Skocz do zawartości

Viaplay za granicą - dyskusja, ZAP


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie żebym bronił Viaplay bo nie jestem i raczej nie będę ich fanem, dlatego korzystam z innych usług ale patrząc na ich minimalną stawkę w Norwegii to około 3,5 godziny pracy o ile się nie mylę.

Natomiast we Włoszech na najwyzszy pakiet DAZN (54.99€) który ma zdecydowanie  mniej praw sportowych i brak 4K trzeba pracować +/- 4,5 godziny.

Osobiście gdybym musiał wybierać wolałbym przepracować 3,5 godziny w Norwegii :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Na darmowym kanale Viaplay Xtra (dostępnym np. w Samsung TV Plus) właśnie live mecz Villarreal - Valladolid.

 

viapp.jpg

 

 

Ogólnie jest tam całkiem sporo transmisji na żywo - dziś jeszcze dwa mecze United Rugby Championship i IMSA SportsCar Championship, a jutro liga portugalska Sporting - Arouca.

Leci w 1080p/30 fps/4 Mbps.

Kanał wywodzi się z Freesports, które Viaplay jakis czas temu kupiło i jest też dostępny FTA na Astrze 28.2E (tu ma 8 Mbps) i w płatnym Kabelio na HB (tu jakość jeszcze gorsza niż w necie, średnio 2.2 Mbps).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay Group i Roku zawarły wieloletnią współpracę, dzięki której serwis streamingowy Viaplay będzie dostępny do subskrypcji za pośrednictwem urządzeń Roku w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Widzowie we wszystkich trzech krajach mogą teraz subskrybować bezpośrednio pełną lokalną ofertę Viaplay za pośrednictwem Roku.

https://www.viaplaygroup.com/news/news-releases/viaplay-launches-roku-devices-us-canada-and-uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W Holandii transmisje Formuły są prezentowane nieco odmienne niż w pozostałych lokalizacjach. To znaczy jakościowo wypada podobnie nieszczególnie, ale ciekawostką są dodatkowe źródła, zwłaszcza to oznaczone jako Backup Feed, które posiada duże logo i brak komentarza, są tylko odgłosy z toru.

 

Formula-NL-2.jpg

 

Formula-NL.jpg

 

Przed każdym wyścigiem jest 5 min. reklamy kontentu filmowego.

rekl-NL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o tym co w Polsce tylko o zagranicznych wersjach.

 

Idąc dalej, w rodzimej, szwedzkiej wersji nie ma tych 5 min. reklamy. I kilka słów o 4K. Jeśli chodzi o ilość 4K Formuły, to 9 lipca było tylko jedno live w tej jakości, retransmisja z linearnego kanału V-Sport UltraHD. 

 

VP-UHD.jpg

 

Dla porównania, tegoż 9 lipca w Sky było, aż 8 live Formuły w 4K z HDR. W skandynawskim Viaplay nadal brak HDR. 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 15:56, bgmnt napisał(a):

Dotyczy to zresztą także wielu innych, "feedów" (które żadnymi dosyłami nie są zresztą, a zwykłymi retransmisjami sygnału branego z satelity albo i naziemnej - sytuacja jak z Kabelio).

Retransmisje czyli, że nie pokazują na żywo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałaś o retransmisji sygnalu, a retransmisji wydarzenia z kanału V-Sport - w sensie powtórki. To dość istotna różnica dla każdego kto ma jakiekolwiek pojęcie ;).

Stąd też pytanie, na które oczywiście nie doczekałem się odpowiedzi, w zamian było grzebanie w wypowiedziach prawie rok wstecz. Typowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 01:57, bgmnt napisał(a):

Sky nie jest nadawcą kanałów Blue, tylko je retransmituje. (...) niezależnie czy pochodzi bezpośrednio z tv.blue.ch czy z retransmisji Sky w ich serwisie, czy z kablówki Swisscom

To są tam na żywo, czy nie? Bo też chodzi jedynie o wybrane wydarzenia, podobnie jak w Viaplay. Można tak napisać, czy nie, a może tylko Tobie? To są oczywiście pytania retoryczne. Dla każdego kto ma jakiekolwiek pojęcie widać jak na dłoni, że chciałeś się czegoś na siłę przyczepić by bić pianę, zupełnie niesprowokowany zresztą. Typowe.

 

Tymczasem wykadrowane ujęcie z opisem, pochodzi ze skandynawskiego Viaplay. Plansza pojawia się od  06:42.

VP-UHD.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz udowodnić, że używam słowa retransmisja w określonym, prawidłowym kontekście sygnału (co już wyjaśnilem, nie ma potrzeby powtarzać kolejnym odkopanym cytatem), Ty natomiast błędnie określasz sobie live'y danych wydarzeń na które klikasz w KODI jako feedy, retransmisje i kto wie co tam jeszcze to dobrze Ci idzie. Tylko jaki to ma cel?

Ja tylko jednak chciałem odpowiedzi na proste pytanie co rozumiesz przez określenie, że F1 jest retransmitowana.

 

 

Może ten dział na stronie TVP Sport wyjaśni skąd było moje pytanie i o co chodzi: https://sport.tvp.pl/retransmisje

 

Dla odróznienia, to co na żywo lub się dopiero odbędzie mamy tutaj: https://sport.tvp.pl/transmisje

 

Edytowane przez bgmnt
edytowane bo się skleiły odpowiedzi
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawidłowo u mnie z określaniem, zastanawiająca zaś jest Twoja nadaktywność w uporczywym wmawianiu "błędów" tam, gdzie ich nie ma. Mój cel też jest jasny - prezentacja oferty i różnić między poszczególnymi wersjami Viaplay. Na tym polega forum, aby pisać o rzeczach, o których nikt nie napisał, a nie tylko powielać co napiszą inni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum chyba lepiej się wypowiadać za siebie, a nie za wszystkich. Tymczasem zaryzykuję, że zanudzę tych co sobie już wszystko zdążyli przyswoić przez 2 lata i z pewnością wiedzą jak obecnie się nadaje w np. w duńskim Viaplay, bo nie jest to dla nikogo tajemnicą tylko o tym taktownie po prostu milczą. Formuła tam prezentowana zaskakuje blokiem reklamowym przed wyścigiem, na szczęście krótkim na wstępie i niestety dość długimi później. Zrzuty nie z zapyziałego Kodi lecz z przeglądarki, bo z aplikacji bardzo nieporęcznie robić. Oczywiście reklam było więcej, ale myślę, że kilka przykładów wystarczy. Bardzo ładnie wyglądają te reklamy, lepiej niż sam wyścig, mnie najbardziej do gustu przypadła ta serwisu Pluto.tv.

 

rekl1.jpg

 

rekl2.jpg

 

rekl3.jpg

 

rekl4.jpg

 

rekl5.jpg

 

rekl6.jpg

 

rekl7.jpg

 

rekl8.jpg

 

rekl9.jpg

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...