Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla zainteresowanych dodam tylko jeszcze, że tak jak twierdził technik na infolinii nc+ Powerline nie działa na trójfazowym zasilaniu i nie przechodzi przez licznik. Ja podłączyłem na trzech fazach i mam w domku gospodarczym założony dodatkowy licznik (elektroniczny nie indukcyjny) i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dadzą Ci turbo, a biały będzie służył jako dodatkowy.

turbo lub mediabox, kacper 241 policz sobie koszt aktywacji (149/199 zł), choć ktoś pisał, że dostał aktywację turbo za 0zł hmmmm ale licz się jednak z aktywacją bo atpię, żeby odpuścili ten koszt

biały dekoder też ci wymienią i wtedy dochodzi aktywacja MR - 49 zł

 

kwestia techniczna zależy od tego czy chcesz MR standard czy premium, tak czy inaczej wymagane jest podłączenie dekoderów między sobą kablem ethernet, lub podłączając je do sieci domowej (można wi-fi za pomocą adapterów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś zaproponować mi switch dzieki któremu mogłbym połączyć 2 zależne dekodery z matka. Gdyż okazuje się że dekoder matka ma tylko jedno wyjscie ethernet wiec potrzebuje switcha. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/tp-link-tl-sf1005d-sw ... 78111.html. Tylko podłączenie usb. Proszę o pomoc, bądź też zaproponować inny switch . Od razu dodaje, że nie mam zamiaru łączyć sie z internetem tylko chodzi mi o połączenie dekoderów zależnych w liczbie dwóch do dekodera Głównego.

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, po wymianie turbo na mediabox przestała chodzić kolekcja VOD na białym dekoderze, wie ktoś jak to ugryzc ? Wczesniej wszystko dobrze dzialalo na multiroom premium. W sumie to prawie wszystko ;) po wymianie poki co brak rozlaczania z bialym, gdzie przy turbo wystepowalo to srednio 2-3 razy w tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, po wymianie turbo na mediabox przestała chodzić kolekcja VOD na białym dekoderze, wie ktoś jak to ugryzc ? Wczesniej wszystko dobrze dzialalo na multiroom premium. W sumie to prawie wszystko ;) po wymianie poki co brak rozlaczania z bialym, gdzie przy turbo wystepowalo to srednio 2-3 razy w tyg

 

dostałeś już nowe uprawnienia na multi? bo może korzystasz z tak zwanego demo obecnie jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych dodam tylko jeszcze, że tak jak twierdził technik na infolinii nc+ Powerline nie działa na trójfazowym zasilaniu i nie przechodzi przez licznik. Ja podłączyłem na trzech fazach i mam w domku gospodarczym założony dodatkowy licznik (elektroniczny nie indukcyjny) i wszystko śmiga.

Czy podłączyłeś do różnych faz, czy do tej samej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz połączyć kablami, i masz wystarczającą ilość wejść ethernet w routerze to poza kablami nic ci więcej do szczęścia nie potrzeba to jest najtańsza opcja

no tak, ale nie wyobrażam sobie ciągnącego się kabla korytarzem;p a zadam glupie pytanie, czy dekoder ciągle musi byc polączony z tym głównym?;p bo on tam co jakis czas pobiera autoryzacje, to jak sobie pobierze to odlaczyc ten kabelek i tak co jakis czas?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz połączyć kablami, i masz wystarczającą ilość wejść ethernet w routerze to poza kablami nic ci więcej do szczęścia nie potrzeba to jest najtańsza opcja

no tak, ale nie wyobrażam sobie ciągnącego się kabla korytarzem;p a zadam glupie pytanie, czy dekoder ciągle musi byc polączony z tym głównym?;p bo on tam co jakis czas pobiera autoryzacje, to jak sobie pobierze to odlaczyc ten kabelek i tak co jakis czas?;)

tylko, ze nie wiesz kiedy dekoder pobiera tą autoryzację więc to by była uciążliwa sprawa, a odbywa sie co kilka godzin

 

jak nie chcesz kabli zainwestuj w adaptery wi-fi, lub przenieś router do któregoś z pokoi w którym masz jeden z dekoderów i tam podłącz kablem, a drugi już bezprzewodowo z adapterem wi-fi (który trzeba wcześniej skonfigurować odpowiednio w sieci)

 

ja mam coś takiego http://www.netgear.com/landing/wnce2001.aspx, kupiłem kiedyś ze strony n-ki w lepszej niż tutaj cenie, ale już tego u nich nie widzę, są tańsze odpowiedniki z tego co widzę w okolicach 70 zł

 

A jak włączyć ten tryb czuwania?

dekoder jest w trybie czuwania, kiedy naciskasz na pilocie power po prostu, żeby nie oglądać (wtedy kiedy masz godzinę na jego cyferblacie)

 

jest tańsza opcja np. TP-LINK TL-WR702N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...glupie pytanie, czy dekoder ciągle musi byc polączony z tym głównym?".

