Skocz do zawartości

Kanały TnK - zmiany, propozycje, sugestie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i wcale nie jest tak źle. Dla mnie to nawet nie ma podwyżki bo opłacę sobie z góry na 24 m-ce i dalej mam po dyszce. Wiem, że teraz znajdzie się wielu narzekaczy, że 240 złotych jednorazowo to duża kwota ale dla mnie liczy się ile to wychodzi przeciętnie na miesiąc

Biorąc pod uwagę 5% stopę oprocentowania to wychodzi chyba 10.5 zł na miesiąc. To i tak się opłaca, ale najlepszym wyjściem jest doładować na 12 miesięcy już teraz, bez względu na to, na jakim etapie ważności karty się znajdujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Biorąc pod uwagę 5% stopę oprocentowania to wychodzi chyba 10.5 zł na miesiąc. To i tak się opłaca, ale najlepszym wyjściem jest doładować na 12 miesięcy już teraz, bez względu na to, na jakim etapie ważności karty się znajdujemy

 

Ale ponieważ każdy miesiąc jest liczony jako 31 dni (parę dni zyskamy) to wyjdzie trochę mniej :wink: Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, dlaczego tak psy wieszacie na TNK. Przecież ich zadaniem, jak i innych platform, jest wychowanie sobie lojalnego klienta. Ludzie znudzeni przepychankami wokół DVB-T będą w stanie zapłacić i 240zł za 2 lata odbioru. To jest śmieszna kwota patrząc na to, ile często się wydaje w sklepie jednorazowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej Tobie wgrać nową listę z tymi kanałami? przez kompa możesz dużo szybciej dodawać kanały do listy, ba możesz nawet znaleźć listę już zrobioną ze wszystkimi kanałami, wtedy możesz sobie tylko kanały ułożyć wedle własnego upodobania i tyle, jakby co mam taką listę:D tyle, że pod ferdka, a nie wiem czy da się to do opticuma zaadoptować:)

śmieszna sytuacja bo po utworzeniu ręcznie kanałów ktoś w innym poście napisał, że kino polska jest na liście ale pod inna nazwą, tzn filmbox family, więc wcześniej jak szukałem nie mogłem tego znaleźć przez wyszukiwanie. Z tv4 w tej sytuacji juz nie próbowałem :-).\Ale co jest najśmieszniejsze, że kanały co utworzyłem ręcznie wcześniej maja dokładnie te same wpisane parametry co te co wyszukałem ze swojej listy, nie działa na nich epg, oczywiście te z listy działają a te utworzone nie działają (jeśli wchodze na nie z innych kanałów a jesli wchodze na nie z ich odpowiednikow to zaskakuja).

 

Biorąc pod uwagę 5% stopę oprocentowania to wychodzi chyba 10.5 zł na miesiąc. To i tak się opłaca, ale najlepszym wyjściem jest doładować na 12 miesięcy już teraz, bez względu na to, na jakim etapie ważności karty się znajdujemy

ja właśnie tak zrobiłem mimo że moja karta miała "ważność" do początku kwietnia tego roku a teraz po doładowaniu na 12 m-cy ma "ważność" do początku kwietnia 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaDet teraz na Allegro rozkwitnie nowy interes :) sprzedaż kart aktywowanych. Ogólnie zrobili to chyba właśnie w celu wyeliminowania kart aktywowanych a nie używanych. Może właśnie chodzi im o obrót tymi kartami, aby na rynku z 450 tys kart nie było czasami 100 tys kart nie używanych, a aktywowanych. Obecnie mają ponad 400 tys klientów, ale nie są wstanie faktycznie ich policzyć (policzą tylko płacących). Może w ciągu dwóch trzech lat chcą sprawdzić ile ich dokładnie posiadają, aby zobaczyć w którą stronę kierować ofertę oraz czy warto.

 

@rossini ale w platformach cyfrowych tak samo jest umowa na dwa lata i przez ten okres czasu też może wiele się zmienić. Ja z doświadczenia wiem, że umowy na rok są dość krótkie, bo dobrze się nie zastanowisz to ten rok przeminie, a na rynku tak wiele się nie zmieni. Widziałem to wiele razy w ofertach internetu, telefonów komórkowych a teraz platform cyfrowych. Oczywiście teraz w platformach cyfrowych ostatnio było niezłe zamieszanie, ceny się zmieniały, ale takie zamieszanie w ciągu dwóch lat będziesz miał raz na Boże Narodzenie. Przy umowach na trzy lata to można się parę razy zastanowić, ale dwa lata to często okres w sam raz rozsądny i wątpię aby wiele się zmieniło.

