Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chyba jednak nie wiesz jak odbywa sie aktywacja dekodera w NC+ , podlaczajac dekoder jest pierwsze uruchomienie , dekoder sciaga najnowsze oprogramowanie i przechodzi w tryb ekranu aktywacyjnego ktory musi zniknac jesli dokona sie pelnaaktywacja , w tym czasie inne funkcje dekodera sa zablokowane i nie mozna poruszac sie po menu :)

rozumiesz :) ??

 

 

Ja jakoś w turboboxie normalnie podczas aktywacji moglem wejśc w menu. A nawet ekran aktywacyjny sam mi kazał gdy podłączoną miałem tylko jedną antene żeby zmienić z dwóch sygnałów na jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samemu zarabiać. Kabel kosztuje grosza i zaciskarka też. A przynajmniej wiesz co zrobisz.

To też nie ma reguły. Niby niby dekoder -> dekoder trzeba krosem a na prostym też pójdzie. Tak samo teraz jest dużo routerów i switchy które sobie same radzą z rodzajem kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samemu zarabiać. Kabel kosztuje grosza i zaciskarka też. A przynajmniej wiesz co zrobisz.

To też nie ma reguły. Niby niby dekoder -> dekoder trzeba krosem a na prostym też pójdzie. Tak samo teraz jest dużo routerów i switchy które sobie same radzą z rodzajem kabla.

 

Dokładnie. Ja robiłem sobie sam kabel nie krosowałem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc bezpośrednio dekoder "czarny" z "białym" w Multiroom kabel musi być crossowany inaczej nie zadziała.

Jak łączy się z ruterem w zależności od rutera może być kabel prosty lub crossowany......tutaj ruter może ale nie musi sobie poradzić z kablem.

Nie wiem jak jest ze switchem bo tego nie testowałem.

 

Walczyłem z MR od soboty więc przetestowałem połączenie bezpośrednie (podpinałem kabel prosty i crossowany, dopiero crossowany zagadał) i z rutera (w moim przypadku z rutera działał MR na kablu prostym jak i crossowanym) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migrując podpisujesz całkowicie nową umowę na 18m......stara jest nie aktualna.

Jak masz dekodery które zatwierdziła nc+ mogą zostać w domu a tylko kanały się zmienią.

Jak nie to dekodery oddajesz i dostajesz nowe.

Jak ten na własność nie będzie zgodny ze specyfikacją nc+ nie będzie działał i możesz z nim zrobić co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie pytanie. Zakładając, że emigruję. Mam obecnie jeden własny dekoder - philips i jeden dzierżawiony z C+ w MR

Gdybym wziął nowy z NC+ to czy będzie działał też stary philips z MR na starych zasadach z C+?

Z tego co wiem w tym wypadku zdasz oba Cameleony i dostaniesz nowe sparowane dekodery z nowymi kartami. Nie slyszalem o tym by zdac jednego cameleona i wziac nowa karte. Albo masz oba na cameleonach niezalezne albo oba sparowane enkowe. Ale moze ktos mnie poprawi ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... karty mozesz zostawic ale jesli chodzi o PVR na pewno nie Adb. Jesli mozesz to Pace co sie teraz chyba ultraboxem PVR nazywa. Na stronie encepence w dziale inne dekodery jest. Lub te co byly w cyfrze chyba philips pvr. Zaden z enkowych nie pojdzie bez parowania. Migrujac zostawilem sobie cameleony pace a drugi dekoder prywatny. Inne rozwiazanie nie do konca legalne chyba ale zapewniaja sprzedawcy ze to ich wlasnosc zakup pace pvr na alledrogo. Ostatnio chodzily po 350. Ale mam watpliwosci co do legalnosci tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. powinieneś dostać nowe oprogramowanie na dodatkowy dekoder.

2. jeżeli masz info o ofercie na kartę, to znaczy, że nie przeszły jeszcze uprawnienia

3. dlaczego ubogie? co być chciał w nich dodatkowo?

Informacja o ofercie na karcie się pokazuje ale to nie ma znaczenia. Musisz konfigurację w zakładce internet ustawić ręcznie nawet przy multi standard. Podać adres IP i jeszcze wpisać jeden adres. Jednak chyba najlepiej po włączeniu zadzwonić na infolinię -dział techniczny. Konsultant pokieruje krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy podczas aktualizacji pokazuje ze nie ma dostepnego nowszego oprogramowania , dekoder podlaczony do internetu pobral chyba uprawnienia bo kazdy kanal dziala , jakis serwisinternetowy tez dziala na bialym

czarny mediabox takze podlaczony do neta i wszystko smiga WIEC jakie nowsze oprogramowanie jest do bialego skoro cala szata i menu mam nawet z logo N :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można :)

 

A co do kupna dekodera na Allegro to nie będzie taki działał.

Dekoder i karta jest przypisane do osoby.....jeżeli osoba sprzedaje dekoder z N który jest wydzierżawiony bo N nie sprzedawała dekoderów na własność to coś nie tak :)

Po drugie....jak ktoś sprzedaje nawet swój nie martwiąc się że musi go oddać to jak nie będzie płacił abonamentu dekoder zostanie zablokowany więc i tak złom :)

Podmiana kart w dekoderze też nic nie da bo każdy dekoder jest przypisany do karty a karta do dekodera.....nawet w serwisie jak są problemy z kartą to wymieniasz całość, dekoder i kartę :)

 

Więc zakup na allegro takiego dekodera to zakup złomu elektronicznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bialy podczas aktualizacji pokazuje ze nie ma dostepnego nowszego oprogramowania , dekoder podlaczony do internetu pobral chyba uprawnienia bo kazdy kanal dziala , jakis serwisinternetowy tez dziala na bialym

czarny mediabox takze podlaczony do neta i wszystko smiga WIEC jakie nowsze oprogramowanie jest do bialego skoro cala szata i menu mam nawet z logo N :)

 

 

nic nie ma nowego :)

 

Przecież to N wykupiła C+ więc system pracuje na zestawach N :)

Z czasem będzie to NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można :)

 

A co do kupna dekodera na Allegro to nie będzie taki działał.

Dekoder i karta jest przypisane do osoby.....jeżeli osoba sprzedaje dekoder z N który jest wydzierżawiony bo N nie sprzedawała dekoderów na własność to coś nie tak :)

Po drugie....jak ktoś sprzedaje nawet swój nie martwiąc się że musi go oddać to jak nie będzie płacił abonamentu dekoder zostanie zablokowany więc i tak złom :)

Podmiana kart w dekoderze też nic nie da bo każdy dekoder jest przypisany do karty a karta do dekodera.....nawet w serwisie jak są problemy z kartą to wymieniasz całość, dekoder i kartę :)

 

Więc zakup na allegro takiego dekodera to zakup złomu elektronicznego :)

 

N sprzedawała swego czasu małe dekodery do MR Premium w ramach promocji MR Premium z dekoderem na własność. Co nie zmienia faktu, że po zakupie takiego dekodera, nie będzie on działał z MR osoby, która go kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...