Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie hdmi cec działa dziwacznie....kiedy dłużej oglądam tv to działa normalnie ale po dłuższej przerwie np o nocy wymagana jest następująca sekwencja: włączam pilotem od dekodera włącza się dekoder i tv jednocześnie ale zamiast obrazu na tv jest komunikat brak sygnału z hdmi i trzeba wyłączyć i po ponownym włączeniu włącza się sam dekoder telewizor nie reaguje i znów wyłączenie i po ponownym włączeniu wszystko razem się prawidłowo włącza....przed aktualizacja działało to lepiej przynajmniej u mnie...

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chrzonaz14 napisał(a):

Regulacja głośności nie działa od początku.

Ale jak głośność? Sterujesz pilotem od TV dekoderem? Czy odwrotnie z dekodera chcesz sterować TV?

Bo ja piszę o sterowaniu dekodera pilotem od TV.. więc wszystko reguluję przez TV.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak głośność? Sterujesz pilotem od TV dekoderem? Czy odwrotnie z dekodera chcesz sterować TV?
Bo ja piszę o sterowaniu dekodera pilotem od TV.. więc wszystko reguluję przez TV.. 
 
Do tv mam podpiete kino domowe i steruje glośnoscią pilotem od dekodera

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wszystkim (dekoder, soundbar, etc) steruję przez pilot od TV z wykorzystaniem HDMI CEC a dźwięk leci przez HDM ARC/eARC.. nie korzystam z pilota dekodera.. 

 

Nie wiem czy dekoder w ogóle potrafi sterować dźwiękiem przez HDMI CEC, jedynie chyba jak masz ustawione w dekoderze na stereo to wtedy sam dekoder reguluje siłę dźwięku.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, smeagol2014 napisał(a):

U mnie hdmi cec działa dziwacznie....kiedy dłużej oglądam tv to działa normalnie ale po dłuższej przerwie np o nocy wymagana jest następująca sekwencja: włączam pilotem od dekodera włącza się dekoder i tv jednocześnie ale zamiast obrazu na tv jest komunikat brak sygnału z hdmi i trzeba wyłączyć i po ponownym włączeniu włącza się sam dekoder telewizor nie reaguje i znów wyłączenie i po ponownym włączeniu wszystko razem się prawidłowo włącza....przed aktualizacja działało to lepiej przynajmniej u mnie...

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam ten dekoder od 9 miesięcy blisko, i mam tak samo jak ty. różnie to działa. 

 

4 godziny temu, chrzonaz14 napisał(a):

U mnie jest to samo. Przed aktualizacją działało zdecydowanie lepiej. Regulacja głośności nie działa od początku. Przy dekoderze Evobox PVR nie było problemu, telewizor: Philips 55PUS7334

U mnie też nie działa, od początku. 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, escapers napisał(a):

Ale jak głośność? Sterujesz pilotem od TV dekoderem? Czy odwrotnie z dekodera chcesz sterować TV?

Bo ja piszę o sterowaniu dekodera pilotem od TV.. więc wszystko reguluję przez TV.. 

 

Nie ma znaczenia czy ustawię stereo czy dźwięk wielokanałowy, pilot od dekodera nie potrafi sterować głośnością. W Evoboxie bez problemu to działało. Oczywiście w ustawieniach dekodera mam włączone sterowanie głośnością, tak samo po stronie telewizora wszystko jest ustawione poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, chrzonaz14 napisał(a):
Nie ma znaczenia czy ustawię stereo czy dźwięk wielokanałowy, pilot od dekodera nie potrafi sterować głośnością. W Evoboxie bez problemu to działało. Oczywiście w ustawieniach dekodera mam włączone sterowanie głośnością, tak samo po stronie telewizora wszystko jest ustawione poprawnie.

Dźwięk mam z telewizora wyprowadzony kablem optycznym do kina domowego (kino w systemie stereo 2 głośniki plus subwoofer) i mogę sterować glośnoscią pilotem od dekodera
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterujesz głośnością z tunera a nie głośnością w kinie domowym albo parujesz głośność z pilota tunera z kinem lub z TV. 

Zresztą jak piszesz, masz optyka czyli nie masz HDMI-CEC w kinie domowym czyli dźwięk zapodaje tylko tv. 

 

Niektóre sprzęty można zaprogramować do obsługi z innego pilota ale to sterowanie bezpośrednie przez IR. Mam soundbar SONOS bez pilota i HDMI, tam programuje się sterowanie z dowolnego pilota np głośność z pilota tunera. 

 

Sprzety operatorów są dosłownie porażką i klapą w każdym dostepnym sofcie. Jedyne dobrze działające tv z nimi to głównie SONY Bravia tak jakby przy tworzeniu softu korzystali z rozwiązań tylko SONY a nie standardy HDMI-CEC. 

 

 

Co do sterowanie z tunera głosem to raczej nie ma takiej możliwości w 99% sprzętu, CEC w podstawowym standardzie działa tylko w jedną stronę i zawsze TV jest serwerem zarządzającącym.

Jednak niektóre sprzęty które mogą działać od urządzenia  do TV np. Amazon Fire umożliwia sterowanie głośnością TV z pilota stika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość betonowy89

@escapers przecież od dawna w ofercie Polsatu jest moduł dostępny. Sam taki użytkuje. Nie wiem co miałeś na myśli pisząc „moduł 4K”, bo takie coś nie istnieje z tego co się orientuje, ale jak chodziło Ci o dekodowanie programów w jakości 4K to moduł Polsatu sobie z tym dobrze radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, betonowy89 napisał(a):

@escapers przecież od dawna w ofercie Polsatu jest moduł dostępny. Sam taki użytkuje. Nie wiem co miałeś na myśli pisząc „moduł 4K”, bo takie coś nie istnieje z tego co się orientuje, ale jak chodziło Ci o dekodowanie programów w jakości 4K to moduł Polsatu sobie z tym dobrze radzi.

 

1 godzinę temu, ircios napisał(a):

Oczywiście, że nie ma czegoś takiego jak moduł 4k. 

 

O qrde.. poważnie moduł jak wezmę z polsatu to będzie dekodował kanały 4K czyli bez problemu obejrzę eleven 4K itd?

Jeśli tak to wielkie dzięki, bo żyłem w wielkiej niewiedzy, zmyliło mnie w C+ że niby tylko nowe moduły u nich wspierały dekodowanie 4K a jak pytałem konsultantów w polsacie twierdzili że ich moduł nie pozwoli mi na oglądanie treści 4K.. i że to ma tylko C+.. i ja jak ten głupek im uwierzyłem i męczę się z dekoderem :( 

 

Jak tak to zamawiam zaraz moduł.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo mi tylko na tym zależy, aby móc obejrzeć kanały 4K, głównie eleven 4K.. i pozbyć się w [beep]ę dekodera.. bo te dekodery to jedna wielka porażka czy w C+ czy w polsacie.. chociaż i tak dekoder C+ 4K UltraBox+ jest o poziom wyżej niż ten w polsacie, jedyny plus w polsacie to pilot po BT... nic więcej.. ale jak na module z polsatu obejrzę treści 4K to dla mnie już dekoder jest też historią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...