Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel mierzony i jest OK.

na pierwszym nie mam zakładki Multiroom i nic nie mogę sprawdzić.....a na automatycznej konfiguracji nic nie łączy.

Na ręcznej też nic...ale jak w czarnym wpiszę adres a w białym dam Bez sieci to się połączą ale po 1h sygnał zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel mierzony i jest OK.

na pierwszym nie mam zakładki Multiroom i nic nie mogę sprawdzić.....a na automatycznej konfiguracji nic nie łączy.

Na ręcznej też nic...ale jak w czarnym wpiszę adres a w białym dam Bez sieci to się połączą ale po 1h sygnał zanika.

 

Dzwonić do BOK i żądać przesłania uprawnień na dekoder, bo jak tego nie uczynią to nie zapłacisz im całej sumy, która widnieje na rachunku - proporcjonalnie odliczysz, bo usługa nie jest tą za którą płacisz.(Tak można zrobić w przypadku np. internetu gdy nie działa)

Jak było N forum to napisałem do ludzi z Nforum i mi przesłali uprawnienia szybciutko. Teraz w tym [beep]u to nie wiem jak będzie bo nforum już niema. Ale próbuj http://forum.ncplus.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaraz po starcie nowej platformy przeszedłem do niej z cyfry+. Do pakietu canal+ platinum + HBO + multiroom standard.

Wszystko przebiegło sprawnie. Podłączyłem czarny dekoder. Już po około 30 minutach załapał kanały. Podłączyłem potem dwa białe. Bo jakoś 2h-3h na czarny przyszło uprawnienie do multiroomu i zakładka "lista dekoderów". Skonfigurowałem wszystko przez liveboxa z tp i switcha dodatkowo bo brakowało mi jednego wyjścia. Wszystko hulało tak dopóki nie wymieniłem czarnego dekodera wczoraj na nowy. Gdyż tamten niestety był wadliwy i obraz lekko przerywał. Jednak na nowy musiałem czekać prawie 2 tygodnie. No ale wszystko działało i kazali mi go zostawić dopóki nie dostaną w salonie nowego na wymiane żebym mógl oglądać na tamtych dwóch chociaż.

 

Wczoraj podłączyłem wymieniony dekoder. Obraz już miodzio i w ogóle. Lecz nie pojawia mi sie już na nim opcja multiroomu czyli listy dekoderów też nie mam. Więc nie idzie skonfigurować białasów.

Po prostu nie mam uprawnien do tego multiroomu. Pan w salonie nie wie czemu tak sie dzieje.

 

Może nie przypisał u siebie w komputerze dodatkowych dekoderów do nowego czarnego dekodera który mi dał za tamtego?

Ale zapomniałem go o to spytać.

Na infolinie dodzwonić sie póki co to tragedia.

 

Mam nadzieje że ktoś mi podpowie co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żądajcie kategorycznie zadośćuczynienia za czas w którym nie działa wam MR !!!!

ja dostałem 3 filmy gratis i zażądałem jeszcze canal+ i canal+sport 1 miesiąc gratis - ale to kazali na piśmie złożyć ( no i czekam)

a zauważyliście że ceny filmów są różne w zależności czyje deko się posiada....dla deko cyfry filmy są tańsze a dla ADB są droższe:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super - ja na drugi dekoder czekam już od 26.03 a na infolinie nikt nic nie wie i ogólnie mają to wszystko gdzieś, a tu piszecie jeszcze, że tydzień czekacie na nadanie uprawnień MR - tak na marginesie gdzie najlepiej interweniować w sprawie tego drugiego dekodera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek konsultant powiedział mi, ze nie mogę na razie dobrać MR (jestem już w nc+), bo system nie pozwala. Dziś byłem w Realu i była wyspa nc+, to postanowiłem się dowiedzieć o MR. Jak się okazało nie było żadnych przeciwwskazań był wziął MR, no to wziąłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od zakupu i aktualizacji mediaboxa+ czyli od 13 dni nie można uruchomić netVOD-u na białym dekoderze!Za każdym razem po przyciśnięciu na pilocie klawisza VOD pojawia się informacja o instalowaniu filmów i do kilku godzin!Czy ktoś może ma ten sam problem?Czy też może VOD ba białym nigdy nie zaświeci?Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moze mi ktos wytlumaczyc jak dziala multiroom w NC+.

 

Rodzice maja C+ z multiroom i ogladaja na 2 dekoderach, a siostra bierze czasami 2 karte i oglada u siebe.

Bedzie w NC+ wszystko tak jak do tej pory dzialac, albo trzeba dekodery do internetu ktorego rodzice nie maja podlaczyc?

 

Mieszkam za granica i nie bardzo orietuje sie w tym wszystkim.

 

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratm7 a jaki router masz do tego ? i czy to bedzie smigac z MR Standard ?

 

Jeśli nie zależy ci na internecie z poziomu dekodera (VOD itd) to możesz podłączyć tylko te dwa dekodery robiąc LAN.

 

Właśnie mi zależy ;) dlatego chce router z AP żeby dawał mocny sygnał no i do tego 2 adaptery które będą współgrały z routerem ktoś coś poleca ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ratm7 a jaki router masz do tego ? i czy to bedzie smigac z MR Standard ?

 

Jeśli nie zależy ci na internecie z poziomu dekodera (VOD itd) to możesz podłączyć tylko te dwa dekodery robiąc LAN.

 

Właśnie mi zależy ;) dlatego chce router z AP żeby dawał mocny sygnał no i do tego 2 adaptery które będą współgrały z routerem ktoś coś poleca ;) ?

 

Sygnał zależy od wielu czynników np odległość,grubość ścian, grubość stropu i materiałów z jakiego został wykonany.

Tak więc polecam iść do jakiejś hurtowni lub sklepu gdzie bez problemu wymienią zakupiony towar na inny. I próbować ja musiałem mieć np 2 routery bo jeden nie ogarniał całego domu. Ze swojej strony polecam ASUS RT-N 16 a w nim TOMATO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania odnośnie multiroom standard:

1) Czy jeśli połączę mediabox+ przez AP z liveboxem(TP), a drugi dekoder przez kabel ethernetowy z liveboxem to wszystko będzie działać? Ponadto czy na mediaboxie+ będzie działać internet?

2) Mam w domu dwie anteny satelitarne, jedną od N( 80cm) i drugą mniejszą od CP( obie jednokablowe). Czy jeśli połączę mediaboxa+ dwiema antenami, a drugi dekoder anteną od CP to czy wszystko będzie dobrze odbierać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania odnośnie multiroom standard:

1) Czy jeśli połączę mediabox+ przez AP z liveboxem(TP), a drugi dekoder przez kabel ethernetowy z liveboxem to wszystko będzie działać? Ponadto czy na mediaboxie+ będzie działać internet?

2) Mam w domu dwie anteny satelitarne, jedną od N( 80cm) i drugą mniejszą od CP( obie jednokablowe). Czy jeśli połączę mediaboxa+ dwiema antenami, a drugi dekoder anteną od CP to czy wszystko będzie dobrze odbierać?

Pozdrawiam

 

Powinno działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...