Skocz do zawartości

odbiór C+ DVB-S + DVB-T2 na podstawowej liście kanałów w TV


dojarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

szukam sposobu na połączenie kanałów C+ (DVB-S) z naziemnymi (DVB-T2) w ramach podstawowej listy kanałów (w TV lub w dekoderze). Do tej pory używany jest dekoder na kartę ITI 2850 COMBO, ale jego czas się skończy w połowie 2022, bo on ma tuner DVB-T (nie 2). W tym dekoderze kanały sat są poniżej numeru 1000 a od 1001 wskakują naziemne. O ile mi wiadomo, C+ nie ma obecnie w ofercie dekodera DVB-S + DVB-T2. Mam więc dwie opcje:

- kupić nowy telewizor z taką możliwością 

- kupić nowy dekoder z taką możliwością

 

Preferowana jest opcja z TV (brak dodatkowego pudełka, prostota obsługi), ale z podstawową listą kanałów, a nie tworzeniem ulubionych i przełączaniem się, bo korzystać z tego będą osoby niezaawansowane w obsłudze TV. Google mówi, że Philipsy z Androidem tak miały (mają?) ale ich support coś mi mocno ściemnia i już sam nie wiem, czy jest to możliwe, czy nie. Może jest ktoś z TV Philips (lub innym), kto mógłby potwierdzić/zaprzeczyć czy jest to możliwe?

 

Jeśli opcja z nowym TV nie wypali, to będę musiał nabyć jakiś dekoder. Czy takie coś (pierwsze z brzegu z oferty Hollexu):   

Opticum HD Sloth Combo Plus Mini (ze slotem na kartę)

lub

AB CryptoBox 752HD Combo (ze slotem na moduł CI+)

zda egzamin? Czy może w przypadku niezależnych dekoderów też jest z tym problem? 

 

Dzięki z góry za każdą podpowiedź, bo w swoich poszukiwaniach dotarłem do ściany. W sklepie / salonie nigdzie nie ma dwóch źródeł sygnału do podłączenia i przetestowania, na YT o takich rzeczach nie mówią, w instrukajcach tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki, czytałem, w sumie wygląda na to, że jedyną rozsądną opcją TV jest Philips z Androidem, niestety z listą ulubionych (a nie podstawową). No ale skoro ta ulubiona jest domyślna po włączeniu i w pełni obsługiwana przez +/- i numerki na pilocie, to chyba trzeba będzie iść w tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sony Android TV także jest taka możliwość. 
Ale wyrzuca z ulubionych po wybraniu numerka na pilocie.
Wybór kanału następny/poprzedni działa poprawnie, można także bardzo łatwo zmienić kanał z dużych przewijanych kafelków na dolnym pasku, gdzie na każdy kafelku widać nazwę i numer kanału, zdjęcie audycji, czas trwania programu od do z jego nazwą z możliwością rozszerzenia opisu z EPG. Na liście ulubionych są jeden po drugim naziemne i satelitarne.

Tutaj masz przykład jak te kafelki wyglądają

0B6095BF-0385-4119-A623-89812D6D991C.thu

Listę ulubionych trzeba wybierać z dolnego paska po uruchomieniu telewizora. Robi się klawiszem TV na pilocie i podświetleniu odpowiedniej pozycji z paska, tak jak na zrzucie są podświetlone "Popularne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...