Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok domyślam się że MR Standard bo nie napisałeś. W Mediaboxie musi ci się pojawić zakładka multiroom. Będzie czarno-biała taka jakby wygaszona ale taka ma być. Jak klikniesz w nią pojawią ci się dane dekodera dodatkowego box+. Sprawdź czy się zgadzają dane. Jak się zgadzają to sprawdź czy czy na dekoderze dodatkowym karta jest w grupie "2" (Setap=>Diagnostyka=> Informacje o systemie) . Zakładam, że są. Teraz jeszcze napoisz Czy na dodatkowym masz jag go włączasz do prądu na 1 planszy jak się uruchamia logo "N" czy "nc+". Jak "n" to musisz pobrać nowe oprogramowanie bo inaczej nie pójdzie. No i sprawa ważna czy w routerze masz właczony serwer DHCP bo jak nie to dekodery IP nie pobiorą same.

 

Edit podałeś jak multiroom jak pisałem odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiło się kolejno:

1. Informacja o: "pairing"

2. Następnie: o zmianie konfiguracji w dekoderze i potrzebie go zresetowania.

 

Czekam....

 

Nie wiem czy to wszystko czy jeszcze ma pobrać aktualizację

 

Premium HD ale dekoder dodatkowy mam podłączony do satelity

Nie musi ale nie którzy mówią że jest problem aktualizacji na tym dekoderze

Musi czekać na zakładkę Multiroom 48H chyba że szybciej dostaniesz najlepiej dostawić MediaBox na TVP1

edit w końcu Standard czy Premium :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że na dodatkowym pobrał aktualizacje przez satelitę i mam zakładkę multiroom, która działa. Jak wspomniałem wcześniej nie mam na mediaboxie.

a po zmianie konfiguracji ta zakładka "multiroomowska" nie powinna się już pojawić. Czy to jest tylko początek zmian na dekoderze!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że na dodatkowym pobrał aktualizacje przez satelitę i mam zakładkę multiroom, która działa. Jak wspomniałem wcześniej nie mam na mediaboxie.

a po zmianie konfiguracji ta zakładka "multiroomowska" nie powinna się już pojawić. Czy to jest tylko początek zmian na dekoderze!?

czy ty w ogóle czytasz posty bo jak nie to mam dla Ciebie lekturę cofnij do tyłu 20 posty tego działu i miłego czytania :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.krupapiotr.pl/telewizja/nMultiroom.php

Moje pytanie brzmiało tylko czy aktualizacja wersji multiroomowskiej odbywa się tak jak pisałem w/w, tzn:

1. Informacja o: "pairing"

2. Następnie: o zmianie konfiguracji w dekoderze i potrzebie go zresetowania.

 

i co dalej?

Czy po tych zdarzeniach dekoder powinien mieć już zakładkę multiroom?

czy musi pobrać jeszcze aktualizację na którą trzeba czekać

 

Tak, czytam od początku ten wątek i nie znalazłem na moje pytanie odpowiedzi

 

chyba,że nie jasno się "wysławiam"

no i dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.krupapiotr.pl/telewizja/nMultiroom.php

Moje pytanie brzmiało tylko czy aktualizacja wersji multiroomowskiej odbywa się tak jak pisałem w/w, tzn:

1. Informacja o: "pairing"

2. Następnie: o zmianie konfiguracji w dekoderze i potrzebie go zresetowania.

 

i co dalej?

Czy po tych zdarzeniach dekoder powinien mieć już zakładkę multiroom?

czy musi pobrać jeszcze aktualizację na którą trzeba czekać

 

Tak, czytam od początku ten wątek i nie znalazłem na moje pytanie odpowiedzi

 

chyba,że nie jasno się "wysławiam"

no i dzięki za pomoc...

Jak znalazłeś ta stronę to wedle tej strony tak powinno działać twój multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem wiec pisze , pisze bo mam problem, a chce się upewnić żeby nie błądzić :). Ale do rzeczy jestem abonentem obu platform więc chce sobie ułatwić i z jednej zrezygnować i teraz pytanie (pytania) : czy drugą kartę do multiroom-u cyfry załatwię bezproblemowo telefonicznie czy jestem zmuszony zgodnie w forumowymi wytycznymi udać się najpierw do APS po kartę , a dopiero później migrować do ence plusa ? Dodam , że ma własnego Philipsa oraz cyfrowego sagema hd bez nagrywarki. Rezygnuję z enki ze względów technicznych , bo nie mam zamiaru wiercić kolejnych dziur w ścianach ,a jak dobrze rozumuję to wystarczy podłączy kabel antenowy do dekoderów i będzie hulało bez dodatkowych łączeń na obu telewizorach ? z góry dzia za odpowiedź na moje naiwne pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, czy jak dostałem 2 białe (5800) dekodery dodatkowe do mr standard hd to mogę je wymienić na srebrne (2851s)? Jak coś to jeszcze ich nie podłączyłem.

