Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co Ci pokazuje HDR ? Ja też mam Philipsa. OLED 806 i wyskakuje mi komunikat Dolby Vision na powyższych filmach. To zależy od filmu, zdecydowana większość jest w HDR 10+, ale najnowsze zaczynają być w Dolby Vision. Właściwe Władca Pierścieni to serial.

 

Wychodzi na to,że aplikacja APV na Apple TV 4K nie obsługuje DV. Jak włączyłem APV na PHILIPS to rzeczywiście te 2 tytuły są w DV.
Czy może ktoś sprawdzić u siebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebagit napisał:

Coraz więcej na Amazonie filmów w Dolby Vision. Czyżby ostatni bastion HDR 10+ padł. Samsung powinien przestać się wygłupiać tylko przyznać , że wygrało Dolby Vision. HDR 10+jest martwym standardem, chociaż lepszym od Dolby Vision.

HDR nie jest i nie będzie martwym standardem bo jest darmowy. Za używanie DV trzeba Dolby zapłacić. Co do tego, że coraz więcej filmów jest w DV to jest mocno subiektywne spostrzeżenie. Amazon nie koloruje filmów od nowa, żeby w swojej bibliotece umieścić film z DV, a nie HDR. Jeśli film był wydany w DV, to trafi do biblioteki z DV, jeśli miał HDR10, to trafi z HDR10, ot filozofia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy film w DV jest również w HDR 10. Ja piszę o HDR 10+. To standard jak Dolby Vision, każda klatka zawiera metadane. Promuje to Samsung i Amazon. Tylko Amazon miał w tym standardzie filmy. Zwykły HDR 10 miał informacje o rozpiętości tonalnej dla całego filmu, ale nie oddzielnie dla każdej klatki. Zobacz na Smart TV , czy inne filmy masz w HDR 10+. Odpowiedni komunikat wyskoczy jak przy HDR. Reasumując są obecnie trzy standardy HDR. HDR 10 wspierany przez wszystkie TV, Dolby Vision i HDR 10+ ( właściwie to cztery bo w telewizji jak Canal + 4K jest HLG).

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leonk1974 napisał:
PHILIPS 55PUS9206.
Dlatego chcieli konkretny tytuł żeby sprawdzić.

Teraz nie sprawdzę , żona coś ogląda na Netflix, ale na 100% jest to,,Wojna o jutro" naprawdę fajne SF w HDR 10+.Super widać na klatce schodowej efekty. Przejścia tonalne, a latarka naprawdę daje po oczach. Przynajmniej u mnie na OLED.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



HDR 10+ jest lepszym.formatem od Dolby Vision. Do tego jest darmowy, nie ma opłat licencyjnych. A pomimo to.... Amazon jako ostatni sobie odpuszcza. Stawiają na Dolby Vision, jak Netflix, Disney i.... wszystkie pozostałe wytwórnie.. Dlaczego nie mam pojęcia.

Co sobie Amazon odpuszcza? Praktycznie wszystko w HDR to HDR10+. Dolby Vision nie jest zamiast, tylko obok HDR10+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy produkcję, które są w DV są jednocześnie w HDR 10+? Ich flagowy serial Władca Pierścieni ? Ja nie mam wyboru i pojawia mi się Dolby Vision.. Jutro będę u kolegi i sprawdzę na Samsungu. Czy jest HDR czy HDR 10+..Ale tak czy inaczej HDR 10+ już przegrało..Samsung powinien kupić licencję i nie odstawać względem konkurencji odnośnie Dolby Vision.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...