Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie walczyłem z aktywacja HBO GO w UPC- wyłączyła mi wcześniejsza z  Canal+.Jest już ok.

Ciekawe, że dekoder zażądał potwierdzenia ID przy instalacji.

Wersja droższa.

Viaplay po jakiś skrótach z NFL całkiem spoko, w końcu brak oczopląsów.

Będzie czas to bardziej przetestuję przystawkę.

Oczywiście skorzystałem z promocji Appl+TV 3 m- ce gratis. Przystawka dość intyucyjnie nakierowała mnie na zaakceptowanie promocji.

 

Mam pytanie dotyczące ustawień, takie są prawidłowe?

https://imagazine.pl/2020/12/04/prawidlowe-ustawienia-apple-tv-4k-dla-telewizorow-z-dolby-vision-hdr-i-sdr/

Jak jest u Was, w przypadku SDR i 4K /HDR?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO bez logo i niezłej jakości.Elegancko.

Logowanie przez podanie maila, przez podanie kodu wyskoczyła propozycja płatnej subskrypcji.. 

 

W dniu 7.10.2021 o 23:03, Toma441 napisał:

Niedawno była aktualizacja tvios do wersji 15.0,a dziś podano, że wyszła kolejna, zdaje się druga, beta 15.1.

U mnie po ostatniej aktualizacji ustąpił problem z połączeniem kabla hdmi via samsung tv 4k.

Pisano, że apple tv "gryzie się" z niektórymi modelami samsunga i wyrzuca błąd hdcp w niektórych aplikacjach, u mnie taki błąd wystąpił swego czasu przy aplikacji canal + online. Wymieniłem złącze, ale obecnie, po aktualizacji wszystko działa bardzo stabilnie. Ogólnie jestem pod wrażeniem, że tak szybko idą z aktualizacjami. W zasadzie do pełni szczęścia na tym etapie, przy użytkowaniu tego urządzenia brakuje już tylko dostępu do apki Disneya i HBO Max. 

 

Dobrze, że na forum są tego typu przydatne informacje. ^_^

Po zakupie nie pomyślałbym o jak najszybszym   zaktualizowaniu urządzenia.

Jest to konieczne.

Po aktualizacji działa b.dobrze pod kontem właśnie kabla HDMI.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się jeszcze waha nad zakupem urządzenia, z mojej strony mogę napisać, że warto.

Ani Android TV w telewizorze, ani Ultrabox ( wraz z C+4K) nie potrafią podnieść do takiej jakości obrazu jak Apple TV.

Treści 4K/HD i HD wyglądają bardzo dobrze, np na Netflixie widać różnicę na korzyść przystawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, enski napisał:

PiP istnieje już od kilkudziesięciu lat.

Nie chodzi o to od kiedy istnieje, a o to, że istnieje na tym konkretnym urządzeniu, w taki a nie inny sposób. 

4 godziny temu, lakiman napisał:

 

Ani Android TV w telewizorze, ani Ultrabox ( wraz z C+4K) nie potrafią podnieść do takiej jakości obrazu jak Apple TV.

Kiedy pisałem o tym wielokrotnie, to były śmichy - chichy, najdelikatniej mówiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 20:15, lakiman napisał:

HBO bez logo i niezłej jakości.Elegancko.

Bez loga i średnie bitrate takie jak samo jak pod Androidem. To samo Viaplay (720p)..

Nawet Apple ze swoją płynnością i ficzerami nie da fantastycznej jakości przy ok. 5 Mb/s.

Ale fakt, że niektóre serwisy zyskują przy profilach jakościowych, zbieram się do szczegółowego wypunktowania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate w peaku jest większe w każdej z usług - Viaplay, HBO GO, Netflix na co zresztą wskazują zadeklarowane maksymalne wartości bandwidth dla HLS i DASH w plikach m3u/mpd.

 

Przykładowo, Superstore sezon 6:

HLS - 1920x1080, 4.07 Mbps

DASH - 1920x1080, 3.52 Mbps

 

 

Swoje oczywiście robi też dobry procesor obrazu w urządzeniu, coś czegoś amatorskie Kodi czy forki Androida nie ogarną tak dobrze softwarowo, a najpopularniejsze SoC typu Amlogic leżą w tym temacie.

Dużym zaskoczeniem na Apple TV dla mnie było to jak ładnie potrafi dobrej jakości obraz SD zreskalować do 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakość obrazu w swoim telewizorze nie narzekam, gdy dać mu 4K lub solidne HD jest ślicznie i płynnie.  "Biedne",  "amatorskie" Kodi ma AFR i też umie HLS tylko trzeba mu wskazać link do takiego strumienia. Gdyby je uruchomić pod Kodi z Apple i tak trzeba poprawić wtyczki. A wracając do Apple TV to ok. pół Mb/s lub troszkę więcej bitrate też cudów nie uczyni.

Różnicę robią profile, ale te dostające solidny zastrzyk bitrate. Choć osobiście wolę kupić dostęp do serwisu, gdzie dają lepszą jakość dla wszystkich, ale to już mój osobisty wybór.

