Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, cidik napisał:
40 minut temu, CashBackPlease napisał:
Ja to rozumiem, natomiast nie uważam, żeby streaming był czymś niesamowitym, niebywałym i hiper nowoczesnym w stosunku do transmisji sportowych przez satelitę. Niektórzy tutaj porównują przejście praw z satelity do streamingu, do zmiany telewizji czarno-białej w kolorową, czy telewizji analogowej w cyfrową, a tak nie jest emoji4.png
To były rzeczywiście kroki milowe, wręcz rewolucyjne w historii rozwoju telewizji, natomiast streaming, pod względem przede wszystkim jakości, wcale nie jest czymś innowacyjnym. Pod względem transmisji względem czasu realnego na stadionie jest nawet czymś gorszym od telewizji linearnej, ze względu na minutowe opóźnienie. Nawet raczkujący streaming transmisji sportowych był czymś nielegalnym, a więc z natury rzeczy gorszym i szemranym, co wyraźnie pokazuje, że ta technologia jest kompletnie nieprzystawalna do sportu na żywo emoji6.png

skoro satelita jest taki fajny, to dlaczego jest coraz więcej wolnych transponderów, dlaczego kanały tradycyjne są przesyłane światłowodem, dlaczego coraz więcej kablówek oferuje swoje usługi nie po koncentryku a światełkiem. Czy to się komuś podoba czy nie, kwestia najbliższych lat będzie odchodzenie tradycyjnej TV do lamusa

Przesył satelitarny jest drogi i kłopotliwy, a kosztowne w wynajmie transpondery nie są gumy dlatego 4K na satelicie mocno kuleje.  Często 4K tylko z nazwy. Nawet prawdziwe HD ssie, bo nadawca tnie bitrate, by weszło więcej kanałów na transponder, a co za tym idzie, by wyszło taniej. Przesył internetowy nawet amatorom w postaci domowych piratów nie sprawia żadnego problemu.  Ruskie streamy potrafią wyglądać lepiej niż nasze legalne OTT.

W zamożnych krajach satelita nadal wiodącą siłą. https://satkurier.pl/news/202593/satelita-nadal-wiodacym-kanalem-odbioru-tv-w-niemczech.html

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Umek napisał:

Przede wszystkim oni nie postawili się żadnym amerykańskim gigantom ..

Dwa to nie żaden hejt a luźne rozmowy różnicy ludzi którzy na forum sobie luźno rozmawiają ..

 

Trzy..nikt nie martwi się o ich forsę a o swoją bo przez jakichś Szwedów musza dołożyć 34 zł do tego co już maja dziś ..

Nie wiem może wy nie macie nic innego do zrobienia z forsa jak dać ja komuś i tylko czekacie aż ktoś się zgłosi..

Jak dla mnie planowane wejście na ich amerykański rynek w najgorętszym czasie dla tego typu usług jakie sprzedają to jest odwaga i postawienie się największym. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć.

 

Druga rzecz to kwestia...kasy i co trzeci lub piąty komentarz jaki czytam nie tylko tutaj jest o tym, czy, aby do następnej wiosny nie zbankrutują, bo przecież są lepsze sposoby na wydawanie pieniędzy jak inwestowanie w Polsce ... a najlepiej jakby wzięli nogi za pas i uciekali z naszej pięknej Polski. Jeśli to nie jest przejaw liczenia cudzych pieniędzy, to na pewno zwykłych uprzedzeń w najlepszym wydaniu .... Z całym szacunkiem, ale Twój komentarz też nie jest od tego daleko, bo jak to inaczej nazwać, kiedy czytam zwrot "przez jakichś Szwedów"? .

Prawda jest taka, że każdy podejmuje własne decyzje odnośnie tego co i jak robi ze swoimi pieniędzmi , a na ten moment wygląda na to, że ta jedna firma wywołuje jakieś straszne i często niezdrowe emocje, jakby ci ludzie dopuścili się  wielkiej zbrodni robiąc u nas biznes polegający na tym, że emitują mecze piłkarskie w internecie, przy pomocy aplikacji, zamiast w telewizji. 🤦‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka bundeslige kupują z emisji  akcji to w USA mogą sobie kupić ale bejsbol farmerów…

USA to nie Europa..wejdą i wylecą..chyba ze dostaną kolejne miliardy tym razem pożyczki. Inaczej nie oszukujmy się ..to rynek ogromnie ciężki i już bardzo zagospodarowany .

 

Tyle można w Reuters wyczytać ;”Nordic Entertainment Group (NENT) said the U.S. entry was not about going head-to-head with streaming giants such as Netflix, HBO Max and Disney+, but “a tailored service offering high-quality Nordic drama series” with a planned launch in late 2021.”….

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Umek napisał:

 

 

Tyle można w Reuters wyczytać ;”Nordic Entertainment Group (NENT) said the U.S. entry was not about going head-to-head with streaming giants such as Netflix, HBO Max and Disney+, but “a tailored service offering high-quality Nordic drama series” with a planned launch in late 2021.”….

To jak? Wejdą na tamten rynek czy nie?😉 Sytuacja robi się Analogiczna jak ze startem w Polsce. My tutaj nie mając ich doświadczeń już dziś wiemy lepiej. I to od ludzi, którzy to sobie zaplanowali w szczegółach. 🙂 Oczywiste jest, że będą tam sprzedawali swój brand, markę, serwis mający jak Netflix swoje Orginalsy i własny, specyficzny sposób podawania treści.

