Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając, przyszło mi na myśl, zróbcie sobie 2 wątki:

1. MRP multiroom premium

2. MRS multiroom standard

Przyda wam się to rozdzielić.

 

Kable łączące bezpośrednio dekodery nie są zależne od typu MR tylko od dekoderów.

5800 musi mieć skrosowany kabel jeżeli jest bezpośrednio do głównego dekodera.

"Mydelniczki" mogą mieć kabel prosty, karta sieciowa sobie poradzi.

 

Gdy "n" zaczęła sprzedawać MRS, chyba z 3 mies. nie mogli sobie poradzić z uprawnieniami dla dodatkowych i przesyłali tymczasowo do nich osobne uprawnienia, nie przez główny dekoder, wiec powtórka, ale i tak załączą uprawnienia po LAN i pewnego dnia będzie nie przyjazny komunikat na ekranie jeżeli LAN nie będzie działał.

 

W MRP uprawnienia cały czas miedzy dekoderami muszą być zapięte.

W MRS uprawnienia sprawdza chyba nawet co parę min.

 

Usług sieciowych na dodatkowym było mniej jak w głównym w MRP.

W MRS na 5800 nie było nic z netVOD, na "mydlniczkach" może coś będzie.

 

@mikolajfiecek MRP bezprzewodowo da się, ale u mnie na sprzęcie 11n 300 Mb/s nagrania HD, VOD z dysku głównego się odtwarzały, najgorzej było do nich dojść, listy nagrań wymagają szybkiego połączenia, WiFi 300 Mb/s to nie jest do dyspozycji tyle ile wskazuje liczba, ja osiągam przez 1 cienką ścianę użytkowo <60 Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli MRP nie ma opcji "tylko uprawnienia".

Dla WiFi nie jest najważniejsza odległość tylko ilość przeszkód, ścian, szaf itp., prostopadle czy na skos przez ścianę, z jakiego materiału jest przeszkoda, najgorsze są lustra.

Jakie urządzenie? Na pewno nie za ~80 zł. Wyboru AP (bez routera) nie ma dużego, najczęściej poznać można że ma tylko 1 gniazdo LAN i kosztuje 11n (300 Mb/s) >200 zł.

Jeżeli w pobliżu są inne sieci WiFi można się zastanowić nad 11an (5 GHz) by nie było zakłóceń.

"n" sprzedawała NETGEAR 2001 za ponad 100 zł, ale to jest tylko 150 Mb/s i przy MRS się sprawdzał, może konsultanci nc+ również to sprzedają.

Przy MRP kabla nic nie zastąpi moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie, czy mogę wziąć w nc+ platinum i 2 MR (jeden dla siebie , drugi dla dziadka, który mieszka 500 metrów) wiadomo będe płacił 119 zł ale chociaż wyjdzie to na pół czy jest możliwość żeby MR był u dziadka? wiadomo, że to niezgodne z rgulaminem, ale trzeba sobie radzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś wcześniej MR w Cyfrze to dałoby radę, ew. idz do APS Cyfry, i powiedz, że chcesz drugą kartę Cameleon Mulitroom dla Cyfry za 20zł m/c i jesli Ci się uda, że wydadzą Ci kartę, dzwoń do NC+ i staraj się zostać na swoim sprzęcie:)

 

no własnie o to chodzi że mam 2xcameleon i 2x pace i chce się tego "super dekodera" pozbyć. Najchętniej widziałbym u siebie mediaboxy, lecz rozdają go z jedną kartą i drugi dekoder sam wiesz jaki. Dodatkowo karzą to wszystko łączyć. Od wielu lat płacę najwyższy abonament. Postaram się pogrozić odejściem dla 2 mediaboxów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś wcześniej MR w Cyfrze to dałoby radę, ew. idz do APS Cyfry, i powiedz, że chcesz drugą kartę Cameleon Mulitroom dla Cyfry za 20zł m/c i jesli Ci się uda, że wydadzą Ci kartę, dzwoń do NC+ i staraj się zostać na swoim sprzęcie:)

 

no własnie o to chodzi że mam 2xcameleon i 2x pace i chce się tego "super dekodera" pozbyć. Najchętniej widziałbym u siebie mediaboxy, lecz rozdają go z jedną kartą i drugi dekoder sam wiesz jaki. Dodatkowo karzą to wszystko łączyć. Od wielu lat płacę najwyższy abonament. Postaram się pogrozić odejściem dla 2 mediaboxów;)

 

MR Standard, oba dekodery muszą mieć swoje anteny (bo na taką odległość Ci cały sygnał z MR Premium nie pójdzie), plus właśnie WiFi na 5GHz za pomocą Nanostation (do przesyłania samych uprawnień), i powinno dać radę (acz nie daję gwarancji ;-) ).

Ewentualnie Microtic EasyBridge 5GHz, kompletny "most" zbudujesz za około 1000 zł, daje w trybie turbo do 60 megabitów (standardowo 40), więc nawet MR Premium może pociągnie, i wtedy jedna antena (przy głównym dekoderze) może starczy. Zasięg do 5 km (pod warunkiem optycznej widoczności anten, tzn. bez żadnych pagórków, wysokich bloków itp. pomiędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie: czy do przesyłania samych uprawnień w MR standard wystarczy połączenie przez wifi o niskiej prędkości. Bo nie chce inwestować w drogie AP i planuje kupić jakiś za 60 zł i łapać sygnał przez 2 piętra z routera. Wiadomo, prędkość nie będzie mega, ale to chyba dla samych uprawnień wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli MRP nie ma opcji "tylko uprawnienia".

