Skocz do zawartości

Kanały TVP na TnK i na CP


Jarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedna sprawa skoro w TnK kanały TVP1 i TVP2 będzie udostępniała za darmo to znaczy ze są im udostępniane za darmo. Natomiast CP ma zawsze zawsze problem bo TVP żada kasy za ich przekaz (dlatego CP bierze sygnał naziemny). Strasznie mi to śmierdzi, że nadawca publiczny nierówno traktuje obie firmy. Widać układziki komucha Waltera z TVP dalej obowiązują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też w innym temacie pisałem, że są równi i równiejsi - w tym przypadku TVP ma być tym równiejszym, pytanie tylko dlaczego :roll: Poza tym nie chodzie pewni tylko o same pieniądze, ale też o pozycje kanałów TVP na liście głównej - ludzie z TVP chcieliby pewnie, żeby TVP 1 i TVP 2 w CP znalazły się na pozycjach (odpowiednio) 1 i 2 - tak, jak ma to miejsce w n-ce, czy C+, a CP chce mieć na tych pozycjach Polsat oraz TV4 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozycji TVP na liście CP ludzie tak naprawdę wolą mieć TVP 1 i TVP 2 na pozycjach 1 i 2, gdyż przechodząc z analoga na cyfrowo są właśnie przyzwyczajeni to takiego układu(muszą się długo przyzwyczajać :wink: ). Myślę, że jak to by było jedną z przyczyn "nie dogadania się" CP z TVP to warto takiej zmiany dokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wkurza mnie to że numerek Jest ważniejszy na liście

mnie tam wszystko jedno Gdzie się znajduje TVP Ale żeby Było

Dladego Ustawiłlem TVP Na Pozycji Ostatniej na Własnej Liście..apeluje do wszystkich z cyfrowego polsatu

a by Ustawli sobie tak samo.jak ja to zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zastanawia mnie jedna sprawa skoro w TnK kanały TVP1 i TVP2 będzie udostępniała za darmo to znaczy ze są im udostępniane za darmo. Natomiast CP ma zawsze zawsze problem bo TVP żada kasy za ich przekaz (dlatego CP bierze sygnał naziemny). Strasznie mi to śmierdzi, że nadawca publiczny nierówno traktuje obie firmy. Widać układziki komucha Waltera z TVP dalej obowiązują.

 

Nie chodzi tu o żadne układziki! TVP i TVN/TnK potrafią się między sobą dogadać, na przykład jeżeli chodzi o transmisje sportowe. A jak TVP z Polsatem się dogadała, mieliśmy pokaz podczas ostatnich mistrzostw świata. Po za tym TnK ma z TVP podpisaną umowę, a Polsat nadaje TVP1 i TVP2 na podstawie "porozumienia wstępnego" z którym był nawet w sądzie. Sąd zezwolił Polsatowi na retransmisję, ale TVP powiedziało że na podstawie "porozumienia wstępnego" nie ma obowiązku udostępniać sygnału. Dlatego Polsat bierze sygnał "Jedynki" i "Dwójki" z nadajnika naziemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy wy udajecie czy nie widzicie tej [beep]ości CP. CP bierze sygnał z naziemnych nadajników i zapewne nic za to TVP nie płaci a sam każe sobie płacić za te programy w swoich pakietach. Przypuszczam że TVP udostępniło by te programy na tych zasadach co w TNK ale CP na to się zapewne nie godzi bo straci grube tysiące abonentów chociażby pakietu mini gdzie żeruje na nadawaniu tych programów, bo nie wszędzie można oglądać w przyzwoitej jakości TVP. Jak nie wiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o kasę. Te powiedzenie jest zawsze na miejscu, a w tym przypadku pasuje jak ulał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment ciekawej rozmowy z SatKurier.tv. Słabo słychać więc brak początku. Pisane prawie na żywca więc mogą być jakieś drobne błędy których nie chciało mi się poprawiać :D

 

Janusz Sulisz: .... pięć kanałów bezpłatnych po trzech miesiącach. Jak to wynegocjowaliście z TVP, że tak dobrze wyszło? Jedynka, Dwójka, TVN, TVN7 i Religia.tv. Czemu to służy?

 

Artur Przybysz: To miał być tak naprawdę krok w kierunku właśnie cyfryzacji telewizji w Polsce. Cyfryzacja telewizji to jest szeroki dostęp z telewizją cyfrową dla szerokich mas klientów. Również tych których nie stać jakichś większych kwot abonamentu miesięcznego. Dlatego nam bardzo zależało żeby te podstawowe kanały, takie jak kanały Telewizji Polskiej jak i kanały TVN-u, żeby je udostępnić szeroko odbiorcom bez opłat. Na bazie naszej umowy z telewizją nowej generacji n, umówiliśmy się z Telewizją Polską że ich kanały będziemy szeroko dystrybuować. Ja myślę że tu jest korzyść obopólna,

 

JS: Czy myśli pan że to może zaszkodzić planom zbudowania osobnej platformy przez TVP albo mówi się o tzw. zabiciu DVB-T. Czy to ma jakiś skutek?

 

AP:Ja bym powiedział tak, jeżeli chodzi o zabicie telewizji naziemnej DVB-T to żeby coś zabić to trzeba mieć najpierw co zabić, więc poczekajmy kiedy to dziecko się narodzi. Będziemy też obserwować i dostosowywać do tego co się wydarzy. Z drugiej strony jeżeli chodzi o zapowiedzi TVP, ja myślę że już mamy tyle platform na rynku polskim że kolejna to będzie już tylko urozmaicenie i dodatkowy biznes dla branży satelitarnej. Poczekajmy, zobaczymy jaka będzie oferta TVP. Może być tak że te platformy będą nie konkurować a współpracować. Zobaczymy. Trudno w tej chwili powiedzieć.

 

https://satkurier.tv/satkrak2008/wywiad_iti_neovision_artur_przybysz

 

Ciekawe że TVP postanowiła by jej kanały dotarły do szerokich mas klientów za pośrednictwem platformy która ma najmniej abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...