Co nie zmienia faktu, że będąc na tym samym rynku dojdzie "starcia" tych dwóch ofert w mniejszym, bądź większym stopniu. I strategią ich będzie zapewne jak w przypadku Polski podpisanie  2,3 dużych umów z tamtejszymi dostawcami kablowymi. I znowu biorąc pod uwagę skalę może się okazać, że nawet niewielki procent nowych klientów, to ogromny skok rozwojowy dla ich grupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz napisane ..wg Reuters to mie ma nic wspólnego ze sportem..a na chwile obecna próbują znaleść 405 milionów na wejście na ten rynek..

 

Eleven tez miał plany odnośnie UK i wyraźnie to napisałem że im się nie uda;)

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Umek napisał:

Przecież masz napisane ..wg Reuters to mie ma nic wspólnego ze sportem..a na chwile obecna próbują znaleść 405 milionów na wejście na ten rynek..

 

Eleven tez miał plany odnośnie UK i wyraźnie to napisałem że im się nie uda;)

Dlatego nic nie napisałem o sporcie :) A o tym, że będą oferowali na tamtejszym rynku specyficznie "skrojony" produkt. Co jest  zresztą napisane w komunikacie. Eleven, który w Polsce jest raczej firmą "schodzącą"  i musiał się sprzedać Polsatowi, bym nie porównywał  do dzisiejszych planów Nent w żadnym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, salva napisał:

Przesył satelitarny jest drogi i kłopotliwy, a kosztowne w wynajmie transpondery nie są gumy dlatego 4K na satelicie mocno kuleje.  Często 4K tylko z nazwy. Nawet prawdziwe HD ssie, bo nadawca tnie bitrate, by weszło więcej kanałów na transponder, a co za tym idzie, by wyszło taniej.

To prawda ale żeby tylko nie okazało się tak, że to okrojone HD, które aktualnie jest nadawane przez sat będzie lepsze od tego szumnie zapowiadanego Viaplay, bo to będzie parodia.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Toma441 napisał:

Czyli mając przed sobą fakty jesteś w stanie im zaprzeczyć? Wystarczy wejść na stronę NENT, żeby poczytać co planują i jaki jest kolejny etap ich ekspansji. 

Ale czy ty aby nie przesadzasz? Z czym NENT chce startować aby się postawić gigantom streamingu z USA jak to powiedziałeś? Na rynek USA czy Kanadę kupią tylko to co im sie pozwoli kupić, czyli to co oleją owi giganci z USA.

Dokładnie tak samo jak napisał @Umek odnośnie Eleven, ogłosili na cały świat, że wchodzą podbijać UK/Irlandię😄

Ależ podbili no po prostu SKY, BT, Virgin już są przez to na dnie.

Na rynek USA nie kupią niczego na czym będą mogli zarobić bo nikt im na to nie pozwoli, tak jak Eleven zarobił kupę siana sprzątając sprzed nosa SKY,BT,VM prawa na hiszpańską w UK.😃... która interesuje tam ok może tysiąc ludzi.

 

I żebyś nie myślał, że ja mam cos do Viaplay [ to nie ja natłukłem 138 stron bajdurzenia ] ale uważam, że przesadzasz z nimi.

Tak samo jak przesadzają przeciwnicy Viaplay.

 

Osobiście pogodziłem się, że za rok bye bye po 25 latach C+, i generalnie mam gdzieś kto dostanie moje pieniądze za PL.

Z jednym zastrzeżeniem, JAKOŚĆ musi być idealna i tu moja obawa co do streamu.

Już pierwsza kolejka sezonu 22/23 pokaże mi czy Viaplay dostanie chocby 1 zł ode mnie.

Jak będzie słabo to jest kilka innych wyjść jak oglądać PL za prawie darmo.

I generalnie tylko to mnie interesuje co do Viaplay.

Powyżej ktoś pisał, że nikt nie przejmie Bundesligi przez prawie dekadę bo mają prawa, cóż nic bardziej mylnego😃

Tak samo z prawami do PL.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać fachowcy myślą że do streamingu to wystarczy sobie serwis uruchomić i już będzie hulać :)

To niemal tak samo drogie jak satelita..Pierwszy lepszy przykład to nasze wspaniałe HBO;)

 

@kingofsouth napisał że jak będzie słabo to w Google jest mnóstwo innych często lepszych a przede wszystkim darmowych sposobów na mecz.

 

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Umek napisał:

 

 

@kingofsouth napisał że jak będzie słabo to w Google jest mnóstwo innych często lepszych a przede wszystkim darmowych sposobów na mecz.

 

Nie interesują mnie pirackie streamingi.

Jak obejrzę legalnie PL w Polsce poza Viaplay ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Gdzie obejrzę PL w Polsce na 55 calowym TV w 2022?
Viaplay i gdzie jeszcze? Interesuje mnie aplikacja na PS5, Xbox Series S, Tizen, Mi Box S/ Play Now Box TV.

Nie próbuj tłumaczyć tego, że jeśli będzie fatalna jakość tym gdzie obejrzysz, bo sam piałeś z zachywtu nad tym dostawcą, a teraz próbujesz się usprawiedliwiać, bo to jest słabe. Oby twoje prognozy co do jakości tego dostawcy się sprawdziły, a już wkrótce się przekonamy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...