Nie do końca to prawda, bo jak dekoder dodatkowy będzie podłączony do anteny to po lanie (Wifi) będą "szły" tylko uprawnienia.

 

Adam-T czyli znaczyłoby to, że jak mam przy MRP sygnał z satelity doprowadzony do dodatkowego dekodera i przez sieć będą szły tylko uprawnienia (pewnie mała paczka informacji) to nie jest aż tak istotna "moc" tej sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ma ktoś działający MR na pomocą instalacji elektrycznej ? Jeśli tak prosiłbym o opinie czy udało się to podłączyć i czy działa bezproblemowo

 

Pzdr

P.

 

Ja mam. Udało się podłączyć w 5 minut. Działa bezproblemowo od prawie 2 lat.

Jeżeli MRP nie ma opcji "tylko uprawnienia".

Nie do końca to prawda, bo jak dekoder dodatkowy będzie podłączony do anteny to po lanie (Wifi) będą "szły" tylko uprawnienia.

 

Adam-T czyli znaczyłoby to, że jak mam przy MRP sygnał z satelity doprowadzony do dodatkowego dekodera i przez sieć będą szły tylko uprawnienia (pewnie mała paczka informacji) to nie jest aż tak istotna "moc" tej sieci ?

 

Tylko w takim przypadku po co ci MR Premium? Wystarczy Standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Multiroom nie wiem jak skonfigurować bo na stroncie "nc plus" jest napisane piąte przez dziesiąte, modem ZTE od TP (kabel Ethernet) do switch TP-link z niego wychodzą 4 kable jeden do routera, drugi do komputera, trzeci do dekodera czwarty do dekodera. przy probie konfiguracji multiroom biały dekoder nie może się porozumieć z mediaBoxem. Jakieś sugestie porady, z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytania odnośnie multiroom standard:

1) Czy jeśli połączę mediabox+ przez AP z liveboxem(TP), a drugi dekoder przez kabel ethernetowy z liveboxem to wszystko będzie działać? Ponadto czy na mediaboxie+ będzie działać internet?

2) Mam w domu dwie anteny satelitarne, jedną od N( 80cm) i drugą mniejszą od CP( obie jednokablowe). Czy jeśli połączę mediaboxa+ dwiema antenami, a drugi dekoder anteną od CP to czy wszystko będzie dobrze odbierać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie: czy do przesyłania samych uprawnień w MR standard wystarczy połączenie przez wifi o niskiej prędkości. Bo nie chce inwestować w drogie AP i planuje kupić jakiś za 60 zł i łapać sygnał przez 2 piętra z routera. Wiadomo, prędkość nie będzie mega, ale to chyba dla samych uprawnień wystarczy?

 

 

Dołączam z pytaniem od kolegi? chce MR standard MediaBoxa i dwa białasy. Czy wystarczy zasieg wifi w całym domu do uprawnien,i czy musi byc on mega mocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie: czy do przesyłania samych uprawnień w MR standard wystarczy połączenie przez wifi o niskiej prędkości. Bo nie chce inwestować w drogie AP i planuje kupić jakiś za 60 zł i łapać sygnał przez 2 piętra z routera. Wiadomo, prędkość nie będzie mega, ale to chyba dla samych uprawnień wystarczy?

 

 

Dołączam z pytaniem od kolegi? chce MR standard MediaBoxa i dwa białasy. Czy wystarczy zasieg wifi w całym domu do uprawnien,i czy musi byc on mega mocny?

 

To zależy jaki AP jakie stropy (betonowe, jakie grube), po prostu musisz próbować

I jeszcze jaki router (jaki zasięg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam problem

Zakupiłem MR standard...mam dekoder nBox HDTV Turbo i dostałem drugi biały Box +(BXZB)

na ekranie pierwszego po interwencji w BOK dostałem komunikat że MR Standard jest uruchomiony....ale nie ma zakładki Multiroom w Ustawieniach.

Po spięciu dekoderów bezpośrednio kablem Ethernet (skrosowanym) i według instrukcji z BOK po wpisaniu ręcznie adresu IP w obydwu dekoderach nie łączą się :(

Na białym jest ekran z błędem połączenia.

 

Ale jeżeli biały dekoder dam w zakładce SIEĆ z zaznaczeniem Bez sieci to dekodery się łączą.

 

Już nie wiem jak to opanować, a do BOK nie mam już sił dzwonić.

Czy musi być zakładka w ustawieniach MULTIROOM ??? i czy po wpisaniu ręcznie adresu sieci 192.168.003.001 i na drugim 192.168.003.002 tak jak w instrukcji ma to działać ?

Prosze o łopatologiczne wytłumaczenie bo już mnie skręca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrętkach dobrze zaprasowane końcówki?

Na forum n było kiedyś to dobrze opisane ale teraz nie ma tego.

Sprawdziłem u siebie i na czarnym turbo w ustawieniach mam zakładkę MULTIROOM i jak kliknę lista dekoderów to mam tam dwa numery. Sprawdź dokładnie czy masz tą zakładkę?

A w dwóch dekoderach ustaw konfiguracja automatyczna w zakładce internet chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...