Skocz do zawartości

TVP INFO powinienen przejść na format 16/9?


DjPeja
 Udostępnij

TVP INFO powinienen przejść na 16/9?  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. TVP INFO powinienen przejść na 16/9?

    • Tak
      72
    • Nie
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, oczywiscie winnien być w stand. 16 x 9,ale nie jest niestety... ....Dlaczego ? ... Bo w TVP nie wiedzą jak to ma być z tym niby kanałem INFO , a jak to połączyć z regional.programami... Wg . mnie nie są tęz w regionach przgotowani na 16 x 9 , sprzetowo , docolowo , itd.

Takie mam przeczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, nie są przygotowani.

Po za tym newsy w tvp to naczynia połączone, tak więc wszystkie programy informacyjne musiały by przejść na 16x9.

Dla mnie póki nie ma NTC mogą nadawać w 4x3, tylko studio wygląda tragicznie w tych paseczkach.

 

Ostatnio na 16:9 przeszła francuska stacja informacyjna BFM TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jakiś czas temu w wątku o TVP to pokazywałem. Oto przykład jak wg. mnie powinna wyglądać emisja TVP Info:

 

tvpinfo.jpg

 

dokładnie! tak np. nadaje sky news, sprawdźcie wersje z (bodajże) astry 1 (4:3) i tą z astry 2 (16:9). przecież o to się prosi! zresztą, jak chcą nadawać w 4:3 jak teraz to chociaż niech crop`ują studio do 4:3 bo oglądanie czarnej ramki to żenada! już nawet jak się tak boją, to niech grafiki, paski i belki będą w safe area 4:3 (tu lekko szydzę ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jeszcze kamery TVP są ustawione na 4/3

 

Muszą się przygotować na 16/9 - niektóry sprzęt w TVP jest przedpotopowy więc...

 

Mam nadzieję ze szybko przejdą na 16/9

 

 

Mam nadzieję że bez safe-mode

Safe-mode to [beep]o wymyślone przez usańczyków. W Polsce nie powinno być safe-mode.

 

Jakoś w Niemczech nie ma nigdzie safe-mode. W Czechach również nie ma na kanale informacyjnym CT24

 

Safe-mode nie ma polsat news - fajnie im to wyszło. Safe-mode jest niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dokładnie TVP info mogło by dawać swój obraz w 16:9, kto teraz już nie ma odbiornika przystosowanego do tego formatu? Ba TVP mogłaby postarać się o kanał FTA HD (jakikolwiek) tak jak to jest na zachodzie. Mogłoby być to właśnie tvpInfo, ale wiem że to ogromne marzenia. Ale może za 10 lat??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno TVP Info chciało przejść na 16/9, ale bitrate nie wystarczało, a Cyfra nie zgodziła się na większe poloty. Jak widać relacje i reportaże są robione już w 16/9, bo widać czasie paski w obrazie 4/3. Kwestia czasu i TVP Info przejdzie na 16/9, myślę, że zmotywuje ich dobry start DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...