Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, wszystko już u mnie działa. Wystarczyło poczekać na aktywację.

 

Jest tylko jeden problem. Posiadam pakiet All Inclusive, na TV z multiroomem działa wszystko - HBO, Cinemaxy itp itd oprócz CANAL+ i pokrewnych. Czy C+ powinny być w multiroomie, czy one odpadają?

Wszystkie kanały które masz w czarnym masz mieć i w białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie polacze je do sieci przewodami bo nie mam takiej mozliwosci. Sa ze soba polaczone tylko, a do internetu nie a chce to polaczyc jakos, tylko nie wiem czy trzeba kupowac jakis specjalny router czy wystarcza takie urzadzenia z linka plus kabelek do dekodera od nich co mysle ze zrobi to co opisujesz, czyli polacze dekodery ze soba przewodami.

 

Niezbyt to zwiezle co napisalem, ale mysle, ze ma sens...chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zaufania do WIFI kabel co kabel , no ale opinie sa podzielone , grubosc scian przeszkody zaklocenia to wady WIFI nawet przy podkrecaniu sily sygnalu tym co podales w linku

 

BACA "uzyczylem" Twoje male logo NC+ , nie moglem nigdzie znalesc takiego wymaganego , dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy router od dekodera jest z 7 metrow takze spokojnie o zasieg sie nie boje...jest tylko ciezko przeprowadzic kabel bo trzeba by demolowac wszystko. Myslalem by zastosowac to urzadzenie nie do wzmocnienia sygnalu a raczej tylko do samego doprowadzenia netu te pare metrow dalej, ale nie wiem czy to w ogole zadziala? Tam jest wejscie na kabel ethernal i jak rozumiem go podlaczam do bialego dekodera, drugie takie urzadzenie do czarnego...a wtedy no wlasnie znowu nie mam gdzie wepnac kabla zeby polaczyc dekodera by w ogole dzialal multiroom, to wtedy takie rozwiazanie tez "zrobi" multiroom?

 

To na zdjeciu to sa tego typu urzadzenia co dalem linka czy cos innego? Bo jednak kupno routera z AP plus jakies inne urzadzenia jeszcze to wyjdzie drozej niz dwa te ustrojstwa z linka plus dwa kable ethernet 1m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prz3m3k1

 

Kartę dali mi w APS w Magnolii we Wrocławiu. Załatwiona od ręki, trwało to max 10 min. Pakiet jaki masz nie ma znaczenia, tak przynajmniej mi się wydaje, bo najpierw zapytałem o możliwość i dostałem odpowiedź z ceną, bez pytania jaką ofertę mam. Nie wiem czy telefonicznie można załatwić, po fuzji załatwić coś przed telefon to lekki kłopot. Ja wolałem jechać osobiście, chwila moment i wróciłem z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro to sprzedawali to znaczy ze to dziala...w sumie to chcialem zebyscie tylko napisali czy takie cos zadziala...a sie okazalo, ze nawalilismy z 10 postow...thx za odpowiedz. Moze bym kupil dedykowane, znacie nazwe tego konkretna?

 

Ja mam takie coś:http://allegro.pl/internet-i-siec-lan-po-kablach-z-pradem-dlan-fv-i3128655426.html i śmiga nawet multiroom premium (tzn. drugi dekoder nie jest podłączony do anteny sat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko już u mnie działa. Wystarczyło poczekać na aktywację.

 

Jest tylko jeden problem. Posiadam pakiet All Inclusive, na TV z multiroomem działa wszystko - HBO, Cinemaxy itp itd oprócz CANAL+ i pokrewnych. Czy C+ powinny być w multiroomie, czy one odpadają?

Wszystkie kanały które masz w czarnym masz mieć i w białym.

 

W białym brakuje mi wszystkich kanałów CANAL+, chyba będę musiał do nich dzwonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo poważnie biorę pod uwagę zaopatrzenie się również w Multiroom nc+. Tematem zainteresowałem się od kiedy Cyfra+ zaoferowała taką możliwość, ale jedyną opcją było bodajże podłączenie drugiego dekodera do anteny (czy tam głównego dekodera), a nie chciałem się zbytnio bawić w "rycie" ścian. Teraz widzę, że można skorzystać z opcji z wykorzystaniem Wi-Fi, co byłoby dla mnie dużo wygodniejsze. I tutaj kieruje swoje pytanie, bo nie jestem pewien czy dobrze rozumiem to co już wcześniej tutaj przeczytałem i czy rozumiem te instrukcje ze strony nc+.

 

Czy zaopatrując się w jeden adapter WiFi do głównego dekodera, muszę kupować drugi adapter do drugiego dekodera (multiroom)?

Czy muszę coś łączyć kablem z dekoderem głównym, który znajduje się piętro niżej?

Czy WiFi które ma średnią prędkość 16-20 Mb/s, poradzi sobie z bezproblemowym odbiorem kanałów HD, czy raczej mogę się spodziewać, że obraz będzie się mi co jakiś czas zacinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba dekodery musza być ze sobą "jakoś" połaczone (LAN, WiFi, Transmiter) więc przy WiFi tak

Jeśli WiFi to wyżej dałem rysunek takowego połączenia :)

MR Standard dekoder czarny przesyła tylko uprawnienia, w MR premium nie musi byc anteny sat do białego dekodera przesyła wsio więc to już zależy (Ściany, zasięg, teściowa :P etc) mogą spowolnić i zakłócić

 

U mnie WiFi się nie sprawdziło. Gdybym miał wybierac coś bez kładzenia kabla LAN wybrałbym transmitery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...