 

Wcale nie musi. Tylko drobna zmiana oprogramowania w białym - i kable idą do lamusa.

Ale aby to nastąpiło trzeba wystosować pozew zbiorowy lub powiadomić rzeczników o tzw. ukrytych kosztach umowy przerzucanych na abonentów ADB.

Jak wiemy jest to nierówne traktowanie z tymi co mają tunery Cyfry - ci nic nie muszą dopłacać do MR.

Jednak od gadania na forum - ITI zmian nie dokona.

Kabel potrzebny jest tylko po to aby abonent nie wziął drugiego dekodera i nie poszedł oglądać np. do babci.

To takie myślenie psa ogrodnika.

Bez neta nie będziemy mieć dojścia do radia, portalu i zlecania usług z białego tunera na czarny.

 

Jest też inny sposób: reset do ustawień fabrycznych - ale ten z klawiatury panela białasa! Ustawienie np. na kanale 8 /gdzie nie przechodzą uprawnienia/ i wpisanie z pilota sekretnego kodu. Utworzona zostania Grupa/zakładka Diagnostyka/. nie wymagająca odświeżania uprawnień z głównego serwera/turbacza czy Mediaboxa/.

 

Serwer "DMS-FollowMe" device, ADB, Model: BH/DLNA Media Server, dla np. ITI-5720SX. serial: 1111-111111-1111, Manufacturer Web Page http://www.adbglobal.com.

Adres urządzenia: http://xxx.xxx.xxx.xxx:8080/upnpdev/pres/uuid_290, czyli na porcie 8080. Ostatnia grupa adresowa - adres końcówki IP turbacza.

Po włączeniu upnp w IE, po skróceniu adresu do http://xxx.xxx.xxx.xxx:8080/upnpdev wymusimy w xml cały protokół pracy serwera a w plikach upnp devices list - description documents mamy wszystko! Polecam do poczytania np. urn:upnp-org:serviceId:X_ADB_CerberService.

 

Te wiadomości nie są zabezpieczane przez producenta - i każdy znający jako tako net to widzi. Reszty wiedzy nie można publikować - regulamin Forum.

 

Aby abonenci byli równo traktowani zgodnie z prawem w sprawie dostępu do MR powinno być to opisane na stronie ncplus lub uaktualnione oprogramowanie. Proszę dopytywać u konsultantów technicznych, pisać skargi - może zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego http://www.netgear.com/landing/wnce2001.aspx, kupiłem kiedyś ze strony n-ki w lepszej niż tutaj cenie, ale już tego u nich nie widzę, są tańsze odpowiedniki z tego co widzę w okolicach 70 zł

 

jest tańsza opcja np. TP-LINK TL-WR702N

 

 

tylko, że mam Neostradę, a te propozycje chyba dotyczą internetu DSL.. a takie adaptery ADSL są chyba dość drogie... sam juz nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@user19 ma tu absolutnie rację, ponieważ jeśli kupujemy produkt, czy usługę u sprzedawcy, w dodatku na JEGO sprzęcie, to wszelkie doinwestowywanie tego przedsięwzięcia z naszej kieszeni jest kompletnie bez sensu.

 

Dla przykładu, demolka domu by przeprowadzić kable od dekodera do dekodera, czy inwestycja kilku setek w odbiorniki sieci wifi do dekoderów.

 

Sprzedawany przez nc+ MR, powinien być rozwiązaniem kompletnym w sensie technicznym, czyli w najgorszym razie, powinien być doposażany przez ITI we wspomniane rozwiązania bezprzewodowe do dekoderów ADB.

 

Łączenia dekoderów kablem, w ogóle nie biorę pod uwagę, jako rozwiązania archaicznego i wiążącego się z poważną restrukturyzacją domowego zacisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki MR? Standard czy Premium? Powerline sprawdzi się tylko przy MR Standard pod warunkiem, że dekodery będą podłączone to taj samej fazy.

 

To ciekawe. Od 2 lat mam podłączony MR premium przez powerline i działa. Odtwarzanie materiału hd też działa bez zacięć, tak samo dvbt na turbo (antena dvbt podłączona do białego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...