 

 

1.W sumie masz racje ze w innych platformach jest na 2 lata ale z tego co się orientuję to C+ daje umowę na 13 m-cy

2. "Widziałem to wiele razy w ofertach internetu, telefonów komórkowych a teraz platform cyfrowych" na przykładzie internetu to się z tobą zgodzę i ja podpisując umowę na internet zawsze podpisuję na 12 m- cy bo mniej więcej 8 m-cy po tym, jak podpisywałem ceny zawsze spadały (podpisując na 24 lub 36 m-cy płaciłbym wyższą cenę a tak po 12 m-cach zawsze mam możliwość wyboru tańszej oferty tego samo operatora lub konkurencji); jeśli chodzi o telefonię komórkową sytuacja jest trochę inna. W ich przypadku różnica polega na tym że wychodzą nowe telefony komórkowe z większą ilością bajerów a oferta abonamentowa jest taka sama (no chyba że podpisze się umowę na 36 m-cy to można się zastanowić czy się opłaca aczkolwiek też nie zawze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, dlaczego tak psy wieszacie na TNK. Przecież ich zadaniem, jak i innych platform, jest wychowanie sobie lojalnego klienta. Ludzie znudzeni przepychankami wokół DVB-T będą w stanie zapłacić i 240zł za 2 lata odbioru. To jest śmieszna kwota patrząc na to, ile często się wydaje w sklepie jednorazowo.

No bo nie rozumiesz, bo niby kto robi te przepychanki? jak myślisz? Im dłużej nie będzie DVB-t tym wiecej pieniążków spłynie do wiadomo kogo :-). A 240 ZŁ x kilkaset tysięcy lub milion, mieć a nie mieć :lol2: To się nazywa robienie biznesu w Polsce, bo w innych krajach dvb-t juz ładnie śmiga. :brawo:

Prawda jest taka, że wiekszość z nas klientów TNK zadowoliłaby w zupełności paczka tvp(1,2,info,sport,historia,kultura,polonia) + polsat z tv4 i tvn z tvn7 deklarowanymi jako te ogólnodostępne w przyszłości czyli darmowym DVB-T a tak bulimy :lol2: , a najgorsze jest to że to już teraz jest uznawane jako norma żeby płacić za podstawowe programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zmiany są absolutnie niekorzystne.

Nie ma co sie oszukiwac, tv4 i kinoPolska to nie są kanały z najwyzszej półki. Zwiekszenie opłat, skrocenie darmowego okresu gwarantowanego zaakceptowałbym tylko i wyłącznieza przez powiększenie oferty renomowanymi kanałami (np. polsat, eurosport).

Tv4 i kinoPolska nie wnosza do oferty programowej wiele interesujacych pozycji, co najwyzej pojedyncze programy. Praktycznie dodali "niewiele", a za samo "dodanie" mogą podwyższyć opłaty(nie kazdego stać na jednorazowe zapłacenie 240zł). Prosty przerost formy nad treścią, podwyższyli ceny, a żeby odwrócic uwage dodali te dwa nowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie rozumiesz, bo niby kto robi te przepychanki? jak myślisz?

Robi to TVP robiąc szopkę z przetargiem. Ale nic w tym dziwnego skoro z ITI utworzyli TNK.

 

Uważam, że zmiany są absolutnie niekorzystne.

Przyjdzie czas i na kanał dla [beep]owców, czyli Polsat. Kino Polska bierze chyba dość dużo od abonenta. Jest to tym bardziej możliwe, że TV1000 chce tyle co Eurosport. A pamiętaj, że klasyka polskiego kina jest w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zmiany są absolutnie niekorzystne.

Nie ma co sie oszukiwac, tv4 i kinoPolska to nie są kanały z najwyzszej półki. Zwiekszenie opłat, skrocenie darmowego okresu gwarantowanego zaakceptowałbym tylko i wyłącznieza przez powiększenie oferty renomowanymi kanałami (np. polsat, eurosport).

