Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, ronnie84 napisał:

Co z osobami, które mają HBO GO w abo. na 24 mies? Będzie zwykła podmianka czy różnicę trzeba będzie dopłacić? Było jakieś info oficjalne?

Nie wiadomo, czy lepiej zawrzeć umowę na rok/2 lata na HBO (G0) czy poczekać aż podadzą bardziej sprecyzowane informacje.

Naturalna byłaby podmiana na Max ..ale czy 20/ 25zł jest to realne..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy event HBO to jakieś nieporozumienie. Poza marketingowym bełkotem nie usłyszeliśmy właściwie żadnych konkretów. Jest to o tyle frustrujące, że sami przedstawiciele HBO Polska obiecywali, że informacje na temat konkretnej daty i ceny HBO Max pojawią się w trakcie wydarzenia. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że osoby prowadzące taki profil mogą być niedoinformowane, jednak przygotowując takie wydarzenie należałoby chyba podać konkretne informacje. Obecnie, odpowiedź na pytanie "Kiedy poznamy dokładną datę premiery i ceny HBO Max w Polsce?" brzmi, iż: "Taka informacja zostanie udzielona bliżej startu HBO Max w Polsce". Co z tego wynika? Absolutnie nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wisi za ile to będzie bo HBO GO mam za darmo od znajomej bo nie ogląda tego wcale... ale z miłą ochotę popatrzę ci w oczy w dniu startu i zobaczymy kto będzie "przepraszał"... :rofl:

Abyś tylko nie wpadł na pomysł wciągnąć to 25zł pod promocję długoterminową (8*40/12) bo tam wyjdzie około 25zł. Mówimy tylko ile będzie w cenniku za jeden miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darius010 napisał:

Przecież ja to oglądałem. Filmy WB będą 45 dni po premierze w kinie w HBO MAX w ramach abonentu. Jeśli ja to dobrze zrozumiałem ma to dotyczyć 2022 roku. 

 

I nie wiem tego. Ale może to przez Covid, a może filmy nie spełnią oczekiwań widzów. Zobaczymy co przyniesie 

45 dni po premierze kinowej to nowy standard, do którego dąży dystrybucja, a nie jakieś wymysły i teorie o słabych filmach. Warner, Disney, Paramount, Universal (tutaj filmy od 30 do 45 dni od premiery), wszyscy skrócili okienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ronnie84 napisał:

Co z osobami, które mają HBO GO w abo. na 24 mies? Będzie zwykła podmianka czy różnicę trzeba będzie dopłacić? Było jakieś info oficjalne?

 

Raczej podmianka.

"HBO Max zastąpi dotychczasowe serwisy streamingowe HBO dostępne na 20 rynkach (....) Serwis będzie dostępny zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników (dotyczy to zarówno użytkowników, którzy subskrybują serwis bezpośrednio poprzez stronę internetową, a także tych, którzy mają dostęp za pośrednictwem operatorów)."

 

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Ja nigdy nie twierdziłem, że zostanie 25 PLN. Chodzi mi o to, że nie ma co porównywać do cen zachodnich, bo zawsze cena u nas była dopasowana do rynku.

 

Z tymi cenami może być różnie. W Finlandii HBO Max ma być tańsze - za 8,99 euro (obecnie 10,95 euro) a w rocznej subskrypcji 69,99 euro. W Hiszpanii cena bez zmian - 8,99 euro, roczne abo za 69,99 euro.

Oczywiście mówimy o cenach bezpośrednio w HBO, bo operatorzy kablowi/sat pewnie będą oferować własne promocje, podobnie jak z Viaplay, gdy ceny w niektórych kablówkach znacznie różnią się od standardowych, w zależności od promocji. Ja też u siebie w kablówce za pełne HBO (TV + GO + OD) płacę tylko 15 zł.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawop napisał:

Ja nigdy nie twierdziłem, że zostanie 25 PLN. Chodzi mi o to, że nie ma co porównywać do cen zachodnich, bo zawsze cena u nas była dopasowana do rynku.

Cena swoją drogą, ciekawe jak będzie wtedy z ofertą i jakością streamu  , czy będą odpowiednio "dopasowane" do rynku.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli w Polsce wprowadzą standardową cenę 40 zł (8,99 euro), to roczny abonament wyjdzie średnio nieco ponad 26 zł miesięcznie (zapowiadają, że roczna subskrypcja pozwoli na korzystanie z platformy przez dwanaście miesięcy w cenie jedynie ośmiu). Dodatkowo zapowiadają jakieś "specjalne oferty cenowe", które zostaną ogłoszone w dniu startu.

 

Nie chcę mi się wierzyć, że w Polsce od razu wprowadzą skok z 25 do 40 zł. Owszem. Być może standardowa cena będzie 40 zł, by przyzwyczaić konsumenta. Ale zawsze w ramach promocji można przekreślić 40 i na 25 zł. TVN24 GO od miesięcy ma 30 zł przekreślone na 10 zł :D

 

Oczywiście dostęp do HBO u pośredników (kablówki / sat) to inna bajka. Tam ceny w pakietach usług mogą znacznie się różnić od standardowych, szczególnie przy zobowiązaniu.

