Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zmuszony jestem dokupić dodatkowy tv. Obecnie posiadam mediabox+. Na infolinii ncplus dowiedziałem się, że mogę dostać jako dodatkowy dekoder wifibox lub jakiś sagemcom. Taka impreza ma mnie kosztować przy multiroom standard 49zł aktywacja i 10zł miesięcznie za dekoder. Czy można jakoś wynegocjować inną cenę tej usługi np 5zł miesięcznie lub zapłacić więcej jednorazowo za drugi dekoder i nie płacić miesięcznej dzierżawy (konsultant mnie o tym nie informował, a wyczytałem na forum, że jest możliwość zapłacenia jednorazowo 199zł za dekoder bez opłat miesięcznych)? Jaki wybrać dekoder?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przenoszę pytanie tutaj, bo w "ofertach dla abonentów" się zagubiło, a dotyczy multiroomu.

 

Czy w mailu z zaproponowaną ofertą przychodzi informacja o multiroomie i dekoderach do niego? Tato ma w mailu wypisane wszystkie propozycje jakie wynegocjował:

 

COMFORT+ 59zł

HBO GO 10zł

Multi+ 15zł

Premium Sport &Film 69zł

HBO 25zł

CANAL+ VOD 0zł

EXTRA+ 30zł

NC+ GO INTERNET 3zł

NETVOD+ KONTO PODST 1,99zł

 

Będą na nie przysługiwały poniższe promocje:

 

Comfort+ 29,90 zl 24 m dla Abonentów z dnia 22.12.2014 r.

CANAL+VOD 0zl 24m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.

Multi+ 0 zl 24 m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.

Premium Sport&Film 40 zl 24 m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.

Extra+ 10 zl 24 m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.

HBO 0 zl 24 m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.

nc+go TV 0zl 24m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.

HBO GO 0 zl 24 m dla Abonentow z dnia 22.12.2014 r.

 

Telefonicznie konsul powiedział mu, że będzie w tym miał multiroom za darmo przez 12 miesięcy, a po roku abo wzrośnie o 10zł. Powiedział też że starego nboxa wymienią mu na wifipremiumbox z opłatą aktywacyjną za 149zł oraz dadzą wifiboxa. Tylko, że nie ma o tym ani słowa w mailu z ofertą, ani o ewentualnej miesięcznej opłacie za najem dekodera. Zdaniem konsula dopiero po zaakceptowaniu oferty należy zgłosić się do punktu nc+ ze starym dekoderem i wtedy, podając swój nr abonenta, dostanie się multiroom i te 2 dekodery za opłatą aktywacyjną (ponoć w systemie punkt nc+ będzie widział, że tato ma w ofercie multiroom). No i do oferty dojdzie multiroom za 0zł przez rok i potem 10zł miesięcznie.

 

Czy rzeczywiście w praktyce tak jest? Czy coś ściemniają tatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gldfish

 

W zeszłym roku przy przedłużaniu umowy dobierałem multiroom. Wcześniej miałem Philips PVR 250GB z kartą cameleon (bez multiroom). Jak przedłużałem telefonicznie umowę to powiedziałem, że chcę multiroom i konsultant powiedział mi, że muszę tego Philipsa oddać, wziąć mediaboxa+ (jako główny dekoder), do tego dobrać box+ (adb 2851s) jako drugi dekoder. Za mediaboxa musiałem zapłacić 149zł opłaty aktywacyjnej, za aktywowanie box+ 49zł, dostałem 6m gratis multiroom, a 9 miesięcy za 10zł. Tak jak było ustalone w rozmowie telefonicznej, to wszystko zgadzało się z tym, z czym spotkałem się w APS, co do złotówki. Ja co prawda nie dostałem proponowanej umowy na maila, ale myślę, że w APS będą mieli wszystko ustawione, tak jak się dogadywałeś telefonicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie sądziłem, że tutaj będę prosił o pomoc, ale jestem już bezsilny :(

Kupiłem multiroom premium, Panowie dali mi box+, dekoder główny to stary po N, turbodekoder.

 

Wszystko ładnie podłączyłem, dekoder główny aktualizował wszystko, do niego zawsze mam podłączone 2 kable antenowe, kupiłem kabel ethernet i podłączyłem czarny (matka) > biały box (córka) i nic.

Połączenie wykrywa, ale w tym białym w ogóle nie ma nawet nic. Podczas uruchomienia dekodera "córki" jest logo nc+, a potem znika i jest kompeltna ciemność, czarny ekran i wszystko.

 

W dekoderze głównym w diagnostyce jest wszystko ok, na zielono pali mi się SS, ale na szaro T - co to oznacza?

Konfiguracja prawidłowa, wszystko świeci na zielono, test połaczenia LAN ok. Konfiguracja automatyczna, kabel antenowy również podłączony do dekodera "córki", w sumie jest ich aż 3. Bezpośrednie połączenie kabel LAN między dekoderami, brak routera, WiFi, tylko połączenie LAN.