Tv4 i kinoPolska nie wnosza do oferty programowej wiele interesujacych pozycji, co najwyzej pojedyncze programy. Praktycznie dodali "niewiele", a za samo "dodanie" mogą podwyższyć opłaty(nie kazdego stać na jednorazowe zapłacenie 240zł). Prosty przerost formy nad treścią, podwyższyli ceny, a żeby odwrócic uwage dodali te dwa nowe kanały.

 

 

Jeżeli dla ciebie renomowanym kanałem jest Polsat to gratuluje dobrego dow[beep]. Eurosport jak najbardziej i jakiś kanał filmowy ( nie będę pisał jaki bo i tak to nie wniesie nic dobrego do forum). Poza tym jeśli faktycznie dodadzą jeszcze 2 kanały ale wartościowsze to może i będę skłonny ulec podwyżce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam propozycję, odkładajcie po 10zł miesięcznie i w końcu uzbieracie ile trzeba. A tak w ogóle to może pospekulujmy o 2 kanałach, które mają niby dołączyć do oferty??? Co byście obstawiali, a może ktoś ma jakieś informacje, kiedy i jakie to będą programy.

Pomarzyć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spekulacje to już były parę stron wcześniej więc nie wiem czy jest sens dalej temat roztrząsać na nowo, zresztą, co z tego że my się tu naprodukujemy jak i tak Cyfrowy Dom doda kanały wg swego uznania.

heh, jak napisałem pomarzyć można więc popisać chyba o kanałach jest w tym poście jak najbardziej na miesjcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując z tv4 to tak.

 

tak prawdę powiedziawszy to Tv4 Polsat czy cały pakiet TVN to gnioty. Z tych wszystkich kanałów najbardziej chyba się cieszę z : TVP1, TVP2, TVN7, TV4 (GALILEO), Disney Channel, Discovery, Kino Polska i TVN 24.

Odkąd mam TnK już nawet nie przełączam na "siatkę" i Polsatu nie oglądam a teraz to chociaż będzie "4"

 

Spekulacje to już były parę stron wcześniej więc nie wiem czy jest sens dalej temat roztrząsać na nowo, zresztą, co z tego że my się tu naprodukujemy jak i tak Cyfrowy Dom doda kanały wg swego uznania.

heh, jak napisałem pomarzyć można więc popisać chyba o kanałach jest w tym poście jak najbardziej na miesjcu

 

 

spoko - mi się marzy Mini - mini (dla dzieciaków 2-3 lat) wiem ze to jest C+, AXN, Comedy Central, Eurosport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

heh, trochę cytowanie nie wyszło rossinie, akurat ten Twój cytat nie jest mój, heh, ale cóż tam. mi się marzy ... oj nie chcecie wiedzieć co, ok. Polsat News cały czas mi się marzy, ale marzenia nie koszztują i jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalezione w google:

"[beep] 2.1.3 HD 10 lokalne karty

 

2 server strong ping minimumdownhops : 1 2 serwer silne ping minimumdownhops: 1

Shares : 234 Akcje: 234

Nodes : 229 / 234 (97%) Nodes: 229 / 234 (97%)

Reshare : 234 / 234 (100%) Reshare: 234 / 234 (100%)

Reshare Nodes : 229 / 229 (100%) Reshare Nodes: 229 / 229 (100%)

hop 1 and 2 in use hop 1 i 2 w użyciu

500 : fff830 Ident-Card | 24400 DORCELTV+(Freex1&2/Xdream)(13E) | 24410 FREE-X 1+2+XDream(id not use)(13E) 500: fff830 Ident-Card | 24400 DORCELTV + (Freex1 & 2/Xdream) (13E) | 24410 FREE-X 1 +2 + XDream (nie używać id) (13E)

500 : fffaa0 | 42200 | 42210 500: fffaa0 | 42200 | 42210

602 : 0 I2-Pink Plus(13e 16e) | 1 I2-[id not use] | 2 I2-[id not use] | 3 I2-[id not use] 602: 0 I2-Pink Plus (13e 16e) | 1-I2 [id nie używać] | 2 I2-[id nie używać] | 3 I2-[id nie używać]

