Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czysto teoretycznie tunele VPN powinny działać. W praktyce jednak z tego co wiem są jakieś problemy z odpaleniem tego. O multiroomie premium nawet nie wspomnę bo bardzo ciekawe łącze trzeba by mieć na wyjściu żeby to poszło. Dodatkowo przypomnę że w platformach nie pracują sami idioci tylko technicy którzy biorą pieniądze za to żeby dobrze zabezpieczać usługi. Rozwój technologiczny trwa z obydwu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z tymi multiroomami ale na innym forum chłopacy piszą, że po wykupieniu opcji multiroom na dodatkowy dekoder możemy sobie podłączyć dowolną ilość "własnych" dekoderów np enkowych 2850 i po kablu wszystko śmiga aż miło, więc nie wiem jak to jest z tymi zabezpieczeniami i parowaniem. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koot na tamtym "innym" forum panowie rozpisali się na temat multiroomu w którym nie ma kart w dodatkowych dekoderach. Ja się z taką instalacją nigdy nie spotkałem. Sam otrzymałem karty do wszystkich dodatkowych dekoderów a wyjęcie karty z dekodera skutkuje informacją o zablokowanym dekoderze. Jako ciekawostkę podłączyłem dekoder sąsiada i nie pobrał żadnych uprawnień z mojego głównego. Nie wiem więc jak tamtym panom to zadziałało (nie twierdzę, że nie zadziałało) ale już w podstawach ich wypowiedzi są fundamentalne różnice co działania ich multiroomów a naszych. Dodatkowo chłopaki sprzeczają się między sobą co do konieczności podłączania anteny do dodatkowych dekoderów. Nie brzmi to zbyt wiarygodnie i poza jednym panem nikt nie potwierdziła działania takiego rozwiązania o jakim piszą. Czy ktoś z tutejszych userów ma multiroom taki żeby w dekoderze dodatkowym nie mieć karty? Jeśli tak to dajcie znać jakich dekoderów to dotyczy (symbol). Nie chciał bym się tu zagłębiać w więcej szczegółów tego zagadnienia bo nasz temat dotyczy legalnych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mako jak dobrze pamiętam z tego wątku to miałeś problemy (jak my wszyscy) z odpaleniem MR. Ty otrzymałeś uprawnienia niezależne na każdą karę. My nie. Po odpięciu kabla lan u mnie po pewnym czasie (zależy kiedy dodatkowy tuner pobrał uprawnienia ale ponoć max czas to dwie godziny) dekoder wyrzuca na ekran czerwoną planszę o błędzie MR Standard. Po jakimkolwiek zaniku napięcia każdorazowo po uruchomieniu pobiera uprawnienia. Bez tego nie chce ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Czy po podpisaniu umowy mogę sobie zamówić multiroom standard jako opcję dodatkową? facet się pytał czy chce, a ja że nie. Teraz jednak zmieniłem zdanie.

 

też chciał bym wiedzieć bo po ty maj mi konsultant nie włączył tej opcji muszę teraz czekać na odpowiedź reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja walczę kilka dni z tym MR i już się poddaję.

Wczoraj wieczorem dostałem uprawnienia na obydwa dekodery bo jak były tylko na czarny to i tak biały nie gadał.

Działa MB fajnie i są wszystkie programy ale.........jak wyłączę biały dekoder i potem po około 2-3h włączam ponownie mam komunikat

"Dekoder zablokowany. Brak karty" !!!!

Po wyjęciu kart i włożeniu jej dekoder działa........jak wyłączę to po 2-3h ponowny komunikat Brak karty !!

Co jest grane bo jestem skłonny spakować "G" i oddać w pierniki :( mam po prostu dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mako jak dobrze pamiętam z tego wątku to miałeś problemy (jak my wszyscy) z odpaleniem MR. Ty otrzymałeś uprawnienia niezależne na każdą karę. My nie. Po odpięciu kabla lan u mnie po pewnym czasie (zależy kiedy dodatkowy tuner pobrał uprawnienia ale ponoć max czas to dwie godziny) dekoder wyrzuca na ekran czerwoną planszę o błędzie MR Standard. Po jakimkolwiek zaniku napięcia każdorazowo po uruchomieniu pobiera uprawnienia. Bez tego nie chce ruszyć.

 

 

a miałem cichą nadzieje ze dali sobie spokój z tymi uprawnieniami po kablu...to barany dopiero :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dekoder wymaga dwóch anten to aktywacja nie puści dalej póki w menu nie zmienisz na jedną albo nie podłączysz drugiej.

 

Co do multiroomu żeby działał bez kabli i każda karta miała uprawnienia. Toć jak by to miało sens?

Jedną byś miał ty a druga kolega z miasta obok. To już nielegalne. Jak już ktoś nie chce mieć kabli to niech sobie podłączy bez wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak nie wiesz jak odbywa sie aktywacja dekodera w NC+ , podlaczajac dekoder jest pierwsze uruchomienie , dekoder sciaga najnowsze oprogramowanie i przechodzi w tryb ekranu aktywacyjnego ktory musi zniknac jesli dokona sie pelnaaktywacja , w tym czasie inne funkcje dekodera sa zablokowane i nie mozna poruszac sie po menu :)

rozumiesz :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...