Skocz do zawartości
  • 0

Jakość obrazu TV SAT


eles65
 Udostępnij

Pytanie

Jestem rozczarowany jakościa obrazu z satelity. Zrezygnowałem z kablówki właśnie z powodu złej jakości a tu przykra niespodzianka.Tylko niektóre programy mają lepszy obraz od tego z kabla( Polsat i TVN-y).Obraz z satelity jest jak VHS z włączonym filtrem, jakby ktoś włączył układ do redukcji szumów, który obniża również ostrość. W zbliżeniach brak szczegółow, które widac było w kablówce.Obraz jest gładki , zatarty, wyczyszczony z szumów i szczegółów.TVP1;2; Polonia i wiele innych aż przykro patrzeć, jakiś sztuczny nienaturalnie wyczyszczony.

Dźwięk też niezadawalający a zwłaszcza na TVP, niska jakośc dźwięku przeraża na programach radiowych. Jednym słowem jestem zaskoczony i zawiedziony na całej linii. No chyba , że kupiłem podłej jakości sprzęt, lub ta cała cyfrowo kosmiczna technologia tak ma wyglądać? Proszę o porady, wyjaśnienia, cokolwiek.

W moim TV ( Sony KV 29 C3K 2000rok 100HZ) jest taki układ do redukcji zakłóceń, który robi z obrazem właśnie to o czym pisałem powyżej. Jest zawsze wyłączony. Czy w tunerze samsunga jest na stałe włączone takie ustrojstwo? Mam CP z najnowszym sprzętem, kupiłem zestaw 3 dni temu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bardzo dobry temat , ja mam podobne problemy . Cyfra nadaje koszmarnie a do tego bezkarnie jej to uchodzi. Na swojej stronie zapewniają cyforwą jakość odbioru ale rzeczywistość jest zupełanie inna . Mój sprzęt nie jest może rewelacyjny ale tez nie należy do najgoszych. Telewizor Daewoo 32cale 100 Hz panorama Ferguson 7318 UCI . Aby poprawić jakość odbioru kupiłam kabel Scart 21 pin ze złotymi końcówkami firmy Hama "Home Theatre" ale tyko dźwięk się poprawił i to w dużym stopniu . W ubiegłym tygodniu popsuł mi sie telewizor (obraz sie rozkalibrował-jest w naprawie) straszna sprawa. Dzisiaj pojechałam do Makro i kupiłam sobie LCD 20 cali Funai D2006 . Obraz rewelacja obojętnie czy to TVP 1 czy TVN ale tylko ze studia bo jak nadaja filmy albo reportaże to jest nieciekawie . Naprawdę kolosalna różnica w odbiorze dużo lepiej w LCD niż w normalnym .Ale jak na cyfrowy przesył obrazu (jakim się szczyci Cyfra+) to stanowczo za mało bo przecież telewizory LCD nie są takie tanie (te większe-bo mój 1244 i na raty)

Może jak ruszyła N-ka to ich zmobilizuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na początku tv cyfrowej w końcu lat 90 bardziej przykładano się do jakości i faktycznie "cyfrowa jakość" miała jakieś znaczenie. Teraz niestety nadawcy rozwalili ideę pakując kanałów ile wlezie. Moż DVB-S2 i MPEG-4 z minimalnym 576i będą odpowiedzią na bolączki jakościowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam... ja rowniez jestem rozczarowany jakoscia obrazu mimo, ze mam calkiem przyzwoity sprzet, tj sony lcd 46cali HD i profesjonalne okablowanie... wystepuja szumy, rozmycia, na tvp1 i tvp2 - szkoda slow, mysle ze w kablowce obraz byl lepszy od obecnego, a zestaw sat to: samsung na platformie CP, kombinuje na rozne sposoby z konfiguracja tv i doszedlem do wniosku, ze najlepsza jakosc obrazu uzyskuje sie, gdy w tv wylaczymy wszystkie filtry redukujace szumy i "poprawiajace jakosc", wtedy obraz jest znacznie przyjemniejszy i bardziej klarowny, moze ktos zna inne sposoby...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Jak mozna pisac ze w kablowce byl lepszy obraz niz z satelity. Przeciez to kpina. Mam do dzis kablowke a poza tym C+ i nikt mi nie powie ze obraz w kablu jest lepszy od tego z Cyfry+ :lol:

 

Fakt faktem na niektorych kanalach FTA z Hot Birda jest koszmar jesli chodzi o obraz ale tez bym nie powiedzial, ze jest gorszy niz w kablu.

 

A moze to jeszcze zalezy od operatora kablowki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...