Skocz do zawartości

[13.09]Kompendium promocji CP + podmiana dekoderów + kary


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pytałem się tutaj o podmianę dekoderów, w związku z końcem obecnej umowy pod koniec stycznia. I ten moment nadchodzi coraz to większymi krokami, więc mam prośbę o radę:

1. Czy rozwiązać obecną umowę i podpisać nową-umowa na 29 miesięcy, koszt dekodera 249 zł

2. dokonać podmiany dekodera SD na HD

a) w czasie trwania umowy(okres podstawowy) - koszt dekodera 399 zł !!!

B) po przejściu na czas nieokreślony(po okresie podstawowym) - umowa na 24 miesięcy, koszt dekodera 199 zł?

Może pozostawić bez zmian?

 

I chyba ostatnia rzecz: Czy po dokonaniu podmiany dekodera SD na HD po okresie podstawowym jest jakiś obowiązek na kanały HD? Czy np. wystarczy podpisać umowę na Familijny + RelaxMix bez dobierania kanałów HD? Przy tym pakiecie(Fam+RM) są gratis kanały HD przez 6 miesięcy(bez HBO HD)? Po tych 6 miesiącach rezygnuje się z nich czy sami "odcinają"?

 

Kiedy skończy się okres podstawowy umowy tracisz gwarancję na dekoder, chyba, że był on dzierżawiony.

Lepiej jest wypowiedzieć umowę teraz i wziąć nawet w tej chwili nowy sprzęt, pytanie tylko czy w dzierżawę, czy też na własność.

Jeżeli konkretnie ma być to model HD to polecałbym umowę 12mc (wówczas jedyna opcja to dzierżawa dekodera HD) - cena aktywacji dekodera 98zł + 1zł za udostępnienie dekodera na cały okres trwania umowy. Dodatkowo NIE musisz dobierać ŻADNEGO kanału HD (chyba, że chcesz). A w przyszłym roku 5 grudnia wypada 10 lat CP - wówczas można wybrać coś :)

 

Natomiast zwykły dekoder (mini, echostar 717a, samsung s305g) przy umowie 12mc lub 29mc kosztuje na własność 99zł. Natomiast dzierżawiony 49zł.

 

 

I chyba ostatnia rzecz: Czy po dokonaniu podmiany dekodera SD na HD po okresie podstawowym jest jakiś obowiązek na kanały HD? Czy np. wystarczy podpisać umowę na Familijny + RelaxMix bez dobierania kanałów HD? Przy tym pakiecie(Fam+RM) są gratis kanały HD przez 6 miesięcy(bez HBO HD)? Po tych 6 miesiącach rezygnuje się z nich czy sami "odcinają"?

Zarówno w opcji PO jak i W TRAKCIE trwania umowy nie ma obowiązku dokupienia kanału/ów HD. Chyba, że na wyraźne życzenie :) [Owe kanały są w gratisie 3 mc lub 6 mc w zależności od wariantu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

17 stycznia umowa przejdzie na czas nieokreślony, czyli po tym przejściu nie mogę podmienić dekodera SD na HD? Czy mogę? W grę wchodzi Pakiet Familijny + RelaxMix(jestem skłonny podpisać umowę na dwa lata i zapłacić 199zł za dekoder). Dekoder, który obecnie posiadam już chyba z rok nie ma gwarancji.

 

Ewentualnie teraz to sobie odpuszczę i poczekam na nieokreślonym do tych urodzin, ale jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 18 stycznia, kiedy umowa jest już na czas nieokreślony można podmienić dekoder na HD za 199zł z dwuletnią umową.

A 16,17 stycznia zapłaciłbyś więcej :)

 

A i co najważniejsze zapytaj o numer rachunku bankowego po zamianie dekodera (bo będzie inny), a do umowy nie dostajesz ani druków, ani zestawienia płatności, czy też NOWEGO NUMERU KONTA :/ - to jest głupota, ale ktoś kompetentny taki numer dla Ciebie znajdzie (kwestia 2 minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli wszystko jasne. Jeszcze dla jasności na jaki czas są gratis te kanały HD dla Pakietu Familijnego i RelaxMix. Czy po tym gratisie te kanały przechodzą na czas nieokreślony i trzeba je wypowiedzieć? Czy po prostu jeśli nie wyrażę nimi zainteresowania to ich nie będzie?

 

A co do tego numeru rachunku bankowego to do kogoś kompetentnego musiałbym się udać na drugi koniec Polski, czyli do Lublina :wink: No, i później to chyba wystarczy zamawiać blankieciki do wpłat? Tam powinno być wszystko już ładnie wypełnione :D

 

Przy okazji:

6a) Z pakietem Familijnym + Super Film - 49zł | Umowa 12 miesięcy | 1mc - MAX [0zł] || 2-3 mc - pakiet wybrany przy umowie [0zł] || 4-12mc - 37,90zł

Jest to przy wszystkich punkatch 6a i 7a przy Mini za własność.