604 : 0 I2-NOVA/LTV/SpicePlat/SEX ONTV/SEX CH. 604: 0 I2-NOVA/LTV/SpicePlat/SEX ONTV / SEX CH. TEL.(9E) | 1 I2-SHOWTIME(Arabi)(7W) | 2 I2-BELGACOM (13E) | 3 I2-MCT21ch/ART-NILE(Arabi)(7W) TEL. (9E) | 1 I2-Showtime (Arabi) (7W) | 2 I2-Belgacom (13E) | 3 I2-MCT21ch/ART-NILE (Arabi) (7W)

622 : 0 I2-Canal+ NL (19E) | 1 I2-DIGITALB SPORT(16E) | 2 I2-AlbaniaSat(16E)/Canal+ NL (19E) | 3 I2-AlbaniaSat (16E)/Canal+ NL (19E) 622: 0 I2-Canal + NL (19E) | 1 I2-DigitAlb SPORT (16E) | 2 I2-AlbaniaSat (16E) / Canal + NL (19E) | 3 I2-AlbaniaSat (16E) / Canal + NL (19E)

652 : 0 I2-GTSS (75E) | 1 | 2 | 3 652: 0 I2-GTSS (75E) | 1 | 2 | 3

664 : 0 I2-Digiturk HD (7E/42E) | 1 | 2 | 3 664: 0 I2-Digiturk HD (7E/42E) | 1 | 2 | 3

b00 : 0 CNX-Digitalb(16)/C+Nord/FocusSat(1W)/TVN-13E/ B00: 0 CNX-Digitalb (16) / C + Nord / FocusSat (1W) / TVN-13E /

b00 : 0 CNX-Digitalb(16)/C+Nord/FocusSat(1W)/TVN-13E/ B00: 0 CNX-Digitalb (16) / C + Nord / FocusSat (1W) / TVN-13E /

b00 : 0 CNX-Digitalb(16)/C+Nord/FocusSat(1W)/TVN-13E/ B00: 0 CNX-Digitalb (16) / C + Nord / FocusSat (1W) / TVN-13E /

baa : 0 CONAX-TRING(16e)//Hello(9e)(cas7) BAA: 0 CONAX-TRING (16e) / / Hello (9e) (CAS7)

1722 : 0 BetaCrypt-Premiere Kabel (19E) tunneled Nagra | 1 BetaCrypt-Premiere Kabel (19E) tunneled Nagra | 2 BetaCrypt-Premiere Kabel (19E) tunneled Nagra | 3 BetaCrypt-Premiere Kabel (19E) tunneled Nagra 1722: 0 BetaCrypt-Premiere Kabel (19E) tunel Nagra | 1 BetaCrypt-Premiere Kabel (19E) tunel Nagra | 2 BetaCrypt-Premiere Kabel (19E) tunel Nagra | 3 BetaCrypt-Premiere Kabel (19E) tunel Nagra

4ae1 : 0 4ae1: 0 "

 

 

zwróćcie uwage na pogrubione tekst, może o to chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oferta programowa TNK nam sie powiększyła :) Zmiany cieszą - ale jak zawsze w miodzie jest łyżka dziegciu... Nie chodzi mi tu o podwyżkę abonamentu (4zł w okresach 1 miesiąc - 11miesięcy i 3zł w okresach 12miesięcy - 23miesiące) ale o brak możliwości oglądania tych kilku kanałów FTV dla "nowych" klientów. No ale by ten post nie był jakimś narzekaniem przygotowałem pewną ścieżkę rozwoju TNK na najbliższe lata (to są moje wymysły i sugestie dla spółki cyfrowy Dom i ITI)

 

Kanały.