 

PS. HLS pod Kodi.

hls.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania softwarowe pisane na zasadzie wstecznej inżynierii na 20 rożnych chipsetów nigdy nie będzie tak dopracowane i wydajne jak hardwarowe z dedykowanym oprogramowaniem.

Co do PS. HLS bez DRM to sobie w 360p pooglądasz.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Nie chodzi o to od kiedy istnieje, a o to, że istnieje na tym konkretnym urządzeniu, w taki a nie inny sposób. 

Kiedy pisałem o tym wielokrotnie, to były śmichy - chichy, najdelikatniej mówiąc. 

Samemu trzeba było się przekonać..

Mam nadzieję, że nie czujesz się tego powodu jakiejś urazy? 🙂

Jest faktycznie lepszy komfort oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że jest lepszy komfort używania, bo ergonomia Apple nie ma sobie równych. Są ficzery do poprawy obrazu, jest płynność. Jak wyszło w temacie są nawet ciekawe funkcje deweloperskie i Kodi można jakoś uruchomić. Ja się nie śmiałam w wątku Viaplay, zabawny wydawał mi się jedynie pomysł, żeby Apple TV kupować specjalnie pod ten serwis :)

 

 

 

Co do HLS bez DRM to można jakiś steram pooglądać w 1080p na przykład. Bo to nie jest format dostępny tylko na Apple.

https://i.postimg.cc/htzPHxTt/hls1.jpg

A pod samym Apple TV w Kodi HLS dla popularnych serwisów powinien ruszyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Toma441 napisał:

Nie chodzi o to od kiedy istnieje, a o to, że istnieje na tym konkretnym urządzeniu, w taki a nie inny sposób. 

Kiedy pisałem o tym wielokrotnie, to były śmichy - chichy, najdelikatniej mówiąc. 

@Toma441 trzeba kupić, żeby się przekonać, że warto.

Odnośnie moich testów, to coraz bardziej jestem zachwycony Eurosport Playerem, przewijanie z podglądem, co 10 sek. Mam również na próbę Playera (wersję z Eurosportem). Niestety tutaj jestem mocno rozczarowany, przewijanie do przodu co 30sek, bez podglądu robi różnicę. Obraz wg mnie na Eurosport Player zdecydowanie lepszy. Nie wiem co ma na celu przejęcie Eurosportu przez Player, rozumiem, że Discovery, ale nasuwają się słowa "co by tu jeszcze sp.... panowie". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Player ewidentnie jest w "okresie przejściowym" ja liczę na to, że po zmianach właścicielskich i po burzy związanej z TVN, ktoś na poważnie weźmie się za tę część ich biznesu, bo jest tu cały czas potencjał. 

 

Wczoraj zainstalowałem sobie w ramach ciekawostki ARD Mediathek na Apple tv 4k i jestem pod wrażeniem tej aplikacji i tego jak może działać apka nadawcy publicznego. A działa rewelacyjnie. Nie wszystkie treści da się odtworzyć, a na kanały live przy poszczególnych programach nałożona jest Geoblokada, ale... I tak, jeśli ktoś chce choćby podszkolić język czy obejrzeć wiadomości, albo niektóre programy, może to zrobić. Bo pod względem czysto technicznym, czy zwykłego "pomysłu" to tak właśnie powinna wyglądać przyjazna aplikacja tvp (z szerokim wyborem kanałów, seriali i treści regionalnych). 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego samego streamu potrafią być skrajne opnie jeśli używać oczu, czyli subiektywnych odczuć. Pomijając już różnice w posiadanym TV. Jedni piszą, rewelacja, inni masakra i co zrobić, uśrednić te opnie? :)
A cyferki są już pewnym wyznacznikiem. Kłopot w tym, że na Apple TV oglądanie cyferek wiąże się z posiadaniem drugiego urządzenia typu Mac, bo trzeba włączyć funkcje deweloperskie i o ile dobrze zrozumiałam, tym samym utracić gwarancję.
Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferki nie są wyznacznikiem, ważny jest jeszcze kodek. Poza tym w sporcie się to zupełnie nie sprawdza, bo ważny jest jeszcze dosył, co najlepiej widać w C+. Niby parametry dobre, a na ekranie mgła i makrobloki.
No ale skoro lepiej się czujesz jak Ci się wyświetli odpowiedni bitrate, to Twoja sprawa




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat o C+ :)

Kodek jest ważny i źródło i jeszcze kilka innych czynników (pisałam o tym nie raz) i bardziej mnie interesują te cyferki niż cudze opinie, często skrajne, oparte na subiektywnych odczuciach. 

Stosunkowo łatwo podejrzeć bitrate na np. w Fire TV, a w Apple TV to wyzwanie. 

A pytania o bitrate pod Apple TV były i będą, uważam, że temat warty zbadania, mnie ciekawi o ile profile jakościowe są lepsze.

Co do pytania @lakiman o jakość UPC TV Go, podejrzewam, że UPC nie faworyzuje jakoś szczególnie Apple, podobnie jak Vectra.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...