Skocz do zawartości

Zakupić dvb viewer czy ProgDVB + ProgTV?


rocklee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za jakiś czas kupię tuner usb dvb-t2, więc potrzebuje do niego porządnego oprogramowania (na razie mam sprzęt aver volar hx) i nie wiem, które z wymienionego w tytule oprogramowania jest lepsze? Czy może coś innego wybrać? Przy okazji proszę o odpowiedź w wątku dotyczącym wyboru tunera usb dvb-t2 :) Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem DVB Viewer jakiś czas temu, zachęcony choćby tym, że miał oferować, w przeciwieństwie do Prog DVB obsługę HBB TV. Problem w tym, że HBB TV przy polskich kanałach, szczególnie TVP niezbyt dobrze w tym programie działa i nie wygląda na to, żeby autorzy mieli coś z tym zrobić, chyba nie zależy im na innych rynkach, niż niemieckim. Z Prog DVB korzystałem dawno temu, więc trudno mi przesądzać, czy jest gorszy, czy po prostu przyzwyczaiłem się do DVB Viewera. DVB Viewer, nie licząc bubla z HBB TV, działa moim zdaniem dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz obslugiwac ten program? Pilotem z fotela czy mysza? Bo jesli to drugie to masz 2 inne bardzo dobre, bezplatne programy - AltDVB i SmartDVB. ProgDVB odpada u mnie w przedbiegach. DVBViewer jest ok jesli zamierzasz z kompa z winda zrobic tuner i zalezy ci na niezlym OSD. Jesli jednak chcesz sledzic tv w okienku przy pracy z komputerem to zainteresuj sie tymi dwoma wymienionymi przeze mnie programami (wiecej o nich poczytasz na tym forum w dziale o kartach DVB).

 

Co do wyboru karty. Zwracaj uwage na support w linuxie. Nie kazda karta jest wspierana. Powiesz zapewne ze nie interesuje cie linux, ale przy pomocy gotowych dystrybucji takich jak np. LibreELEC mozesz w bardzo prosty sposob zrobic z kompa pelnosprawne centrum multimedialne i wtedy wsparcie sprzetu w linuxie bardzo sie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - no chciałbym używać pilota. Testowałem te darmowe i w alt za nic nie umiem rozgryźć, by mi odbierał dvb-t i 2. Tzn. Łapie oba, ale na jedno uruchomienie działa - t lub - T2. A w drugim kodeków mi nie wykrywa pomimo, że reszta je widzi xD i ogólnie bezproblemowo działa u mnie progdvb tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...