Skocz do zawartości

Tunery Globo, Opticum itp.-pytania, problemy, doświadczenia


Koz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewny problem gdyż od pewnego czasu w moim tunerze HEVET 5518 FTA DIGITAL 500 pojawia sie taka niebieska odcień podczas włączania grafiki ekranowej jest ona silniejsza a podczas oglądania dowolnej stacji pojawia sie poświata pomiędzy ludzi oraz przedmioty co mam zrobić pomóżcie,

Z góry dziękuję za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Posiadam Opticum 7100CX. Zauważyłem, że obraz jest rozciągnięty w lewo (np. logo tvn24 jest na styk z lewą krawędzią ekranu). Widać to na ekranie telewizora. Na karcie TV czy na podglądzie z okna na liście kanałów jest OK. Wcześniej miałem podłączonego Stronga i było wszystko w porządku. Jak temu paskudztwu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam

Dziś po zaktalizowaniu softu i listy kanałów w tunerze GLOBO 7010CR nie moge na nim ogladac żadnych kodowanych kanałów, wyskakuje informacja "Kanał zakodowany" , bądź "brak lub słaby sygnał" (niekodowane chodzą) .Posiadam orginaly pakiet Cyfry. Po właczeniu tunera na jego wyswietalczu wyskakują takie kreski _ _ _ _ (na górze i na dole) zamiast 0000

Wgralem soft ze strony http://www.globo.com.pl/pl/tunery/t_globo7010cr.htm, (Software (5119) 2.4.37 + lista kanałów TNK 28.10.2008) wraz z listą kanałw według instrukcji viewtopic.php?f=17&t=5605#p118442

 

Przed aktualizacją wszystko działało.

 

POzdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Na którymś forum czytałem, że Globo HD S1 (9500HD jest tunerem podobnym, to pewnie podobny problem też może występować) nie bardzo działa z niektórymi plazmami Panasonica (sam mam P46G10E i jest ok). Ale wspomniany problem dotyczył, tylko 1 konkretnej wersji oprogramowania (której dokładnie też nie wiem). Myślę. że aktualizacja softu może pomóc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje pytanie dotyczy tunera: Opticum 4060 CX Plus.

jest taki problem, otóż pewien użytkownik na tym forum napisał ciekawy post, właśnie dotyczący tego tunera i jego wady.

Cytuję tę wiadomość: "Opticum ma jeszcze jedną wade lub ja nie potrafię tego obsłużyć ale już kombinowałem wszystko..mianowicie : Chce sobie wpisać jakąś jedną częstotliwość żeby wyszukał kanały np wpisuje 13535 v i daje przeszukaj satelite to tuner owszem wyszukuje na początku tą częstotliwość ale zaraz "jedzie' po wszystkich transporderach i zamiast wyszukac mi konkretnego kanału to przeszukuje całą satelię"

i tu mam pytanie do użytkowników opticuma 4060 CX Plus: czy tylko ja i ten pan co zacytowałem jego wiadomość, mamy tak właśnie?, i drugie pytanie czy coś można z tym zrobić? - mam na myśli, o update nowego softu czy coś w tym stylu. Czy jest ktoś na forum kto jest w stanie pomóc z tym problemem? dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zle podchodzisz do sprawy. Trzeba wejsc w EDYCJE transpondera. Wpisac parametry. I jezeli jest w liscie ten transponder to dostaniesz potwierdzenie ze takowy istnieje. Jezeli jest nowy to go dopisze. I teraz wazna sprawa. Jest roznica miedzy : przeszukaj satelite, a przeszukaj transponder.

Po wpisaniu parametrow musisz miec do wyboru opcje skanuj transponder. U mnie tak to dziala. Owszem jezeli wybiore opcje skanuj satelite to przeskanuje wszystko co znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie,być może głupie i bez sensu no ale kto pyta nie bładzi.Otóż mam dekoder opticum x10 z TNK.Jest on podlączony do tv lcd za pomocą chinczi.Wcześniej był podłączony przez euro ale zmieniłem połączenie bo mam teraz lepszy obraz.Z tego co wiem to ten dekoder nie ma wyłaczenie czasowego.Obecnie ustawiam sobie wyłaczenie czasowe tv i chciałbym zeby jednoczesnie dekoder przechodził w stan czuwania.Czy jest taka mozliwośc ze poprzez sterowanie w tv wylączał mi sie takze dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...