Skocz do zawartości

Terratec H6 - problem z działaniem pod Win 10


Tim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc specjalistów od softów i sterowników do tunerów USB.
Zainstalowałem leciwy już tuner USB Terratec H6 na komputerze stacjonarnym z Win 10. Tuner widoczny jest w systemie, uruchamia się, wyszukuje programy. Niestety pomimo wysokiej jakości sygnału, obraz cały czas się tnie (zarówno podczas oglądania DVB-T jak i DVB-C). Sygnał nie jest przesterowany.

Próbowałem oglądać w aplikacjach DVBViewer oraz SmartDVB. Na obu to samo. Wcześniej na laptopie z Win 7 działał bezproblemowo.
Sterownik jest w wersji 5.09.1202.00 i nowszego niestety nie znalazłem (http://terratec.ultron.info/Receiver/TERRATEC_H6/). Czy można zainstalować jakiś inny sterownik (typowy dla Win 10), pod którym tuner będzie działał? A może to kwestia jakichś ustawień w Win 10, a nie samego sterownika?
Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie za wiele pomogę, sprawdź dwa tematy:

  • czy stick jest wpięty w USB 3.0 - jeśli tak, przepnij do 2.0, większość kart reaguje dość alergicznie na korzystanie z 3.0, choć w teorii powinno być lepiej
  • sterowniki być może by się znalazły, ale wymagałoby to sporo eksperymentowania i jest ryzyko zaśmiecenia sobie systemu - karta jest oparta na popularnym wiele lat temu klocku eMPIA EM2884, na tym samym jest np. PCTV 520e, do którego na FTP PCTV (ftp.pctvsystems.com, logujesz się anonimowo, sterowniki są w "TV/driver/PCTV 70e 80e 100e 320e 330e 800e") widzę coś o rok nowszego, może też dopasowałoby się coś jeszcze innego, ale to metodą prób i błędów, nie mam żadnego "pewniaka" :(

H6 o ile pamiętam nie miał DVB-T2, także nie wiem, czy warto inwestować w temat sporo czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...