 

Na razie można spać spokojnie. Wątpię by obecnym użytkownikom od razu wprowadzili jakieś podwyżki. Dużo do stracenia na trudnym rynku w Polsce.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, muza_tv napisał:

 

 

Nie chcę mi się wierzyć, że w Polsce od razu wprowadzą skok z 25 do 40 zł.

Jak to ma być jakościowy skok z HD (HBO GO) na jakość HD (Amazona, Netflixa, Disney+ , Apple TV+ ) oraz 4K to ja nie mam nic przeciwko by cena na starcie juz wynosiła 40zł.

Do tego dźwięk z wyżej wymienionych usług.  Nie interesuje mnie HBO MAX z jakością HBO GO podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, muza_tv napisał:

 

Na razie można spać spokojnie. Wątpię by obecnym użytkownikom od razu wprowadzili jakieś podwyżki. Dużo do stracenia na trudnym rynku w Polsce.

Tu nie chodzi o to by zmienic logo HBO GO na HBO MAX.

Licze , ze HBO MAX Polska będzie usługa co z powodzeniem jakością może konkurować z innymi wielkimi.

Nie powinna się liczyć sama cenna. Bo jeśli tak to życzyłbym sobie :

  • HBO MAX (basic) 25 pln dla tych mniej wymagajacych, dla Kowalskiego co chce miec tanio
  • HBO MAX (Premium 4K ) 40-50 pln dla kogos bardziej wymagajacego

Wiadomo , dostaniemy wszyscy to samo , a szkoda bo powinno byc cos na styl planow jak ma Netflix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, kingofsouth napisał:

Jak to ma być jakościowy skok z HD (HBO GO) na jakość HD (Amazona, Netflixa, Disney+ , Apple TV+ ) oraz 4K to ja nie mam nic przeciwko by cena na starcie juz wynosiła 40zł.

Do tego dźwięk z wyżej wymienionych usług.  Nie interesuje mnie HBO MAX z jakością HBO GO podobna

 

7 minut temu, Ucio napisał:

Rozdzielczość 4K i Dolby Atmos w polskim HBO Max

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną wyświetlanych filmów i seriali, to możemy potwierdzić, że polscy widzowie będą mogli liczyć również na treści w rozdzielczości 4K. Wybrane produkcje z katalogu serwisu wyposażone będą w system obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.   Filmozercy.com

 

Edytowane przez Ucio
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HBO MAX jest koło 15 filmów w 4K i jeszcze kilka w zapowiedziach. Z ciekawostek Matrixy w 4K ostatnio dodali.

 

Quote

Watch HBO Max in 4K HDR
You can watch the following movies in 4K Ultra HD, HDR 10, and Dolby Vision on select devices with the Ad-Free plan:

Batman v Superman: Dawn of Justice: Ultimate Edition
Cry Macho (streaming through October 17, 2021)
Godzilla vs Kong
Judas and the Black Messiah
The Little Things
Malignant (streaming through October 10, 2021)
The Many Saints of Newark (streaming through October 31, 2021)
The Matrix
The Matrix Reloaded
The Matrix Revolutions
Mortal Kombat
No Sudden Move
Those Who Wish Me Dead
Tom and Jerry
Wonder Woman (2017)
Wonder Woman 1984
Zack Snyder’s Justice League
Zack Snyder's Justice League: Justice is Gray
Movies available in 4K HDR are also available in HD on all supported devices.
HBO Max will play the highest quality audio and video available for your device.
Streaming in 4K HDR and Warner Bros. 2021 same day premieres are only available with the Ad-Free plan.
 

 

 

Ale ogólnie taka lista robiłaby wrażenie w 2018, nie teraz.

 

Jeśli chodzi o urządzenia:

Quote

Amazon Fire TV Stick 4K and Fire TV Cube
Android TVs, including: AT&T Streaming Box
Apple TV 4K
Google Chromecast Ultra and Chromecast with Google TV 
Cox Contour 2 and Contour Stream Player
4K LG Smart TVs
Roku Ultra 4800x, Roku 4k TVs, Roku Premiere, and Roku Streaming Stick+
4K Samsung TVs
VIZIO 4K Smart TVs
Xbox One S, Xbox One X, and Xbox Series X|S
Xfinity X1 (Xi6) and Flex

We're working to add more devices and 4K movies in the future.
Note  Dolby Atmos is not available with Chromecast with Google TV, LG Smart TVs, Roku Premiere, Roku Streaming Stick+, and VIZIO 4K Smart TVs.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś posiada konsolę Xbox series X/S może bez problemu pobrać sobie apkę HBO MAX. Wystarczy na chwilę zmienić region konsoli np. na USA i pobrać z MS Store, potem zmienić można z powrotem na PL. Apka w tej chwili w Polsce nie zadziała, ale na start będzie jak znalazł.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kingofsouth napisał:

U mnie jest apka zainstalowana na Tizenie, PS5, Xbox Series S.  Ja już od dawna jestem gotowy ;)

 

 

No ja dziś zrobiłem ten "manewr" z czystej ciekawości. I szybko po zainstalowaniu HBO MAX zmieniłem region znowu na PL, żeby się nie denerwować, że u nas tak mało tych ciekawych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...