająca z terenu konfliktu wojennego

- po co nadawać przybyszom z Ukrainy PESEL skoro z nazwy są tu tylko na chwilę i żaden inny kraj europejski tak nie czyni?

-póki co nikt nikomu nie wypowiedział wojny i według nomenklatury ONZ jest to "lokalny konflikt" 

-trwa on tam już od 2015 roku,proszę zapoznać sie czym było "porozumienie mińskie" i jak zostało zrealizowane.

 To tyle z mojej strony.

 

 

Edytowane przez Kirk
Wycięto zaczepkę niemerytoryczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu bredni które wypisuje @aandin brakuje jeszcze informacji że zdjęcia z Buczy i pomordowanych cywili zostały podrzucone po wyjeździe rosjan. Wtedy mamy już komplet rosyjskiego punktu widzenia.

 

Godzinę temu, aandin napisał:

 Ty jesteś naiwny jak dziecko,dlatego też nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji.

A ja tobie radzę zawsze poznać temat z kilku stron a nie kierować się propagandą. 

Jakby tych stron było więcej niż wolny świat vs Rosja + komunistyczne reżimy :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aandin napisał:

póki co nikt nikomu nie wypowiedział wojny

 

No tak jest to specjalna "wojskowa operacja" mająca na celu chronić ludność Ukrainy przed nazistatmi. Już to słyszałem w pewnym przemówieniu 24 lutego. 

 

Chłopie nie kompromituj się wypisujesz brednie wyrwane żywo z propagandy rosyjskiej. 

 

Edytowane przez Beks
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w tym kontekście jednym zdaniem. 

Sprytny ruch, wystarczy nie wyoowiadać wojny, najechać sąsiedni kraj i wszystko jest ok, nic się nie stało, bo papier tego nie przewidział :)

 

Przez analogię ktoś komuś demoluje dom bez zapowiedzi - nic się nie stało. 

Ale gdy się zapowiedział z demolką, to jest to akt agresji.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawanie Ukraińcom numeru PESEL jest nieporozumieniem, są z definicji tutaj tymczasowo. Państwo im pomóc ma DORAŹNIE a nie na stałe... jeśli ktoś chcę w Polsce zamieszkać na stałe to ubiega się o pobyt stały i dopiero wtedy dostaje numer PESEL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zeusek Uchodźca to nie turysta który wyjeżdża po tygodniu, tylko może z nami zostać na miesiące, a nawet lata ze wzgl. na status uchodźcy wojennego, a nie swój wybór.

Bez numeru pesel niemożliwe jest wykonywanie jakichkolwiek czynności prawnych, w tym choćby świadczenia zdrowotnego. Dzięki numerowi pesel ułatwia się im podjęcie pracy, a więc przyczyniają się do wzrostu PKB.

Zatem zdecydowanie to nie jest nieporozumienie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29 minut temu, dvbtowiec napisał:
@Zeusek Uchodźca to nie turysta który wyjeżdża po tygodniu, tylko może z nami zostać na miesiące, a nawet lata ze wzgl. na status uchodźcy wojennego, a nie swój wybór.

Tylko wg. Czarnka Ukraińcy za 2 tygodnie mieli wracać do siebie.
 

Edytowane przez Kiler
Nie atakuj innych to post pozostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam 4 litery coś ściska. Jak nie jedno, to drugie. 

Co Was to obchodzi co kto kupuje? Czy wojna w danym kraju jest równoważna z ubóstwem każdego? 

W każdym społeczeństwie ludzie mają różny poziom życia. 

Działania wojenne aktualnie skoncentrowały się na wschodzi i ludzie próbują żyć normalnie. 

Wrzućcie na luz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się głównie odniosłem do tej wypowiedzi 

40 minut temu, cidik napisał:

przecież tam jest wojna...nie ma domów, nie ma pracy, nie ma zabitych rodzin. Ale pierwsza potrzeba to nowe auto emoji1787.png

Wydźwięk jest jest jednoznaczny. 

Nie pouczaj mnie zatem o "żałosnych mądrościach". 

Żałosne jest zagłądanie innym w portfel i ironizowanie z wojny. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Czy skorzystaliście z usługi profesjonalnej kalibracji?

Warto skorzystać po zakupie nowego telewizora, czy ustawień szukaliście np. w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...