Chyba znowu drobny błąd wyłapałem, ale to by była promocja. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne. Jeszcze dla jasności na jaki czas są gratis te kanały HD dla Pakietu Familijnego i RelaxMix. Czy po tym gratisie te kanały przechodzą na czas nieokreślony i trzeba je wypowiedzieć? Czy po prostu jeśli nie wyrażę nimi zainteresowania to ich nie będzie?

 

Jeśli nie wyrazisz zainteresowania, nie będziesz musiał pisać wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz sprzęt 16,17 stycznia lub wcześniej masz jedynie 3mc gratisu (tylko kanałów HD).

Natomiast 18 stycznia lub później -- 6mc gratisu (tylko kanałów HD).

Co do kanałów HD - same znikną, nie trzeba pisać wypowiedzenia. Przy podmianie możesz, o ile chcesz sobie dobrać jaki(eś) kanały, lub nie brać żadnego - w sumie i tak masz 3/6mc kanałów HD na starcie bez opłat.

 

Blankiety - w ciągu 3 tygodni ma przyjść książeczka, ale różnie bywa.

Pozostaje iCOK (sam wydrukujesz), lub przyjdź do punktu, w którym kupiłeś i poproś o wydrukowanie blankietów. Jest fajna opcja - można od razu wydrukować wyższą kwotę (57,80 x ilość miesięcy).

 

 

Błędy poprawiłem, dzięki za spostrzegawczość.

To już drugi raz. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ci tylko napiszę przemyśl to !

 

reasumując płacisz za dekoder 199 PLN i umowa na 24m + łaske Ci robią , że dają parę HD na 6m

 

co jak co ale wolę N-ke i niech się CP buja czemu ?

 

bo płacę 90 PLN za dekoder z nagrywarką ! 1-3 0PLN , 3-6 miesiące 38 PLN i nawet sobie wezmę 6-12 full pakiety za 80 PLN

 

 

+ do tego masz 4 miesiące HBO , filmboxy + 3 miesiące VOD

 

i generalanie 12 miesięcy ciesząc się HD w N-ce + 3 miesiące wypowidzenia CP oczekujesz co stanie się na rynku :jupi:

 

a coś CP musi zrobić bo z tych 2mln za chwilę mu się zrobi 1 mln jak tak dalej będą trzymać ofertę, ten przyrost 300 tyś w C+ i przekroczenie 500 tyś w N znikąd się nie wzięł a nagle do nowych domów z bloku wszyscy się nie przeprowadzili zakładając sobie antenę na dach :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie:

 

umowe mam na fam na czas nieokreslony podpisaną w październiku + na RM na 12m z października.

 

Ile kosztowała by mnie wymiana z Mini(mam go od lipca z prepaid, coraz mniej mi się podoba) na Samsunga HD? 399 czy 299? poniewaz w tym tyg chyba zmienie TV na TV HD Ready?

 

Chodziły by mi kanały HD z CP na TV HD Ready?. i czy ten dekoder potrafi w gorszej jakości wyświetlić na TV CRT?

 

warto teraz wymieni?

 

Podmiana na dekoder HD za 199 zł z umową na 24 miesiące z obowiązkiem na Pakiet Familijny i Pakiet Relax Mix. || Nie ma HBO HD w gratisie.

Zakładając, że umowa przeszła na czas nieokreślony i faktycznie opłacasz pakiet Familijny + Relax Mix.

Jeżeli jednak wciąż masz umowę - wówczas:

Podmiana na dekoder HD za 399 zł z obowiązkiem na Pakiet Familijny i RelaxMix. || Nie ma HBO HD w gratisie.

 

Stary dekoder zawsze zatrzymujesz - poczytaj 1 post w tym temacie.

Bardziej opłaca się wypowiedzieć dotychczasową umowę i skorzystać z nowej promocji.

 

to nie jest do końca tak, w umowie na familijny na czas nieokreślony nie mam pojęcia "okres podstawowy", tylko w porozumieniu na RM, że przez okres podstawowy czyli 12m płace 19.9 zł, a potem tyle ile w cenniku(Czyli 39.80 zł aż za RM? jak w prepaid)

 

w takiej sytuacji to która cena wymiany na hd mnie obowiązuje w okresie podstawowym czy nieokreślonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo 399zł (w trakcie trwania umowy) lub 199/299 (po umowie - zależy od pakietu). HD po wymianie masz gratis (3 lub 6 miesięcy). Porozumienie na wybrany kanał/kanały podpisujesz potem.

A mnie zaproponowali wymianę na hd za 199 aneks do umowy na HBO kończy się w maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
kończy mi się umowa na okres Podstawowy. Ile będzie mnie kosztować zamiana dekodera SD na HD ? Czy lepiej kupić na allegro (ale czy mogę włożyć starą kartę)?

Zapomnij o tym. Karta i dekoder to jedno. Jeśli chodzi o zamianę, to czytaj początek tego wątku. Po to on tu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...