Skocz do zawartości
  • 0

Kable - Scart, złącze inne niż wszystkie.


aro_77
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Gość mi w sklepie powiedział ze taki kabel nie będzie działać , mi chodzi o to by podłączyć dekoder Polsatu do komputera i mieć obraz na komputerze( obraz kanałów + dźwięk) , by móc oglądać Polsat na kompie, do tego nagrywać wiec jakie kable kupić?? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To Ci już tłumaczyłem https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=4&t=552&start=15#p210763 że ja na takim zestawie kabli oglądałem i nagrywałem kilka ładnych lat.

Ja używałem: dźwięk - 2xRCA-minijack, video - 4xRCA-SCART (wykorzystywałem tylko jedną końcówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kupiłem tak:

scart na video czyli RCA , i z czinczy na mini jacka .

i sacrt do do dekodera a koncowke RCA do karty tv w żółte wejscie video i przejsciówke z czinczy na jacka do wejscia audio.

tylko teraz mi powiec co zrobic w programie pinnacle by miec ten obraz z dekodera. bo trak na zwykłych falacjh,typu k20 s 12 to nie ma tego jak to wyszukac??? czy mzoe jakis inny program trzeba?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie za bardzo zrozumiałem niektóre słowa, ale raczej dobrze podłączyłeś. Programów obsługujących karty TV jest kilka. Poszukaj w Google. Są i darmowe, ale przez jakiś okres czasu możesz używać tych lepszych np. WinDVR. Posprawdzaj, czy na pewno sterowniki są poprawnie zainstalowane (Windows - Menedżer urządzeń) i rozpoznane przez program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oprogramowanie do karty ma być tak ustawione aby pobierało sygnał z wejścia video (a nie gniazda antenowego), ma pobierać sygnał ze złącza na które dostaje sygnał. Jasne i logiczne chyba.

Kolejna sprawa, już mniej jasna, to czy kabel jest wejściowy, czy wyjściowy. Trzeba rozłożyć złącze scart i sprawdzić czy kable są właściwie połączone. Kabelki mają być na pinach o oznaczeniu video out oraz video masa. Rozpiskę pinów w Euro możesz znaleźć w forumowym FAQ.

 

W przypadku audio to wystarczy "powtykać" kable, skonfigurować program i ma być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiele osób podaje według mnie astronomiczne ceny za dobry kabel SCART. Osobiście używam kabli SCART, które zawsze kupuję w Dipolu za mniej niż 10 zł. Mimo niskiej ceny są bardzo grube i niestety sztywne ale za to po wymianie na właśnie te kable z Dipola zniknął mi problem przebić, odbić i innych niepożądanych zjawisk, które występowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...