Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@PIERWSZY WPIS POWYŻEJ @czerstwy'ego

 

A przy zamówieniach przez telefon albo internet jak ma klient sprawdzić? Zamówić, sprawdzić i zwrócić? A po tej akcji wymiany za 0 zł, gdy się pogorszył obraz, to jak ma zwrócić? Tylko z pomocą Rzecznika Konsumenta i UOKiK, bo takie są zapisy w umowach pewnie, że nie ma opcji.

 

Ale jak to nie ma innej możliwości? Jeśli kogoś stać, to kupuje sobie na wolnym rynku dekoder i wkłada kartę. Co ma z tego nc+ w ogóle, że musi serwisować setki tysięcy dekoderów, jeśli nie potrafi nawet dostarczyć w pełni wartościowego sprzętu albo raczej usługi aktualizacji?

 

Co to ma w ogóle być? Ponoć dekoder WPB+ nie był zły na początku, a dopiero po jakiejś ostatniej aktualizacji stał się gorszy od jakości przeciętnej. Tak tu piszą inni. W tematach o dekoderach CP jest podobnie - żeby nie było, że piszę na czyjeś zamówienie.

 

@DRUGI WPIS POWYŻEJ @czerstwy'ego

 

Jakikolwiek operator nie jest winny wcale, że dostarczany przez niego sprzęt nie działa poprawnie i że wymusza użytkowanie swojego wadliwego sprzętu, tylko użytkownik jest winny? Czy to Polka, czy to Polak mają być zawsze winni? :crazy:

 

Ja nie mam możliwości przetestowania w APS tych dekoderów, w sumie to żadnych dekoderów, bo na tym czymś w kształcie plusa z mikro telewizorkiem nie da się. Pic na wodę, fotomontaż! Ale się chyba rozejrzę za jakimś posiadaczem, żeby się samemu przekonać na własne oczy. A wtedy wiesz co tu będę robił w tym temacie? :popcorn:

 

Ja mam pewne przypuszczenia, o których jeszcze tu nie czytałem. Widziałem już kilka sztuk tych wynalazków nazywanych TV LED. Jakość obrazu tych szrotów w stosunku do mojej starej już plazmy HD Ready (sic!) pozostawia wiele do życzenia. Trzeba mieć jakąś wadę wzroku, żeby nie widzieć różnicy, albo po prostu żyć beztrosko i nie przywiązywać wagi do jakości obrazu. Dziwne trochę, że jest tu na foum sporo fanów piłki nożnej dyskutujących o cenach abonamentu i podwyżkach w nc+, ale mało kto się wypowiada o jakości obrazu w tym temacie. Może nie wymienili sobie jeszcze tego dekodera, a może na ich LEDach nie widać żadnego spadku jakości i z radością kibicują dalej? Nie wiem. Wiem, że nawet w tematach o dekoderach konkurencyjnej platformy jest mowa o różnych awariach po aktualizacjach (dopiero zacząłem czytać o poszczególnych dekoderach w CP). Coś jest jednak na rzeczy, bo dekoder to wytwór techniki, a nie tylko wytwór marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale przy nowej umowie masz 14 dni na odstąpienie od umowy.A gdy wymieniasz dekoder przez infolinię to i tak odbierasz go w punkcie NC+.W dekoderach konkurencji żadna aktualizacja nie popsuła jakości obrazu więc nie opowiadaj bajek.Po aktualizacjach były inne problemy ale nie związane z obrazem.Skoro uważasz że ten dekoder jest wadliwy to spróbuj go reklamować i udowodnić to operatorowi.Jestem pewien że nie ważne gdzie się odwołasz to i tak nic nie wskórasz.Jest internet ja gdy coś nabywam to czytam oceny i podejmuję dopiero decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@medzik1992

 

Witam! Nie wiem! Idź może gdzieś na jakieś testy WPB+? Najlepiej na plazmie FULL HD ustawionej w trybie domowym a nie sklepowym (w sklepie albo w APS, jeśli mają w ogóle jakiś duży TV, a tym bardziej plazme, robisz reset do ustawień fabrycznych i wybierasz tryb domowy) podłączonej bezpośrednio kabelem HDMI z WPB+?