Ja widzę to tak (już pisałem wcześniej ale rozwinę i unowocześnię). Dziś mamy 17 kanałów - praktycznie dla każdego coś miłego - choć można wyczuć kilka braków czy zaniedbań programowych. Brakuje jeszcze jednego kanału dla dzieci (jak ktoś podawał na rynku jest 15 kanałów dla dzieci, które prędzej czy później zaczną dostrzegać potencjał tnk i powiększenia rynku reklamowego). Tu widziałbym współpracę TVN i TV Puls by razem - tudzież oddając za free miejsce na tp 16 - uruchomili nowy kanał bajkowy (dvb-t za free a na satelicie kodowane). Małe koszty dodania do tnk i "n" i dużo więcej potencjalnych odbiorców dla nowego kanału TV Puls - po załączeniu innych systemów kodowania. Brakuje jeszcze dobrego kanału dokumentalnego. No tu jest minus bo wszystkie dobre kanały są w innych platformach na wyższych abonamentach. A skoro tnk to tania oferta to w najbliższych 3 latach nie liczył bym na dodanie czegoś nowego zwłaszcza bez podwyższenia abonamentu - choć można było pomyśleć o Discovery Historia jednak udział tvnu w tym przedsięwzięciu już nie istnieje więc za free go nie dostaną :(. Kolejną spekulacją/propozycją jest nowy tematyczny kanał grupy tvn. Śledząc wątki na innych portalach mówi się że to będzie Tvn Kraków lub TVN Seriale. Osobiście wolał bym by stworzono TVN Kraków (z racji mojego miejsca zamieszkania) ale należało by sie zastanowić czy się to będzie opłacało... Kraków jest pięknym miastem ale mniejszym od Warszawy i okolic. Czy by dał radę się utrzymać - nie. Dobrze by było gdyby Zamiast tego kanału skierowanego tylko dla Krakowa wskrzesić TVN Południe. Kanał dla województw Małopolskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego. Zwiększając segment rynku docelowego dawał bym temu kanałowi większe szanse na przetrwanie. A co z serialami? Widzę tu jedną możliwość - przebranżowienie TVN7. Swego czasu ten kanał (jak jeszcze na logo były literki RTL) był to numer 1 wśród Kanałów w Polsce (nieznacznie przegrywając z Polsatem i TVN - ale tylko przez mniejszy zasięg). Zaraz pewnie będą głosy że TVN nie będzie sobie robił wewnętrznej konkurencji. OKej. niech nie robi. Ale wystarczyło by zmienić ramówkę stacji. Np na taką: Rano- od 7 do 10 - Przeżyjmy to jeszcze raz - Powtórki powtórek z programów tvnu... Od 10 - 13 Pasmo dla Dzieciaków - Brak o tej porze czegoś co by dzieciaki oglądały no chyba że Mango i telezakupy... od 13 do 18 Seriale - Codziennie małe omnibusy - po 3 - 4 odcinki Danego Serialu. Od 19 do 22 Pasmo filmowe. i od 22 do 7 Powtórki pasma Serialowego. Koszt zmian - tani - własna biblioteka seriali ogromna a i zakupić coś można (jakąś telenowele czy ambitniejszy serial)

 

Abonament

No Tu Za dużo do zmian nie ma... Najlepiej dla TNK by było by przez pewien okres czasu zostawić Abonament na tym samym pułapie... Można by pomyśleć nad zrobienie m ekstra oferty - dodatkowo płatnej ale nie liczył bym na większą popularność tego "dodatkowo płatnego pakietu". No chyba że by zrobić coś z modelu A la Carte - to co było planowane na nie wypale zwanym Platforma Satelitarna TVP. To to by miało rację bytu. Każdy kanał - Minimum 2 zł max 5zł za miesiąc. Jak naliczać, włączać? Przez Internet i telefon :) Jak opłacać? sms? Przelewy (w tytule nr karty)? Dało by radę zrobić taki rodzaj nadpłaty. Specjalne konto na "kanały a la Carte" Gdzie przechowywane były by impulsy/środki na zapłatę. Chcesz odbierać - zabierane z tego konta kwota na jeden miesiąc. Chcesz na następny - ponowna "aktywacja/włączenie". Bezpiecznym wyjściem było by zrobienie "impulsów". Wtedy w przyszłości można było by łatwiej wprowadzać podwyżki (zmieniając tylko cenę impulsu) czy też promocje.

 

Co po 2012?

hmm jeśli koniec świata nie nastąpi (co jest pewne - bardziej niż że nastąpi) to teoretyczne będzie już działała DVB-T. TNK będzie musiała znowu zwiększyć ofertę kanałów by stać się bardziej konkurencyjna. Widział bym jeszcze stopniową integrację z platformą "n". Ułatwienie przejścia (danie możliwości odbioru na innych odbiornikach HD z modułem Conax). A w ciągu następnych kilku lat robić tak by TNK przeszła na Mpeg4 bo wątpię by ITI zrezygnowało z takiego potencjału jakim jest TNK

 

Heh No to się rozpisałem i zasugerowałem "ścieżkę rozwoju tnk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...