Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem zakupiłem pakiet MR Standard czyli MediaBox + 4 dekodery białe do tego Acces Pointy TP-LINK TL-WA701ND wszystkie dekkoredy połaczyłem w sieci za pomocą TP-Linków z głownym routerem w domu podłaczonym do internetu, wszystko hula ładnie pięknie. Niesty każdego dnia sygnał Multi Room sie traci, przy szukaniu automatycznej sieci kazdy dekoder ma nadawany adres IP, bramke itp. (co według mnie świadczy o prawidłowej łaczności z routerem) , lecz niestty białe dekodery nie mają łaczności z MediaBoxem, aż do momoentu odłaczenia go z prądu i ponownym załączeniu go :/ Może macie jakiś pomysł?? Może warto dzwonić do BOA ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem zakupiłem pakiet MR Standard czyli MediaBox + 4 dekodery białe do tego Acces Pointy TP-LINK TL-WA701ND wszystkie dekkoredy połaczyłem w sieci za pomocą TP-Linków z głownym routerem w domu podłaczonym do internetu, wszystko hula ładnie pięknie. Niesty każdego dnia sygnał Multi Room sie traci, przy szukaniu automatycznej sieci kazdy dekoder ma nadawany adres IP, bramke itp. (co według mnie świadczy o prawidłowej łaczności z routerem) , lecz niestty białe dekodery nie mają łaczności z MediaBoxem, aż do momoentu odłaczenia go z prądu i ponownym załączeniu go :/ Może macie jakiś pomysł?? Może warto dzwonić do BOA ??

W MediaBoxie masz listę białych dekoderów? Masz zakładkę Multiroom? Jeśli nie to znaczy że nie masz przesłanych uprawnień na MediaBoxa do obsługi MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem zakupiłem pakiet MR Standard czyli MediaBox + 4 dekodery białe do tego Acces Pointy TP-LINK TL-WA701ND wszystkie dekkoredy połaczyłem w sieci za pomocą TP-Linków z głownym routerem w domu podłaczonym do internetu, wszystko hula ładnie pięknie. Niesty każdego dnia sygnał Multi Room sie traci, przy szukaniu automatycznej sieci kazdy dekoder ma nadawany adres IP, bramke itp. (co według mnie świadczy o prawidłowej łaczności z routerem) , lecz niestty białe dekodery nie mają łaczności z MediaBoxem, aż do momoentu odłaczenia go z prądu i ponownym załączeniu go :/ Może macie jakiś pomysł?? Może warto dzwonić do BOA ??

W MediaBoxie masz listę białych dekoderów? Masz zakładkę Multiroom? Jeśli nie to znaczy że nie masz przesłanych uprawnień na MediaBoxa do obsługi MR.

 

 

Oczywiście wszystko się zgadza.

Sprawdzałem łączność przy połaczeniu routera do komputere, co zauważyłem. Router widzi tylko urządzenia, które są załączone aktualnie np. Multiroom nr 1 i nr 3, przy załączeniu TV+ dekoder w salone (MediaBox) dopiero wyskakuje wiadomość o wykryciu go. Wydaje mi się, że nawet jeśli dekoder jest wyłączony powinien widzieć AccesPointa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz diagnostykę w MediaBoxie pozycja sieć. Wszystkie dekodery powinny być w jednej podsieci np. IP 192.168.10.x (x- dla każdego dekodera inny) Maska 255.255.255.0 Brama sieciowa 192.168.10.x (x takie same we wszystkich dekoderach) DNS1=Brama sieciowa

Brama sieciowa to IP Routera

Oczywiście Twoje IP mogą być inne byle była zasada taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma taki problem jak ja, tzn. nie działa mu paczka Canal+ na MR Standard, to dziś otrzymałem informację, że

10 maja zostanie wgrana aktualizacja, która podobno ma to naprawić.

Btw działa komuś paczka C+ na MR Standard na białym dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma taki problem jak ja, tzn. nie działa mu paczka Canal+ na MR Standard, to dziś otrzymałem informację, że

10 maja zostanie wgrana aktualizacja, która podobno ma to naprawić.

Btw działa komuś paczka C+ na MR Standard na białym dekoderze?

C+ nie działały u mnie tylko przez pierwszą dobę (bo biały dekoder wtedy działał jeszcze w trybie tzw demo, zanim dostał uprawnienia) teoretycznie może to potrwać (oczekiwanie na uprawnienia) chyba 2 dni z tego co mi mówili, muszą dostać najpierw potwierdzenie od kuriera o podpisaniu aneksu dopiero wtedy je wysyłają

 

Mam pytanie jaki się dostaje dekoder do Multiroom Standard HD bo dostałem informacjie w salonie nc+ że teraz są to dekodery biały BOX+ PVR-Ready czyli ten mały czy to jest prawda bo chcę w czwartek dobrać mulitroom i nie wiem jaki dostane dekoder ?

 

do MR standard jest ten duży biały http://www.tel-mediacom.pl/img/nbox.jpg, ten mały tylko do MR premium. Chyba, że coś się zmieniło w przeciągu kilku dni ostatnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyszedł mi dzisiaj drugi dekoder do multiroom standard. Jak to mam podłączyć żeby sprawnie chodziło wszystko?

 

Podłączyłem pod jedną antenę, mam konwerter i przez chwile chodziło na drugim dekoderze ale zaraz wyszło brak dźwięku lub obrazu. Musze podłączać dwa dekodery? Mam coś ustawić w ustawieniach dekodera żeby chodził multiroom? Wczoraj na głównym dekoderze wyszedł napis multiroom aktywny. Proszę pomożcie, pierwszy raz mam do czynienia z multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MR standard każdy z dekoderów wymaga podłączenia antenowego, w ustawieniach nic nie musisz zmieniać tylko trzeba im skonfigurować sieć (jeśli będziesz korzystał z istniejącej w domu sieci internetowej) lub połączyć ze sobą kablem ethernet. To zależy jaki sposób połączenia wybrałeś

 

wystarczy wejść na tą stronę http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej-zadawane-pytania/multiroom/jak-podlaczyc-multiroom-standard-hd tam masz opisane jak to powinno wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeden konwerter z dwoma wyjsciami tzw. TWIN podwójny(jesli chodzi o MR bylej c+)

 

Natomiast jesli jest mowa o typowym MR-ie w nc+ to antena satelitarna musi byc wyposażona w konwerter o odpowiedniej ilości wyjść, zalezny od ilosci podlaczonych dekoderow

 

Konwertery o 4 wyjściach to QUAD i ośmiu wyjściach OCTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...