 

Pamiętaj, aby zdać relację z testów! Pamiętaj, że w planach są dekodery Ultra HD za rok, dwa, może trzy, ale u nas nie ma jeszcze żadnej TV w 4K!

 

@czerstwy

 

A gdzie napisałem, że u konkurencji były problemy z jakością obrazu? Zauważyłeś w ogóle, że przytaknąłeś, że w WPB+ są takie tym swoim stwierdzeniem imputującym mi coś, czego nie stwierdziłem w ogóle?

 

Dobra, dobra! Niemieckie koncerny motoryzacyjne też narzucały innym swoje normy emisji spalin EURO 1,2,3,4,5,6, a zaraz się będą rakiem z tego wycofywać, bo wyszło w wojnie o prymat gospodarczy, że sami się ich nie trzymali. A Ty chcesz, żebym Ci coś udowodnił, czego jeszcze nie widziałem? Teraz narzekają nieliczni, a ja właśnie teraz jestem w internecie i czytam właśnie te oceny i podjąłem już decyzję, że nie. Nie decyduję się na WPB+, choć rzekomo kiepski obraz to tylko jeden z powodów. U konkurancji wcale lepiej to nie wygląda. Może tylko trochę lepiej, jeśli chodzi o sprzęt, a to już zawsze coś.

 

To, że WPB+ razem z WB+ wyglądają minimalistycznie, to nie jest najwyraźniej żaden trend w modzie. Ciekawe, ile kosztowały badania nad wyborem obudowy? Dzisiaj firmy stawiające przede wszystkim na marketing, czyli wszystkie duże korporacje, a nie na klienta, takie badania traktują jako mówiące więcej od klienta i jego potrzeb niż on sam za siebie mówi. Przypuszczam, że jeśli prawdą jest niska jakość obrazu WPB+, to czy mogłoby to być spowodowane jakimiś ustaleniami, że w Polsce większość TV to są LEDy z kiepską jakością obrazu i klient żadnej zmiany jakości obrazu nie odczuje? Teraz się do tego zastanawiam, czy celowym nie było przypadkiem wdrożenie energoszczędnej jakości LED i czy ULTRA HD to będzie tylko powrót do HD? Zawsze coś. Zawsze powstaje jakieś marketingowe hasło i jest zwiększona sprzedaż. Jedenk krok w przód, a czasem jeden krok w tył. Ktoś coś pewnie wie, ale nic nie powie. Pozostają tylko domysły, na które mało kto z pokolenia fejsika zwraca uwagę. Zwykła makdonaldyzacja życia. Dlatego właśnie ważna jest kontrola państwa nad korporacjami, a nie samowolka korporacji w państwach. W USA do sądów można iść z byle drobiazgiem i wygrać z korporacją farmaceutyczną, a co dopiero z operatorem TV. Pytanie, czy w przypadku WPB+ jest o co walczyć?

 

I tak wolę filmy czarno-białe z dobrą fabułą niż kolorowe HD ULTRA 444K :P Piłka nożna w czasach czarno-białych TV była rozrywką pełną emocji, a dzisiaj to tylko kolejny mecz. W dodatku mecz w HD ULTRA 444K :P

 

A tak na poważnie! Czy podłączał ktoś może WPB+ do tradycyjnego, kineskopowego TV? Kiedyś widziałem bardzo kiepskiej jakości kablówkę (nie było jeszcze stringów na NTC :P ) na jednym z ostatnich płaskich, a może prawie płaskich TV CRT chyba produkcji SONY i obraz wyglądał jak prawdziwa żyleta, jakby na plazmnie FULL HD, a nawet lepiej. A gdy znajomy wchodził do sklepu RTV, to wtedy TV LCD same się chowały do kartonów w magazynach :P