 

Można powiedzieć, że jestem obeznany w sprawach IT, pracuje w takiej firmie, ale dzisiaj pierwszy raz w życiu kompletnie się pogubiłem :/ W pracy to mnie albo wyśmieją, albo....

 

Panowie co robie nie tak? Dlaczego nie ma żadnej informacji na dekoderze córka, tylko ciągle czarny ekran i nic? Dlaczego chociaż nie piszę "Aktywacja"? Trefny dekoder? Połączenie źle zrobiłem? Prościej się nie da, 2 kable do czarnucha, 1 do "córki", kabel LAN bezpośrednio z czarnego do białego, konfiguracja automatyczna...

 

Panowie, jeżeli tak ma wyglądać multiroom to ja.... Prosze pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka: podpięty po HDMI? Pilot dostałeś nowy, czy stary? Dekoder jakkolwiek na niego reaguje - wyświetla menu itp.? Jeśli nie wyświetla nic - może zła rozdzielczość na BOX+? Przełączasz na starym pilocie wciskając gwiazdkę i szybko po tym 3 (1080i) lub 4 (720p). Na nowym pilocie - menu i numer. Jeśli podpiąłeś po SCART - trzeba przełączyć BOX+ na tryb SCART - gwiazdka i 1 (lub nowy pilot - menu i 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale miałem rozdzielczość na początku na 1080i i miałem czarny ekran. Pobawiłem się trochę i nagle załapało.

Początkowo gdy włączał się dekoder córka miałem logo nc+ a potem czarny ekran. Mniejsza o to.

 

Odnośnie Multiroom Premium Panowie, pracuje w firmię IT i powiem szczerze, że ta technologia przebiła moje możliwości. Jestem laikiem. Mam kabel ethernet podłączony bezpośrednio matka > córka to raz chodzi ok, mam przepustosość 92mb/s, a raz nie łapie jej w ogóle.

Robiłem dużo testów z wyłączaniem z sieci i włączaniem dekoderów (jestem oszczędny, dbam o środowisko, na noc sprzet RTV, poza lodówką i routerem wyłaczam) i co się okazało? Raz dekoder córka się zacina, nie chce, niby leci w tle TVP1, ale wielkie lagi, nawet wyłączyć się dekodera nie da; trzeba ręcznie z sieci wyłączyć i włączyć :/

Są zauważalne lagi w porównaniu matki, matka chodzi idealnie w 110%, córka jeżeli połączenie jest na poziomie 92 mb/s to i tak i tak ma jakieś "lagi", czy to normalne? Programy chodza ok, ale lagi w przełączaniu są, w otwieraniu nagrać, EPG, itd.

 

Co do dekodera jak kolega Orbita wspomniał. Mam pilot taki sam jaki kiedyś dawała Nka z turbo. Ale... to chińszczyzna, niby jest nc+, ale tandetny pilot, jest zauważalna różnica pomiędzy moim oryginalnym sprzed lat, którą dostałem z turbo a tą chińszczyzną od box+.

Karta do box+ dla córki. Dlaczego w instrukcji obsługi jest narysowana karta nc+, ja posiadam pakiet nc+, pilot nc+, box+ a karta z N? Tak, kartę mam typowo niebieską z Nki. w Końcu to jest platforma nc+, czy nadal Nka?

 

Powoli mój entuzjazm opadł na tym multiroomie, niby nagrania widac z matki, oglądać się da, ale w moim odczuciu nie myślałem, że będą takie trudności z tym i chociażby te "lagi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zmiana rozdzielczości pomogła? Ogólnie przy uruchamianiu dekodery startują jeśli dobrze pamiętam w 1080i, a później przełączają się do rozdzielczości użytkownika, więc jeśli było tam źle, to faktycznie mogło być tylko logo nc+, tak się zdarza.

 

Nie wiem jak do końca wyglądają te lagi, ale ogólnie BOX+ nie jest demonem prędkości, po uruchomieniu ma jeszcze ok. minutę takiego lekkiego zamulenia, pewnie jeszcze robi w tle jakieś zadania startowe. Jak skończy - jest lepiej, ale nadal i tak nie jest to demon szybkości. Ktoś inny z BOX+ w MR musiałby tu się wypowiedzieć (PS: są trzy modele BOX+ - 2850, 2849 i 2851 - 2850 najstarszy, 2851 najnowszy).

 

Karty dają stare - nadrukowano i są sprawne, więc nie wyrzucą ich do kosza, to koszta. Wygląd nie ma znaczenia dla działania ;)

 

Jeśli są jakieś problemy z połączeniem między dekoderami, które finalnie skutkują tym, że np. kanały przestają działać albo jest brak dostępu do nagrań, to już może jest coś nie tak albo z przewodem (jeśli jesteś z IT, to może masz tester kabli ethernetowych, warto czasami puścić dla spokoju ducha) albo z samymi dekoderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Orbita: Jeśli chodzi o modele 2849-50 w MR Premium to są to bardzo powolne (duże lagi to standard, szczególnie gdy slave nie korzysta z własnego sygnału SAT), 2851 to kilka klas wyżej jeśli chodzi o szybkość działania w MR 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...