Skocz do zawartości

Zepsuta antena satelitarna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy antena satelitarna może się zepsuć?

Chodzi mi o talerz z uchwytem konwertera.

 

Siostrze zanikał sygnał i fachman zalecił wymianę całej instalacji (antena, konwerter, okablowanie) za 300 zł

 

Jako że mam zardzewiały talerz to chciałem podmienić na ten siostry.

Nie idzie ustawić sygnału. Maks 25-30% jakości sygnału.

Uchwyt ma trochę luzu góra/dół ale był sprawdzany w różnych pozycjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ogólnie problemy z mocą sygnału z Hotbird w ostatnich dniach. Jakiej wielkości ma antenę siostra aktualnie ? Na 60 - 75 cm jest problem z sygnałem na niektórych transponderach.

Do poczytania:

 

2. Konwenter

3. Kable - złączki.

3. Antena - luzy na antenie.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmstradSRX

Może się zepsuć:

1. korozja (ta niewidoczna też, często w Corabach po polsatowskich niby lakier jest ale jak go zeszlifujesz to sito dosłownie z anteny)

  (a jak wiadomo ruda to nie stal więc sygnału nie odbija)

2. odkształcenie się anteny (znikome  w naszych warunkach atm. ale możliwe)

  (ludzie często za mocno dokręcają 4 śruby montażowe czaszy w uchwytem na tyle, wtedy powstają delikatne górki na lustrze)

3. ja swoją antenę (11 piętro) koryguję średnio raz na 12-18 miesięcy miernikiem, niby nie powinna się przestawić ale... ponowne ustawienie mi pomaga

4. przewód antenowy jeśli jest lipny to z czasem oplot rozpada się (zwłaszcza w przewodach za 1zł/mb typu Onyx), wtedy woda dostaje się do środka i robi swoje (bo jak wiadomo na oplocie jest masa dla konwertera)

5. wtyczki FF powinny być jakąś termokurczką zaizolowane, aby wilgoć nie przedostawała się do środka

6. konwerter to ja zawsze maluję na miały kolorek sprayem, aby mi się za oknem latem zbędnie nie grzał d 60C a nawet i więcej...

7. 90cm na Polskę to dobry zysk więc powinno wystarczyć nawet dla 4K

9. jakość konwertera swoje robi, u mnie bywa non stop tak że bez Inverto Black Ultra żyć się nie da (zwłaszcza przy złej pogodzie).

10. wysięgnik konwertera, niby nie powinien odkształcać się ale jeśli jest stalowy to wiadomo, stal pracuje względem temperatury, to pierwsze a drugie zima wiszą tam kilogramy sopli i jakieś cięższe ptaszyska siadają, warto raz na kilka rat miernikiem sprawdzić czy konwerter celuje w środek czaszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...