Skocz do zawartości

[beep]ziawki - stacje poniżej 1 kW


WinExpert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jakie w Waszej okolicy są dostępne "[beep]ziawki", czyli stacje z nadajnikiem poniżej 1 kW? U mnie takich jest niestety sporo, według mnie są to zapychacze UKF. I jak u Was z odbiorem tych stacji?

U mnie są dostępne takie "[beep]ziawki" ok. 10 km od Łodzi, gdzie znajdują się ich nadajniki:

1. Studenckie Radio Żak: raz odbiera dobrze, raz w ogóle nie ma.

2. TOK FM: często odbiera, ale czasami jest zaszumione.

3. VOX FM: rzadko działa dobrze, raczej z szumami lub [beep]ami

4. MUZO.FM: dobrze chodzi, ale często jest problem z autostrojeniem, ta stacja nie wskakuje.

5. RMF Classic akurat zazwyczaj chodzi dobrze.

6. Radio Wnet to dopiero odjazd. Często mam odbiór z RDSem, ale ciągle szumy w tle, często gubi RDS i stereo.

 

Jak wyjedzie się ze wsi do miasta Pabianice, [beep]ziawki działają tylko na lepszych odbiornikach, na innych w ogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgłośnie małej mocy dobrze idą gdy anteny są całkiem wysoko i w polaryzacji pionowej. Bądź jest duża wysokość terenu (patrz Bielsko-Biała/Szyndzielnia - Meloradio odbiera w przeważającej części GOP)

Na przykładzie Częstochowy najmniejszymi ERP mogą chwalić sie TOK FM, Twoja Polska Stacja i RMF Classic, a w praktyce jest tak:

- TOK FM - odbiór dobry, czasami zakłóća Radio ZET

- Twoja Polska Stacja - odbiór świetny, ale nadają z komina Elsen i z anten pow. 150m npt

- RMF Classic - odbiór dobry, lepszy niż TOK bo nie ma zakłóceń ale często przerwie jak się przemieścimy.

 

Edytowane przez BW134
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Bielska-Białej to potwierdzam gdyż resztki stacji Szyndzielni odbierałem nawet u siebie przy pomocy smartfona. Analogicznie zresztą jest z nadajnikami miejskimi na katowickich Kosztowach nie wspominając już o tych w lokalnych nadajnikach krakowskich które po wyjściu na dwór brzmią czasem tak dobrze jakby były emitowane z nie na przykład Krzemionek a Chorągwicy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie dostępne "pierdziawki", które można odbierać w Chorzowie:

89,3 - PR Katowice - Zabrze*Komin EC* - W niektórych miejscach można odbierać RDS, ale częściej są zakłócenia.

89,8 - Antyradio - Będzin*Komin E Łagisza* - to już w ogóle totalny kosmos. Owszem, można odbierać RDS, ale częściej bez RDSu ze względu na Radio 90 z Rybnika.

92,6 - Radio ZET - Zabrze*Komin EC* - Odbiera dobrze, odbiera RDS, czasem szumy.

93,6 - Chillizet - Katowice*Komin EC Katowice* - Czasem odbiera z RDS, czasem zakłócenia od Blanika.

94,1 - RMF Classic - Katowice*Budynek Altus* - Odbiera z RDS, innym razem pojawia się Frekvence 1 (czasami z RDS).

94,5 - Radio Pogoda - Katowice*Kosztowy* - Czasem odbiera z RDS, czasem wskakuje słowacka stacja.

95,5 - VOX FM - Katowice*Kosztowy* - Owszem, odbiera z RDS, ale częściej są szumy.

95,9 - PR24 - Siemianowice Śląskie - Odbiera niespodziewanie dobrze.

99,1 - Eska - Katowice*Kosztowy* - Tutaj jest masakra. Odbiera albo czeska stacja albo właściwa bez RDSu.

104,3 - TOK FM - Tarnowskie Góry - Klasyka gatunku. Raz odbiera z RDS, raz wskakuje czeska stacja, również z RDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie z pierdziawek na zewnątrz można pokombinować z stacjami jz Krakowa takimi jak:

- RMF Classic z 87,8 MHz

- Radio SuperNova z 88,8 MHz,

- Radio Złote Przeboje z 92,5 MHz

- Chillizet z 93,7 MHz (o ile się nie wtryni Radio Blanik lub co gorsze Radio Złote Przeboje będące 0,1 MHz dalej.

- RMF Maxx z 96,7 MHz

- Radio Eska z 97,7 MHz

- Rozgłośnia akademiicka z 100,5 MHz

- Radio Pogoda z 102,4 MHz

- Rock Radio z 103,8 MHz

- VOX FM z 107,0 MHz (najlepszy odbiór)

Reszta stacji niestety nie osiagalna choć kiedyś nawet w domu można było usłyszeć  Radia Wnet z 95,2 MHz i Polskie Radio 24 z 97,2 MHz . Co ciekawe w domu lepiej u mnie sieją piraci niż wszystkie stacje miejskie z Krakowa rszem wzięte. Czasem zatem pierdziawki na coś się przydają :P

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wieluńskie pierdziawki Radia Ziemi Wieluńskiej są w Wieluniu,Wieruszowie i Działoszynie.

W Kozubie 97,2 FM jest nieosiągalne a 97,7 FM to raz odebrałem kiedyś. 97,7 FM da się słuchać w Osjakowie oraz np na podwórku księży w Ostrowku szumiąca emisja niestety więc korzystam z głównego nadajnika na 88,6 FM, którego odbiór w ciągniku jest szumiący.Gdzieś mam nagranie z odbioru 97,7 FM w Kozubie .

Dodam także że moc Radia ZW na dolnym UKF 64,49 FM wynosiła 0,5 kW. Dziś minęła rocznica kiedy Niżankowice rozpoczęły nadawanie Radia Ziemi Wieluńskiej.

IMG_20221225_163207.jpg

Edytowane przez Mateusz2006
Edycja postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio sobie radzi nawet w miare z pierdziawkami
Odbiornik Sony Zs PS30-CP Antena Teleskopowa
Komin Mostostal Siedlce 29 Km od Nadajnika


91.3 VOX FM ( 0.4 W pol. V) - mono zaszumione
96.8 Eska Siedlce ( 0.5 W pol H) stereo
97.4 PR24 ( 0.4 W pol H) przeważnie stereo ale czasem na chwilke mono
96.4 PR2 (0.6 pol H) stereo

Siedlce Komin PEC
97.8 R.Maryja ( 0.5 pol H) stereo

Jak jest z RDSem to nie wiem powiewaz mój soniacz jego nie obsługuje




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę że nadajniki niskiej mocy nie byłyby takie złe gdyby nie ich często złe lokalizacje nadajników. Pokaże to na przykładzie 5 niniejszych wykazów radia FM których wizje przedstawiłem w innym temacie. 

1. Altermatywna Polska od 134:

a) Trylogia częstotliwości - stare projekty:

https://pastebin.com/kQ8YnbKe
https://pastebin.com/eGMivBJp
https://pastebin.com/LHNQ3wah

b) Aktualny projekt: https://pastebin.com/vvTCf5At

2. AsterCity od PatrZDZ: https://paste.ee/p/cotaZ

Wniosek z tych projektów jest jeden a mianowicie jeżeli pierdziawka jest z dobrego nadajnika to może być z niej pożytek :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...