Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zadaję sobie pytanie po co wciskali ludziom dekodery na siłę na własność (zapłaciłam za biały dekoder 199+99 aktywacja+199 aktywacja turboboxa=prawie 500zł) jak z tym same problemy:

zepsuje się - trzeba wysyłać na swój koszt do serwisu

po zakończeniu umowy można jedynie wyrzucić na złomowisko

Mnie zapewniali, że po skonczonej umowie moge go wykorzystać jako dekoder do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej i g... prawda. Jest zablokowany przez NC+ (mimo iż ja podpisywałam umowę z N a nie NC+) to nie da się usunąć oprogramowania, więc mogę go jedynie wywalić do śmieci albo migrować do NC+ i dalej korzystać z MR. Tak mi bynajmniej powiedziano w dziale technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka prawda....jedynie przeprogramowanie u "fachowca" i można odbierać TV cyfrową naziemną ......mam tak ze starą białą mydelniczką z początków N i działa naziemna (koszt u elektronika to 50 zł)

Inaczej nic nie jest wart taki dekoder, no może jako złom elektroniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powiedzieli w punkcie, że jak jutro przyjdę po sprzęt to mam mieć przy sobie kasę ;)

No mi właśnie mają przysłać kurierem i nie wiem czy to wysyłają w opcji za pobraniem, czy uwzględnią aktywacje przy najbliższym rachunku.

 

Multiroom Standard to normalnie 10 zł, a aktywacja dekodera pewnie 99.

Aktywacja 49zł i 10zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie powiedzieli w punkcie, że jak jutro przyjdę po sprzęt to mam mieć przy sobie kasę ;)

No mi właśnie mają przysłać kurierem i nie wiem czy to wysyłają w opcji za pobraniem, czy uwzględnią aktywacje przy najbliższym rachunku.

 

Multiroom Standard to normalnie 10 zł, a aktywacja dekodera pewnie 99.

Aktywacja 49zł i 10zł miesięcznie.

To widocznie tylko przy MR Premium jest 99 zł aktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach walki udało mi się połączyć dekodery w multiroomie standard, a użyłem do tego 2 sztuki TP- Link 500Mbps TL-PA411.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jak zrobić, żeby chociaż w głównym dekoderze był internet? Mam dwa pomysły, ale nie wiem czy tak można zrobić.

1. Kupić jeszcze jeden TP-Link i podłączyć go do routera (ktoś chyba już o tym rozwiązaniu wspominał, ale nie mogę znaleźć tego wpisu).

2. Kupić rozdzielacz do RJ45 i wpiąć go do dekodera; jeden kabel do TP-Linka, a drugi kabel do routera. Ale coś mi się wydaje, że gdyby to zadziałało, to byłoby to zbyt piękne i łatwe;)

Może jakieś inne pomysły/sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach walki udało mi się połączyć dekodery w multiroomie standard, a użyłem do tego 2 sztuki TP- Link 500Mbps TL-PA411.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jak zrobić, żeby chociaż w głównym dekoderze był internet? Mam dwa pomysły, ale nie wiem czy tak można zrobić.

1. Kupić jeszcze jeden TP-Link i podłączyć go do routera (ktoś chyba już o tym rozwiązaniu wspominał, ale nie mogę znaleźć tego wpisu).

2. Kupić rozdzielacz do RJ45 i wpiąć go do dekodera; jeden kabel do TP-Linka, a drugi kabel do routera. Ale coś mi się wydaje, że gdyby to zadziałało, to byłoby to zbyt piękne i łatwe;)

Może jakieś inne pomysły/sugestie?

 

Aby ci pomóc musisz dokładnie opisać jakiego typu masz internet itp. Najprościej jeden tp robi za router i jednocześnie za wifi a drugi pracuje w trybie repeater lub universal repeater. Co i tak nie zmienia faktu, że najprościej jest połączyć je kablem wtedy jest najmniej ustawiania:) Można tez wykorzystać do tego przesyłanie internetu po łączach elektrycznych. Można tez użyć EDIMAX EW-7438RPn EXTENDER WI-FI 1XLAN N300 albo NETGEAR [ WNCE2001 ] Universal Wi-Fi to Ethernet Adapter. To tylko przykładowe konfiguracje bo tego typu urządzeń jest dużo i różnią się często tylko obudową. Ja osobiście chyba bym poszukał czegoś na linie elektryczne. To przykładowe urządzenie PLANET PL-510W. Urządzenia typu UR jest dużo łatwiej ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach walki udało mi się połączyć dekodery w multiroomie standard, a użyłem do tego 2 sztuki TP- Link 500Mbps TL-PA411.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jak zrobić, żeby chociaż w głównym dekoderze był internet? Mam dwa pomysły, ale nie wiem czy tak można zrobić.

1. Kupić jeszcze jeden TP-Link i podłączyć go do routera (ktoś chyba już o tym rozwiązaniu wspominał, ale nie mogę znaleźć tego wpisu).

2. Kupić rozdzielacz do RJ45 i wpiąć go do dekodera; jeden kabel do TP-Linka, a drugi kabel do routera. Ale coś mi się wydaje, że gdyby to zadziałało, to byłoby to zbyt piękne i łatwe;)

Może jakieś inne pomysły/sugestie?

 

Aby ci pomóc musisz dokładnie opisać jakiego typu masz internet itp. Najprościej jeden tp robi za router i jednocześnie za wifi a drugi pracuje w trybie repeater lub universal repeater. Co i tak nie zmienia faktu, że najprościej jest połączyć je kablem wtedy jest najmniej ustawiania:) Można tez wykorzystać do tego przesyłanie internetu po łączach elektrycznych. Można tez użyć EDIMAX EW-7438RPn EXTENDER WI-FI 1XLAN N300 albo NETGEAR [ WNCE2001 ] Universal Wi-Fi to Ethernet Adapter. To tylko przykładowe konfiguracje bo tego typu urządzeń jest dużo i różnią się często tylko obudową. Ja osobiście chyba bym poszukał czegoś na linie elektryczne. To przykładowe urządzenie PLANET PL-510W. Urządzenia typu UR jest dużo łatwiej ustawić.

 

Najprościej jest tak:

 

Dekoder <---kabel---> TP-Link <---WiFi---> Router

 

Tp Link ustawiasz jako AP Clinet i łączysz z siecią Wifi na routerze. Musisz na Tp Linku wyłączyć DHCP. Durgi dekoder łączysz podobnie. Dekodery otrzymają IP z routera, będą w tej samej podsieci więc multiroom będzie działać, będą także miały dostęp do neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach walki udało mi się połączyć dekodery w multiroomie standard, a użyłem do tego 2 sztuki TP- Link 500Mbps TL-PA411.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć mi jak zrobić, żeby chociaż w głównym dekoderze był internet? Mam dwa pomysły, ale nie wiem czy tak można zrobić.

1. Kupić jeszcze jeden TP-Link i podłączyć go do routera (ktoś chyba już o tym rozwiązaniu wspominał, ale nie mogę znaleźć tego wpisu).

2. Kupić rozdzielacz do RJ45 i wpiąć go do dekodera; jeden kabel do TP-Linka, a drugi kabel do routera. Ale coś mi się wydaje, że gdyby to zadziałało, to byłoby to zbyt piękne i łatwe;)

Może jakieś inne pomysły/sugestie?

Dokup jeszcze jednego Tp-Linka i podłącz go do rutera u mnie tak smiga instalacja w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...