To już ciężka sprawa bo podpisałeś umowę i te dekodery będą wpisane do zarejestrowania w zakładce multiroom którym dostaniesz w czarnym.Więc Lipa chyba że uszkodzą z własnej winy ale na pewno będą mieli zapasie te dekodery.Zostaje utrzymać umowę i zobaczyć po 3 miesiącach bo na razie tam jest bajzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą kartę "nagra" tunelowaną przez system "seca" jedne pkt wydają inne już nie. Musisz się dowiedzieć w swojej miejscowości. Pamiętaj, że nikt nie da ci gwarancji ile podziała takie rozwiązanie. Ja sam wymieniłem kartę "kameleona" i splitter na zestaw conax od nc+. Poza tym że to kosztuje drożej to rozwiązanie to podoba mi się dużo bardziej. Teraz dodam od siebie.: Sądzę że karty cyfry nie będą utrzymywane długo ponieważ w większości przypadków jedna karta chodzi u abonenta a druga u sąsiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą kartę "nagra" tunelowaną przez system "seca" jedne pkt wydają inne już nie. Musisz się dowiedzieć w swojej miejscowości. Pamiętaj, że nikt nie da ci gwarancji ile podziała takie rozwiązanie. Ja sam wymieniłem kartę "kameleona" i splitter na zestaw conax od nc+. Poza tym że to kosztuje drożej to rozwiązanie to podoba mi się dużo bardziej. Teraz dodam od siebie.: Sądzę że karty cyfry nie będą utrzymywane długo ponieważ w większości przypadków jedna karta chodzi u abonenta a druga u sąsiada...

Już jest problem na karcie cameleona bo Polsat HD i Polsat Sport News nie ma oraz nie wiadomo jeszcze czego nie ma więc może dojść że za 4 miesiące każą wymieniać i tak grają na zwłokę z tymi kartami nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem wiec pisze , pisze bo mam problem, a chce się upewnić żeby nie błądzić :). Ale do rzeczy jestem abonentem obu platform więc chce sobie ułatwić i z jednej zrezygnować i teraz pytanie (pytania) : czy drugą kartę do multiroom-u cyfry załatwię bezproblemowo telefonicznie czy jestem zmuszony zgodnie w forumowymi wytycznymi udać się najpierw do APS po kartę , a dopiero później migrować do ence plusa ? Dodam , że ma własnego PVR BOX HD 250 GB Philipsa oraz cyfrowego sagema hd bez nagrywarki. Rezygnuję z enki ze względu na technicznych , bo nie mam zamiaru wiercić kolejnych dziur w ścianach ,a jak dobrze rozumuję to wystarczy podłączy kabel antenowy do dekoderów i będzie hulało bez dodatkowych łączeń na obu telewizorach ? z góry dzia za odpowiedź na moje naiwne pytania :)

 

sam fakt ze masz dekoder cyfry+ z dyskiem na wlasnosc powinno CIE powstrzymac by mowic o tym glosno ... cyfra+ legalnie NIGDY nie sprzedawala swoich PVR czy to z 250GB czy 500GB ... dobrze zrozumialem tak MASZ NA WLASNOSC PVR PHILIPS 250gb od cyfry+ kupiony ???

 

masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam gdzieś ten multiroom i to całe nc+ - zgodziłem się telefonicznie na ofertę platinum za 99 + multi za 10 ale Pan nie zaznaczył mi multi - od 26.03 nie dostałem dekodera więc dzowniłem cały tamten tydzień zeby wiedzieć co i jak - mówili, że mają opóźnienia więc mam czekać, dziś dowiedziałem się że ten ........ co ze mną telefonicznie umowę "podpisał" nie zaznaczył mi w umowie multi więc poprosiłem, żeby bez zbędnych kłopotów dać mi tą opcję i przesłać dekoder, ale okazało się że ni mogą mi teraz dołożyć multi. Zostsłem oszuknany i mam ich dość !!! Specjalnie po moim każdym telefonie gadali że jest ok żeby nie dać mi możliwości zerwania umowy w ciągu 10 dni (umowa telefoniczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... umowa telefoniczna zawarta na odleglosc , czy to aneksowana czy podpisana nowa , wiec powinno byc 10 dni na odstapienie od umowy nawet po podpisaniu dokumentow ... wiec jak to jest ... mozna czy nie mozna OPCJONALNIE zniknac, czy jak sie juz podpisze to okres 10 dni na rezygnacje przepada ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą kartę "nagra" tunelowaną przez system "seca" jedne pkt wydają inne już nie. Musisz się dowiedzieć w swojej miejscowości. Pamiętaj, że nikt nie da ci gwarancji ile podziała takie rozwiązanie. Ja sam wymieniłem kartę "kameleona" i splitter na zestaw conax od nc+. Poza tym że to kosztuje drożej to rozwiązanie to podoba mi się dużo bardziej. Teraz dodam od siebie.: Sądzę że karty cyfry nie będą utrzymywane długo ponieważ w większości przypadków jedna karta chodzi u abonenta a druga u sąsiada...

 

Kolego jest i rozwiązanie na multiroom nc+ że będzie działał nawet na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj sciemniasz niestety , dla nikogo nie zrobili i nie zrobia wyjatku , coz nie bede sie sprzeczac z Toba , ja wiem ze jedynie mozesz miec niemile klopty nie tylko z uzytkowaniem nabytego dekodera ... cyfra za dekoder nie wystawi-la CI rachunku ani faktury ... wiec

 

Kolego jest i rozwiązanie na multiroom nc+ że będzie działał nawet na 100 km.

 

Podziel sie nim ze mna na PW , bo zapewne chodzi o tunelowanie polaczenia internetowego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...