Skocz do zawartości

Format obrazu w "n"


Engell1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od miesiaca posiadam nBox Recorder i jedna rzecz mnie wkurza a mianowicie format obrazu. Chodzi mi o dopasowywanie obrazu do telewizorow panoramicznych. Jezeli wybiore "bez zmiany" to klika programow jest dziwnie nadawanych tzn. obraz jest 16:9 ale o wiele mniejszy niz ekran telewizora -> na okolo sa szerokie czarne pasy ( polowa ekranu jest tylko wykorzystana) - glownie progrmy TVN, TVN24 i HD

Z kolei jezeli wybiore w telewizorze dopasowywania obrazu do ekranu 16:9 to non stop obraz sie zmienia ( tzn. telewizor non stop dopasowuje obraz do ekranu) -> do tej pory mialem wlasny odbiornik HD i mialem Cyfra plus i nigdy nie mialem takich problemow.

Np. przy zglasnianiu lub zciszaniu glosu obraz automatycznie sie zmienia ( zmniejsza) w przypadku gdy wczesniej byl dopasowany do calego ekranu . . .

 

Ma ktos podobne "problemy" ?

 

 

Inne pytanie dotyczy pilota N - probowalem zaprogramowac mojego uniwersalnego pilota ( przez "uczenie" sygnalu ) i jakos nie moge tego zrobic. Nie mam problemu z zadnym piletem tylko z tym "N". Jeden pilot uniwersalny w ogole nie rozpoznaje ( nie uczy sie) sygnalu pilota N a drugi pilot tylko niektore przyciski potrafi skopiowac . . .

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiaca posiadam nBox Recorder i jedna rzecz mnie wkurza a mianowicie format obrazu. Chodzi mi o dopasowywanie obrazu do telewizorow panoramicznych. Jezeli wybiore "bez zmiany" to klika programow jest dziwnie nadawanych tzn. obraz jest 16:9 ale o wiele mniejszy niz ekran telewizora -> na okolo sa szerokie czarne pasy ( polowa ekranu jest tylko wykorzystana) - glownie progrmy TVN, TVN24 i HD

Z kolei jezeli wybiore w telewizorze dopasowywania obrazu do ekranu 16:9 to non stop obraz sie zmienia ( tzn. telewizor non stop dopasowuje obraz do ekranu) -> do tej pory mialem wlasny odbiornik HD i mialem Cyfra plus i nigdy nie mialem takich problemow.

Np. przy zglasnianiu lub zciszaniu glosu obraz automatycznie sie zmienia ( zmniejsza) w przypadku gdy wczesniej byl dopasowany do calego ekranu . . .

 

Ma ktos podobne "problemy" ?

 

Ja mam recordera od wczoraj i zauważyłem, że u mnie podobnie: jednak jak ustawię w recorder'ze dostosowywanie się, a właściwie rozciąganie to jest już lepiej, bo bez tych czarnych pasów na około ! Jednak niektóre transmisję sd na hd mają właśnie taki wygląd jak opisałeś !

 

wypróbowałem do tej pory nagrywanie, vod i internet...ale jeszcze sporo do przetestowania :jupi:

 

co do cyfry hd to nie mogę porównać z n-ką :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w ustawienia dalej telewizor i ustaw typ tv na panoramiczny i niżej na rozciągnięte...

Ja tak mam i na każdym kanale HD mam obraz na całym TV (no chyba że nic nie leci w HD)

a na kanałach zwykłych albo sa na całym (te w 4:4) albo spłaszczone z pasami poziomymi (te nadające w 16:9)... Można tez samemu to zmienić na kanałach HD przyciskiem chyba OPT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

 

To ze przez rozciagniecie obrazu mozna to zalatwic to jest oczywiste tylko ze wszystko jest nienaturalne tzn. rozszerzone.

 

jezeli chodzi o pilota to chce miec jednego do wszystkich urzadzen zamiast 4 roznych. Najnowsze piloty uczy sie sygnalow z oryginalnego pilota ( kody mozna zapomniec) tylko ze pilot z Enki jest jakis inny bo nie wszystkie jego sygnaly mozna zapamietac na pilocie uniwersalnym . . .

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

co do cyfry hd to nie mogę porównać z n-ką :(

 

Lepszy obraz i lepsze kanały HD ma N. W Cyfrze+ HD masz: MTVN HD, EUROSPORT HD, NAT GEO HD za 5 zł (jeden).

No tak i jeszcze kanały Premium: Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD, HBO HD, Filmbox HD z dodatkową opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cyfry hd to nie mogę porównać z n-ką :(

 

Lepszy obraz i lepsze kanały HD ma N. W Cyfrze+ HD masz: MTVN HD, EUROSPORT HD, NAT GEO HD za 5 zł (jeden).

No tak i jeszcze kanały Premium: Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD, HBO HD, Filmbox HD z dodatkową opłatą.

Nie liczy się ilość tylko jakość. Kontent premium w HD jest tylko w Cyfrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

...

 

Inne pytanie dotyczy pilota N - probowalem zaprogramowac mojego uniwersalnego pilota ( przez "uczenie" sygnalu ) i jakos nie moge tego zrobic. Nie mam problemu z zadnym piletem tylko z tym "N". Jeden pilot uniwersalny w ogole nie rozpoznaje ( nie uczy sie) sygnalu pilota N a drugi pilot tylko niektore przyciski potrafi skopiowac . . .

 

 

pozdr.

 

Pilot jest specyficzny i z tego co mi wiadomo na rynku jest tylko jeden pilot który potrafi skopiować ustawienia. Jest nim pilot uniwersalny Logitecha ale koszt jego zakupu to około 1000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

...

 

Inne pytanie dotyczy pilota N - probowalem zaprogramowac mojego uniwersalnego pilota ( przez "uczenie" sygnalu ) i jakos nie moge tego zrobic. Nie mam problemu z zadnym piletem tylko z tym "N". Jeden pilot uniwersalny w ogole nie rozpoznaje ( nie uczy sie) sygnalu pilota N a drugi pilot tylko niektore przyciski potrafi skopiowac . . .

 

 

pozdr.

 

Pilot jest specyficzny i z tego co mi wiadomo na rynku jest tylko jeden pilot który potrafi skopiować ustawienia. Jest nim pilot uniwersalny Logitecha ale koszt jego zakupu to około 1000zl

 

 

Można kupić już najniższy model logitecha za 249 zł, obsługuje do 16 urządzeń w tym pilota N

 

co do cyfry hd to nie mogę porównać z n-ką :(

 

Lepszy obraz i lepsze kanały HD ma N. W Cyfrze+ HD masz: MTVN HD, EUROSPORT HD, NAT GEO HD za 5 zł (jeden).

No tak i jeszcze kanały Premium: Canal+ Film HD i Canal+ Sport HD, HBO HD, Filmbox HD z dodatkową opłatą.

 

Nieprawda

Lepsza jakość masz w Cyfrze. Tam w HD nadaja: Canal Plus Sport (przy transmisjach w HD, bitrate potrafi skoczyć do 18 mega, czego w N nie uświadczysz), Canal Plus Film HD z kontentem premium w przyzwoitej jakości HD (lepszej jakościowa od HBO HD w N, gdzie obraz nie zgadza sie z dźwiękiem)

Nat Geo HD nadaje w lepszej jakości niż Discovery HD (oczywiście mówie o jakości obrazu, bo zawartość merytoryczna to juz inna sprawa)

Pozostale kanały się powtarzają wiec nie ma po co o nich mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...