Edytowane przez Homo Satiens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@medzik1992 Cofnij się 10-15 stron wstecz i trafisz po dobrnięciu tutaj na sporo opinii po aktualizacji WPB+, która rzekomo zepsuła jakość obrazu. Zrób gdzieś testy i opisz je tutaj! Jeśli wymienisz na WPB+, to daj znać, jak wygląda jakość obrazu, OK? Dzisiaj wszelką elektronikę producenci starają się produkować po najmniejszej linii oporu jakości, którą sobie i nam próbują oferawać jako bardzo tanią i bardzo nowatorską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Ten dekoder, który mam był już za czasów cyfry. Interesuje mnie czy będzie jakaś poprawa jakościowa w odbiorze. Mam dobry TV lg 47lb670v i może nie są wykorzystywane możliwości tego telewizora.

Moja oferta nc+ na dzień dzisiejszy wygląda następująco:

 

Wybrana oferta:

Comfort+

Opcje dodatkowe:

Najem ultraBOX+ Multi+ HBO Premium Sport &Film Eleven Sports

 

za wszystko razem płacę 102,85 zł

 

Dowiadywałem się w punkcie w swoim mieście, że gdybym chciał wymienić dekoder musiałbym zapłacić aktywację 30zł jednorazowo plus co miesiąc 10zł za wynajem dekodera. Tak naprawdę nie wiem co robić. Umowa kończy mi się w lipcu.

Edytowane przez medzik1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie ma Pace tylko Phlilipsa czyli z tego co czytałem jeszcze gorszy dekoder jeśli chodzi o działanie.Ja na takich warunkach nie brałbym tego dekodera 30 zł aktywacji i najmu 10 zł/miesięcznie.Ja go dostałem za free i to bez przedłużania umowy.Jeszcze 5 zł/miesięcznie bez aktywacji to oferta godna rozpatrzenia ewentualnie Mediabox ale na tych samych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem Pace PVR na Wi Fi P.box. nawigowanie  po EPG w tym pierwszym było chyba prostsze (chyba że ja czegoś nie kumam). Mianowicie chodzi o to, że kiedy jestem w widoku kanału, który jest obecnie nadawany w Pace było tak, że jak przeskakiwałem pilotem na nazwę kanału i wciskałem inny nr kanału to pojawiała mi się nazwa kanału na EPG i co w danej chwili na nim jest nadawane. W WiFi P. Box jak tak zrobię od razu mi na ten kanał dekoder przełącza. Trochę mnie to denerwuje, bo oglądając np TVP 1 i chcąc podejrzeć co leci w danej chwili na np HBO muszę trzymać tak długo przycisk na pilocie aż dojdzie numeracja do pozycji 50 z pozycji 11. Na PACE po prostu sobie przełączałem na pilocie podgląd na np nr 50 i widziałem to na EPG. Mam nadzieje, że jasno opisałem problem. Może ktoś mnie oświeci i może to ja jestem jakiś nie kumaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie !Udało mi sie wymienić na Mediaboxa bez zadnych dopłat .Pan w punkcie nc+ okazał się bardzo miły i wyrozumiały.Cieszę się ze mam  z powrotem super obraz :curious:  .Do @Homo Satiens posiadam ten model tv Samsung 48 UHD Smart JU6000 Seria 6 ,więc to juz chyba bardziej z górnej pólki ???? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie !Udało mi sie wymienić na Mediaboxa bez zadnych dopłat .Pan w punkcie nc+ okazał się bardzo miły i wyrozumiały.Cieszę się ze mam  z powrotem super obraz :curious:  .Do @Homo Satiens posiadam ten model tv Samsung 48 UHD Smart JU6000 Seria 6 ,więc to juz chyba bardziej z górnej pólki ???? :roll:

Ale oczywiście wiesz, że ten wifipremin to mediabox w innej obudowie ? :). Także taki sam super obraz miałeś już do tej pory :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...