Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

znajomi mają następujący problem z multiroomem standard

dekodery mają połączone kablem LAN

w ustawieniach mają zaznaczone

konfiguracja ręczna

i wszystko poustawiane tak jak trzeba

kilka dni multiroom działa ok

i nagle wyskakuje komunikat

błąd połączenia multiroom (czerwona plansza)

nic nikt nie zmienia w ustawieniach

co jest tego przyczyną?

czy kabel LAN do MR Standard musi być skrosowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest to multiroom standard czy premium - dekodery adb?

 

W tych dekoderach wystarczy tylko w konfiguracji ręcznej sieci wpisać - ip i maskę podsieci. Jeśli łączysz je bezpośrednio kablem lan.

Ponadto sprawdź czy dekoder główny ma prawidłowo przypisany dekoder i kartę dodatkową do multiroom - chodzi mi a numer seryjny i numer karty. Najlepiej na infolinii NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem "zielony" w temacie multiroom hd w nc+. Zastanawiam się jednak nad taką usługą. Kiedy jednak czytam na stornie nc+ ile rzeczy muszę zrobić, żeby taki multiroom zadziałał to zaczynam się zastanawiać czy dam radę. Mam w domu sieć wifi - router działa bez zarzutu. Do obydwu dekoderów mam jedną antenę (konwerter z dwoma wyjściami). Na stronie piszą, że muszę dokupić jakiś adapter wifi netgear? Po co mi to? Ile to kosztuje? Wszystkie inne urządzenia w domu łączą się z wifi bez jakichkolwiek dodatkowy urządzeń. Same znajdują sieć, a ja tylko wpisuję kod. To rzeczywiście takie skomplikowane? Aha, teraz mam dekoder sagecoma. Mała czarna skrzynka, która po włączeniu uruchamia się przez jakieś 3 minuty. Czy do MR będę musiał wymienić sprzęt? Czy za to się jakoś dodatkowo płaci? Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR na zasadach N-ki(dekoder główny i dodatkowe muszą być połączone w sieci LAN) dotyczyć Cię będzie jeżeli podczas migracji wymienisz dekodery na produkowane przez ADB. Może lepiej jak zostaniesz na sprzęcie po Cyfrze, bo problem z adapterami(chcąc połączyć dekodery w sieci poprzez wifi, a nie bezpośrednio kablem ethernet) dotyczyć Cię nie będzie-dekodery działają niezależnie. Tuż przed migracją idziesz do APS(początkiem lutego) i dobierasz kartę do MR oraz dekoder Pace http://ncplus.pl/oferta/pozostale-dekod ... ox-hd-pace a podczas migracji negocjujesz zwolnienie z opłat za dekoder i MR.

 

Zanim klepniesz ofertę u konsula zapytaj na forum w wątku migracji czy warto.

 

Właśnie widzę, że Ty masz Canal+Start a do tego chyba MR nie dostaniesz, więc nici z dobierania wcześniej. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być. W lipcu dobrałem opcje dodatkowe i pejsa 2 wziąłem a wypowiedzenie dawno w czerwcu u nich widniało. W c+ podniesienie pakietu nigdy nie wiązało się z przedłużeniem umowy. Można było zejść np z najwyższego na niższy.Pobierana była opłata koło 10 plnów.Nie było można zejść właśnie tylko na ten najniższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się głośno czy osoby które mając moduł CAM TNK HD i przechodząc na abonament po roku będą mogły wziąć multiroom. To samo kodowanie jak w dekoderach ADB więc konfliktu systemowego nie powinni być. Teraz tłumaczą że nie można mieć Cam cyfrydodać i dekoder enki bo i inne kodowanie i im nie bangla w systemach. Zapowiadali że w razie uszkodzenia dekodera cyfry będą wymieniać tylko na enkowe a jednak teraz to robią :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...