Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też mam białasy obecnie w MR ale miałem kiedyś mydelniczkę (przed MR miałem dwa abonamenty). Różnica spora, mydelniczki mają zbliżone oprogramowanie do turbo i sam zastanawiam się jak zdobyć w MR Standard mydelniczkę teraz. Daj znać jak uda Ci się wymienić wtedy tez będę próbował, bo te białe cegły to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pakiet Allinclusive (179 zł/m-c) z multiroomem standard, w tej chwili mam dekoder główny mediabox i dodatkowy

to biały tuner, taki kwadratowy.

Czy ktoś się orientuje jakie będą koszty jakbym chciał dobrać jeszcze dwa dekodery do multiroomu? Ile zapłacę

za nie jednorazowo i jakie koszty miesięczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

obecnie posiadam spliter i kartę seca, jednak chce zmienić sprzęt na mediabox i teraz w związku z tym mam pytanie. Z tego co czytałem na 118 stronie, multiroom standard będzie działał ze sprzętem ariva 100 i 202e. Jednak, czy trzeba opłacać ten multiroom co miesiąc? Z tego co wyczytałem na ten temat z tego wątku, bez aktywacji nowego multiroomu nie obędzie się, tylko czy jeżeli nie wezmę dodatkowego dekodera od nich, to będzie wchodziła jakaś dodatkowa opłata miesięczna za korzystanie z tej usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert85, bardzo źle wyczytałeś :wink:

 

Wzięcie mediaboxa = sprzęt i multiroom na warunkach byłej N (parowany sprzętowo Conax), a więc możesz pożegnać się ze splitterem, bo wszelkie karty Seca Mediaguard i sprzęt wynajmowany od byłej Cyfry+ będziesz musiał wtedy oddać.

 

Ariva 100 i 202E nigdy nie zadziałają w Multiroom Standard. W Multiroom Standard możesz wykorzystać jedynie wynajmowane przez nc+ duże białasy ADB-5800S lub mydelniczki ADB-2851S, które podłączasz do wspólnej sieci LAN żeby "widziały się" z mediaboxem.

 

Jedyna opcja, by w nc+ pozostać na kartach Seca, splitterach i Arivach to migracja na posiadanym sprzęcie i absolutny zakaz wymiany tunerów na ADB, w tym mediaboxa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabar dzięki za odp.

To, że nie będzie działał splitter i będę musiał oddać karty SECA to wiem ;). Jednak spodziewałem się, że będę mógł podłączyć to pod sieć LAN i puścić do tych dwóch dekoderów. Z tego co widzę, ferguson posiada w funkcjach LAN(firmware z sharingiem) coś takiego jak klient [beep], GBOX, [beep], mgcamd, mycam, IKS. Liczyłem, że jest to coś na podobiznę "sharingu". Czyli lipa z tym, jeżeli będę musiał od nich brać ich wymuszone dekodery, to pozostaje tylko pozostać przy splitterze, jednak najgorsze, że wtedy nie będą działać niektóre kanały na których mi zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak działa. Przez LAN dekodery dodatkowe odbierają tylko "pozdrowienie" od dekodera głównego, który co jakiś czas takowe wysyła. Jeśli dekoder dodatkowy nie otrzyma takiego komunikatu przez sieć od dekodera głównego, to blokują się nie tyle uprawnienia, co oprogramowanie dekodera dodatkowego.

 

Wbrew powszechnemu przekonaniu uprawnienia w Multiroom Standard nie idą przez kabel sieciowy, ale normalnie spadają z satelity na kartę (każdy dekoder dodatkowy takową zawiera) - więc samo podłączenie Arivy kablem by nic nie dało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaż to uciążliwość występuje w multiroomie nc+?? Z całym szacunkiem ale miałem przez dobrych kilka lat splliter do c+ a obecnie mam MR nc+ na 5 dekoderów i od maja (od czasu uruchomienia) zapomniałem że mam MR. Więc ciężko tu mówić o uciążliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciążliwością jest jego instalacja (jeśli ktoś nie chce wywalić kosmicznych pieniędzy w adaptery Wi-Fi lub PLC, które nie leżą na ulicy ani operator nie daje ich za darmo) - szczególnie jeśli ktoś nie ma gotowych dziur po splitterze przewodowym i musi wiercić/kombinować z puszczeniem kabli.

 

Przy 2 kartach z C+ (lub bezprzewodowym splitterze) wystarczyło tylko doprowadzić do dekodera kabel satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można winą za nieumiejętność konfiguracji obarczać MR (zwłaszcza, że instrukcja instalacji dość jasno opisuje jak to zrobić). Trzeba się pogodzić z tym że dwie karty idą do lamusa. Tak będzie prędzej czy później (oby później). Rozwiązania splliterów bezprzewodowych cenowo wychodzą podobnie do bezprzewodowego MR nc+. Sprawdzałem ceny 10 min. temu. Bezprzewodowy splliter na 3 karty (clone+) 470,00 - Rozwiązanie nc+: Router 150 zł + dwa clienty (TPlinka) po 100 zł + jakieś kable podłączeniowe (ich cena to jakieś grosze). Dodam, że bezprzewodowca nc+ można jeszcze taniej ( najtańszy router - 50zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mam na myśli (w nawiązaniu do postów wcześniejszych) osoby, które posiadają już splitter przewodowy/bezprzewodowy, że dla nich to jest niepotrzebne rozwalanie domu (przy niskich kosztach) i dodatkowe, bezsensowne inwestycje (w przypadku rozwiązań PLC/Wi-Fi).

 

Twoje porównanie dobrze pasuje do osób z kartą/kartami Cameleon, które do tej pory nie korzystały ze splittera.

Jeśli ktoś ma splitter i dekodery po C+, to nie ma najmniejszego sensu pchać się w Multiroom Standard z nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można winą za nieumiejętność konfiguracji obarczać MR (zwłaszcza, że instrukcja instalacji dość jasno opisuje jak to zrobić).... Trzeba się pogodzić z tym że dwie karty idą do lamusa. Tak będzie prędzej czy później (oby później)....
Ludzie z instrukcją nie potrafią telewizora ustawić,a co dopiero skonfigurować ten MR. Czy 2 karty Camela pójdą do lamusa? Czas pokaże. Na dzień dzisiejszy nie ma najmniejszej przesłanki,że tak będzie. Więc nie ma sensu tak pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...